Jump to content

Mass Effect 2


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK, ko je lagao da se bira sta/kako/gde ako nemas MF1 sajvove? Sto opet totalno ponistava onaj review sto je G!!! ostavio, bar sto se tice pozadinske price i kako je Alijansa marginalizovana. Glot, Council je mrtav i Srbi vode alijansu a Srbi ko Srbi :) Videcu da kad zavrsim ovaj run da ponovo :( igram MF1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mass Effect je neverovatna igra, drugi deo te tako brzo uvuche u prichu. Prosto je neverovatno koliko je dobro odradjeno sve - grafika, zvuk, animacija, dizajn, ma sve. Ako vam se svideo Avatar, Mass Effect sa Nvidija 3D Vision naocharima ce vas oduvati [:p]

Epic, just epic game.

edit: pochetak igre je vrhunski!

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Mass Effect je neverovatna igra, drugi deo te tako brzo uvuche u prichu. Prosto je neverovatno koliko je dobro odradjeno sve - grafika, zvuk, animacija, dizajn, ma sve. Ako vam se svideo Avatar, Mass Effect sa mojim novim Nvidija 3D Vision naocharima ce vas oduvati [:p]

yeah yeah, we get it!

priznaj da ti je brat to poklonio parama od vojvodine!

Link to comment
Share on other sites

Eh, zavist, zavist... Neko ko moze da izdrzava chetvorochlanu porodicu u Moskvi, moze sebi da priushti nekoliko jeftinih gadgeta da bi ulepshao sebi dan posle teshkog rada. I politika nema nikakve veze s tim. Mass Effect + 3D Vision = Entertaintmet at it's best in 2010.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako ne kapiras da je ono bila rurovska zajebancija...

grafika je kao u kecu (znaci nista specijalno za danasnje vreme)

razvoj lika smesan (zasto nisu prebacili igru u cistu 100% akciju?, vec imas pet (5) skillova/atributa ukupno kao da razvijas)

dijalozi urnebes (moitivacija za neko istrazivanje je da bi na kraju sprcao neku od npc-a)

igra je 100% iz 3. lica (bljak)

to je za prvih dva sata igranja

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Grafika je ispeglanija nego u prvom delu. Animacija, teksture, okruženje... sve je utegnuto.

Dijalozi nekako bolje teku i čini mi se da je neko sa malo više stila pisao ovaj put scenario. Zvuk je sjajan.

Iskreno, meni ni malo ne fali inventar. Možda poneki skill.

Meni je ova igra baš legla. Mislim da su napravili pravi pogodak što se tiče većinske igračke populacije.

Moram još da odmaknem dalje da procenim koliko je sama priča kvalitetna, ali za sada obećava.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

HA! Jos jednom .... HA !!!

I dalje nisu ispravili onaj bug kad pricas sa NPC-evima pa juris da preskocis dijalog i lupkas po space-u. Ako se u tom trenutku udaljis od sagovornika ostajes u "vecitom" dijalogu sa njim jer nisi na onom mestu gde te na pocetku dijaloga stave da bi mogla skripta da prekine dijalog i ti nastavis sa igrom. :) Koji mapetovci :)

Pogodio je onaj lik za Paragon/Renegade ,stvatno ima nekih nesigurnosti gde iako TI mislis da treba da dobijes Paragon on ti uvali Renegade poene. Svidja mi se crni humor. Oruzje i ne toliko, cudno se ponasa. Autoaim ? Nisam gledao opcije. Raspolozenje mi se popravilo, onaj Dark Void sam zavrsio za popodne :( ovo cu makar da igram 2-3 dana :) Yey me !!!

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ja volim da istražujem i onda sam u ovakvim igrama uvek imao neku gotivnu opremu, tako da mi nedostaje inventar. npr. u kecu sam toliko scavenge-ovao da sam već pred drugu (il treću, jebem li ga) planetu imao one spectre puške sa citadele.

nema veze, bar mi neće biti onoliko laka igra :D

Link to comment
Share on other sites

Jebem ih u džojped.

Bolje bi bilo da su odložili i ovaj port kao prvi deo za 6 meseci, pa da mogu da koristim posebne dugmiće za squad i journal.

Ne bi bilo loše ni da su jebeni "Storm" "Cover" i "Use" razdvojeni, a ne ovako da se zatrčim u zaklon sa pogrešne strane ili u dijalog sa nekom dosadnom budalom.

Važno da su ubacili dugme da hodaš normalnom brzinom?!

I ovo letuckanje po galaxy mapu? Čemu to?

Pored ovih par nitpicka presmešno mi je što kada bindujem kontrole kako meni odgovaraju, igra i dalje ima običaj da mi govori da pritisnem dugme koje je ona umislila da treba da bih postigao nešto. :)

No, osim toga i preterano uprošćenih nekih stvari, gotivna je igra skroz. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Mislim da onaj ko nije igrao prvi deo, nece skoro nishta shvatiti ))

Borba mi je bash super sa ovim zaklonima i preskakanjem istih + je nekako totalno fluidna - kada bindujesh moci na brojeve samo pichish. Oruzija su postala nekako bolja, igram kao Infiltrator i mnogo je dobro rokati sa snajperom i incineratom. Za sada sam igrao nekih 4-5 sati i proshao sam onu stanicu gde su Archangel i doktor. Bash imam nekako pristupe nostalgije kada nalazim stare likove iz posade Normandije, chak sam se i napio sa onom doktorkom (dobar trip BTW).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ali taj trenutak toliko otkriva namere Bioware-a, tacno znas da ce babac da pogine

Igram kao Solder i pored + dmg% bonusa ostajem bez municije veoma-veoma brzo. Sto je i ok, tera me da menjam oruzje inace bi samo isao pistoljem :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

sta sam ja toliko propustio u prichi iz ME da ne moze da se poveze sa ME2 bez igranja prvog dela... odigao sma jednom kada je izasao prvi deo i do sada sam sve zaboravio, da nije bilo podsetnika u igri na pocetku ne bih se ni setio

svemiru preti prastaro zlo u vidu aliena koji imaju neku vrstu mind controll-a, ti si sprcao prvog njihovog predstavnika u prvom delu ali je ostalo ko zna jos sta, i niko ti nije verovao da je opasnost i dalje tu samo prikrivena.... ta opasnost se vraca u drugom delu... to je cela pricha koja povezuje dva dela... ne razumem sta tu ima da se povezuje, igra se gotovo uopste ne oslanja na prvi deo, upoznajes ponovo likove sa kojima si vec bio saborac, pojavljuju se neki stari npc-evi ali su svi tako postavljeni da apsolutno ti je sve pojasnjeno dovoljno da bi igrao neometano...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg G, po tome kako si opisao prvi deo meni se čini da ga uopšte nisi ni igrao... tj. kao da si igrao COD, a ne nešto sa pravim zapletom.

Priča prvog dela je odlična i iako nije neophodna da bi se pohvatao zaplet drugog dela, lepo je znati pozadinu mnogih događaja koji se svaki čas referenciraju na direktan ili indirektan način.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Da, ima bash dosta dodirnih tachaka sa prvim delom. Pogotovo kada nadjesh stare drugare. Jedino shto mi se nije svidelo u ovoj igri je ono skeniranje planeta i pushtanje sondi da bi nashao potrebne minerale za istrazivanja - mnogo bre smara. I da, gde je Makko? Hocu da skakucem po planetama, onaj shatl je nekako lame...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...