Jump to content

iPad


~JungleBoY~

Recommended Posts

Sve je to ok igi, možeš da nakačiš i ceo neki dock pa on u sebi ima još poneki konektor, ali šta god, neću hiljadu dodataka da bi nešto radilo. A i mislim da je čovek mislio baš na to, da možeš da na fensi način prezentuješ svoje radove.

No, baš me zanima prodaja ovoga. Ako bude lošija, možda ih malo "dozove pameti".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@igi Sa tim SIMom mozes samo da se kacis na 3G mrezu, da bi mogao da ides na net gde nema WiFi-ja. Da je iPad open source, mooozda bi neko i hakovao, pa omogucio pozive, ali ovako mozemo samo da se slikamo.

Da iPad:

1. ima pravi USB port

2. nije ogranicen na aplikacije sa AppStore-a

3. podrzava pisanje olovkom - kako slova, tako i matematickih formula (*microsoft tablet program u Dobracinoj*)

4. ima Mini DisplayPort

5. podrzava jebeni multitask

*6. da nije vezan za iTunes* - nije obavezno... vec sam se navikao icon_smile_dead.gif

bio bi vrlo uportebljiva multimedijalna spravica, koju bih sigurno kupio i ne bih vise nikada nosio sveske na fax. Problem je sto kapacitivni multitouch displeji kubure sa olovkama. Video sam da je neka kompanija uspela da napravi olovku za kapacitivne ekrane, ali nisam siguran da je to zazivelo...

Plus bih mogao da isprogramiram neku aplikaciju po uzoru na Jazzmutantov Lemur/Dexter ili bi me neko vec preduhitrio u tome, pa bi bila banja. Kao sto svi znamo, ekran iPhone-a je vrlo odzivan, ali nije zazivela njegova upotreba u kontrolerske svrhe jer je ipak premali display.

Sve u svemu, dok Apple proizvodi ne postanu makar malo modularni, moz' Jobs da mi ga sishe.

EDIT: [roflmao] i na vitjinu i na vuduovu sliku icon_smile_big.gif

Edited by Playa Light
Link to comment
Share on other sites

Evo sta drugi Steva misli o ovome:

http://www.techcrunc...iak-ipad-video/

Ja samo cekam da neko napravi Hitlerovu reakciju na iPad. :D

// 

8 Things That Suck About the iPad - svi primeceni nedostaci, lepo sumirani, skoro sve je vec receno i ovde.

Apple iPad: A Comprehensive Guide - nista novo ni ovde, al' su sve informacije lepo skupljene na gomilu i elaborirane, all-in-one.

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ovo se meni extra svidja i greshite mu namenu, ovo mi je recimo za neke korisnike kojima treba da ga izvade u parku iz osrednje torbice, chekiraju mail / facebook / prochitaju news i pregledaju par sajtova pogledaju slike i slichno, za sve ostalo tu je macbook. I char iPad-a ce biti applikacije kao shto je stanje i sa iphoneom, iBook mi se mnogo dopada...

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

' date='28 January 2010 - 17:27' timestamp='1264696029' post='1515165']

Ne znam ovo se meni extra svidja i greshite mu namenu, ovo mi je recimo za neke korisnike kojima treba da ga izvade u parku iz osrednje torbice, chekiraju mail / facebook / prochitaju news i pregledaju par sajtova pogledaju slike i slichno, za sve ostalo tu je macbook. I char iPad-a ce biti applikacije kao shto je stanje i sa iphoneom, iBook mi se mnogo dopada...

Kupiš netbuk za 300 dolara koji sve to radi mnogo bolje a istih je dimenzija?

Link to comment
Share on other sites

Prva slika u glavi kad sam video ovo njesra mi je bila gomila Američkih studenata, koji ovo koriste kao svesku A4 formata na predavanjima, skiciraju i pišu (a software automatski pretvara rukom napisane reči u normalan text ispisan fontom po želji), a onda sam tek saznao da nema ni olovku jebenu :(

i još mnogo toga što nedostaje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...