Jump to content

kratki stripovi


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dule, el znas ti sta je DRM ?

Posto ga starcraft nema.

Osim ako ne misliš baš na Starcraft 1 a ne 2, moram da te pitam, da li si počeo da se drogiraš? :)

Digital rights management (DRM) is a generic term for access control technologies that can be used by hardware manufacturers, publishers, copyright holders and individuals to impose limitations on the usage of digital content and devices.
Link to comment
Share on other sites

Rad SC-a 1 zavisi od toga da li ti je ubačen disk u drajv (original ili rezani, bitno je da GetDriveType vrati DRIVE_CDROM)

Rad SC-a 2 zavisi od njihovih servera, tvog naloga koji mora biti u dobrom stanju i internet konekcije. Odnosno nećeš igrati ako ti oni "ne dozvole" i ako to ne ide preko njih, dok tvoje igranje SC-a 1 sa njima apsolutno nikakve veze nema. Ako to nije školski primer DRM-a, onda ne znam šta je.

Link to comment
Share on other sites

Rad SC-a 1 zavisi od toga da li ti je ubačen disk u drajv (original ili rezani, bitno je da GetDriveType vrati DRIVE_CDROM)

1. Igra radi bez CD-a.

2. Mozes da je instaliras na neogranicen broj PC/Mac racunara

3. Da bi igrao preko neta moras da imas Battle.net acc

Rad SC-a 2 zavisi od njihovih servera, tvog naloga koji mora biti u dobrom stanju i internet konekcije. Odnosno nećeš igrati ako ti oni "ne dozvole" i ako to ne ide preko njih, dok tvoje igranje SC-a 1 sa njima apsolutno nikakve veze nema.

1. Igra radi bez CD-a.

2. Mozes da je instaliras na neogranicen broj PC/Mac racunara

3. Da bi igrao preko neta moras da imas Battle.net acc

Ako to nije školski primer DRM-a, onda ne znam šta je.

Skolski primer je "Telenor musika" gde muziku mozes da slusas samo na telefonu sa koje si je kupio. Ja sam SC1/SC2 instalirao na 2 kompa( PV/Mac ) i igram sa oba nesmetano. Naravno ne u isto vreme. Tako da pre nego sto odvalis nesto razmisli malo :)

Link to comment
Share on other sites

Brate nemoj me zajebavati, jesi ti upalio SC2 uopšte? Princip je identičan kao u WoW-u, pukne ti login ekran čim pustiš igru i MORAŠ da se uloguješ da bi nastavio dalje da igraš, makar i kao guest u offline režimu. U kecu ti treba Bnet acc za multi, a kampanju, skirmiš i editor možeš da puštaš i na netbuku pod palmom u sred Tihog okena bez telefona i interneta, napajajući ga solarnom baterijom.

Stavke 1) ti fejluju u oba slučaja, SC1 TRAŽI CD, možda Mek verzija ne, ali PC da. Ne pričam o krekovanoj varijanti, u tom slučaju i SC2 radi bez ičega, ali sad pričamo o originalu. SC2 ima DRM, SC1 nema, u njegovom slučaju provera drajva nije čak ni copy protekcija jer ne postoji full instalacija sa kopiranjem kompletnog sadržaja na disk, pa da nakon toga igra svejedno proverava da li je CD originalan, kao recimo kod War3

Obrati pažnju još jednom

Digital rights management (DRM) is a generic term for access control technologies that can be used by hardware manufacturers, publishers, copyright holders and individuals to impose limitations on the usage of digital content and devices.

SC2 radi KONTROLU PRISTUPA kojom ti OGRANIČAVA upotrebu sadržaja, jer ne možeš igrati bez interneta i plaćenog ključa uredno ubačenog u svoj registrovani nalog.

Telenor Musika je jedna varijanta i implementacija DRM-a, SC2 je druga, ali ako ti funkcionisanje softvera koga si platio zavisi od udaljenog servera, to spada u DRM i nemoj me trolovati ovde

Link to comment
Share on other sites

Brate nemoj me zajebavati, jesi ti upalio SC2 uopšte? Princip je identičan kao u WoW-u, pukne ti login ekran čim pustiš igru i MORAŠ da se uloguješ da bi nastavio dalje da igraš, makar i kao guest u offline režimu.

Pa pukne mi i login screen i za kerberos svako jutro kada dodjem na posao pa to nije DRM.

U kecu ti treba Bnet acc za multi, a kampanju, skirmiš i editor možeš da puštaš i na netbuku pod palmom u sred Tihog okena bez telefona i interneta, napajajući ga solarnom baterijom.

Stavke 1) ti fejluju u oba slučaja,

Pa sc jeste MP! Sta, ima da kupujem original za SP kampanju? Yeah right.

SC1 TRAŽI CD, možda Mek verzija ne, ali PC da. Ne pričam o krekovanoj varijanti, u tom slučaju i SC2 radi bez ičega, ali sad pričamo o originalu. SC2 ima DRM, SC1 nema, u njegovom slučaju provera drajva nije čak ni copy protekcija jer ne postoji full instalacija sa kopiranjem kompletnog sadržaja na disk, pa da nakon toga igra svejedno proverava da li je CD originalan, kao recimo kod War3

---------------------

- patch 1.15.2

---------------------

Feature Changes

- StarCraft and StarCraft: BroodWar no longer require the CD while playing the game.

Dakle NE trazi CD, kao sto sam lepo reko...

Obrati pažnju još jednom

Digital rights management (DRM) is a generic term for access control technologies that can be used by hardware manufacturers, publishers, copyright holders and individuals to impose limitations on the usage of digital content and devices.

SC2 radi KONTROLU PRISTUPA kojom ti OGRANIČAVA upotrebu sadržaja, jer ne možeš igrati bez interneta i plaćenog ključa uredno ubačenog u svoj registrovani nalog.

Opet se vracamo na to je SC=MP a isto to ne mozes da uradis ni sa SC kecom. Dakle internet moras da imas da bi igrao sa ostalima. To nije DRM to je jednostavno tako.

Link to comment
Share on other sites

u stvari ovo ti je fail point

3. Da bi igrao preko neta moras da imas Battle.net acc

Za SC2 moraš da imaš internet i za Single Player. Za SC1 ti ne treba net ni za Single Player ni za Multi Player (LAN / VPN / šta god). Treba samo za BattleNet.

ja bih u ovakvoj situaciji morao da proglasim Voodoo-a za pobednika

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Treba samo za BattleNet.

Treba samo za BattleNet.

Treba samo za BattleNet.

Treba samo za BattleNet.

Mislim wtf?

I jos jedna stvar to sto vam neko trazi internet za internet igranje nije DRM. I to sto vam neko trazi acc na nekom servisu nije DRM nego potreba za autentifikaciom. Mislim el radio neko od vas sa originalnim Adobe PS-om. Pa da vidi sta je DRM ako ga ne deaktiviras pre deinstalacije mozes da se jebes sledecih 2 nedelje sa tehnickom podrskom. Isto i sa iTunes-om samo imas 3 pokusaja. To je pravi DRM. A sta ti ovde traze da imas net i da napravis acc koji vec verovatno imas. Morate da podvucete crtu. Ne moze DRM da bude to sto mene moj komp pita za sifru svaki put. Ili sto mi ne radi dropbox ako nemam pristup internetu!

PS: neka neko splituje ovaj topik.

Link to comment
Share on other sites

Alo Statore, kad igra koristi internet za multiplejer, ali ima standalone dedicated server koji može da digne bilo ko i ne traži otvaranje bilo kakvih naloga kod bilo kakvih kompanija koje će ti onemogućiti igranje ako ne ljuljneš pare, a takođe će ti onemogućiti igranje kad firma umre za 10 godina, onda nema DRM, u protivnom ima.

Link to comment
Share on other sites

Alo Statore, kad igra koristi internet za multiplejer, ali ima standalone dedicated server koji može da digne bilo ko i ne traži otvaranje bilo kakvih naloga kod bilo kakvih kompanija koje će ti onemogućiti igranje ako ne ljuljneš pare, a takođe će ti onemogućiti igranje kad firma umre za 10 godina, onda nema DRM, u protivnom ima.

Kakvi bre standalone dedicated serveri!? Nije ti ovo farmville u svemiru, ovo je mnogo komplikovanije! Sta je sledece, igra trazi da se instalira na hard to znaci da je DRM! Kao sto sam reko mora da se podvuce crta jer je default definicija beskorisna i previse siroka.

poz

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...