Jump to content

Христос се роди! Срећан Божић браћо


Recommended Posts

Све најбоље и све најлепше! Од Бога вам здравље, срећа и љубав. Остало иде у пакету ;)

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

vaskrse :D

Nego da ne bude ceo topik spam, imam pitanje: Sta mislite o eventualnom prelasku SPC na Gregorijanski kalendar?

Sve veliike pravoslavne crkve oko nas su presle na njega, ja mislim da samo mi, Rusi i Ukrajinci slavimo po Julijanskom?

To nije pitanje vere, vec pitanje pravilnosti, jer po julijanskom se jednostavno slavi pogresan datum zapravo (ako je i inace tacan, sto je pod pitanjem).

Znam da je narod ovde u fazonu aaa necemo papski kalendar, necemo zapdano govno i te fore, ali svako ko ovde glumi u Srbiji nekog vernika u tom obliku, ne konta da zapravo slavi pogresan datum rodjenja isusovog.

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

vaistinu se rodi!

srecan bozic itd

evo vec je bozic a tebe jos neemaa pocinju snegoviii zime i praazniciii evo vec je bozic a tebe jos neemaa pocinju snegovii zime i praznici evo vec je b...oh wait

vaskrse :D

Nego da ne bude ceo topik spam, imam pitanje: Sta mislite o eventualnom prelasku SPC na Gregorijanski kalendar?

Sve veliike pravoslavne crkve oko nas su presle na njega, ja mislim da samo mi, Rusi i Ukrajinci slavimo po Julijanskom?

To nije pitanje vere, vec pitanje pravilnosti, jer po julijanskom se jednostavno slavi(ako je i inace tacan, sto je pod pitanje) pogresan datum zapravo.

neka brate, imamo vise praznika za bleju!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

(ako je i inace tacan, sto je pod pitanjem)

Razlika između Gregoriјanskog i Јuliјanskog kalendara јe ta što Gregoriјanski ima 97 prijestupnih godina u svakih 400, a Јuliјanski 100. U Gregoriјanski kalendar uvedano јe takozvano Sekularno pravilo da su godine djeljive sa 100 (sekularne godine) proste, osim ako su djeljive sa 400, u kom su slučaјu prijestupne. To znači da su godine 1700., 1800., 1900., 2100., itd. prijestupne po Јuliјanskom, a proste po Gregoriјanskom kalendaru. Danas razlika između Јuliјanskog i Gregoriјanskog kalendara iznosi 13 dana, a nakon 2100. uvećati će se na 14. dana (što znači da će pravoslavni Božić padati od tada 8. јanuara).
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem na sta aludiras Vudu, taj deo gde si me citirao odnosio se na datum rodjenja Isusa Hrista (25 decembar), ne na tacnost jednog ili drugog kalendara.

Samo da napomenem , posto je vecinom ovde nepoznate !

Kaze se Hristos se rodi ! - odgovor : Vaistinu se rodi !

Dajte ljudi gde zivite !

Kralj [roflmao] [roflmao]

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

e jes stvarno, samo sto su se manadzer i savke zajebavali, a ja sam mahinalno samo nastavio niz ahahahah do jaja je:)

bas me zanima da nisi nista reko kolko bi jos ljudi nastavilo sa 'vaskrse'

savke jebi se:)

[roflmao]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vaistinu se rodi

sad sam se vratio iz crkve na banovom brdu i zapanjen sam koliko ima mladog sveta tj ljudi mladjih i od mene

nisam video osobu stariju od 50

svaka cast klinci

Bogami, ne mora da bude za pohvalu. Recimo ja sam bio do crkve u Zemunskom parku, pola njih su dosli posteno uroljani sa konzervama / flasama u ruci, tri lika su cak u ponoc ispred crkve zapalili po baklju, skacu i vrte je kao da su na utakmici. Mislim to je vec bezobrazluk.

Vaistinu se rodi.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...