Jump to content

Macbook Pro


exile

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pazi moj ortak je kupio pre par dana mac book pro 17" u fulu sa 8gb rama platio 1000$ kanadskih ( naravno nasho od nekog narkica shto je drpio negde). I pravo ti kazem izgleda lepo i to je to. Ako necesh da pravish pare sa tim lapom tipa zilka ili fotografije batali nije vredno para. A OS X jeste dobar kao svaki linux je (jer mu je to osnova) i on ume da zabode da ne radi da drka kao svaki OS nijedan nije savrshen poenta je dal ti umesh da odrzavash sistem koji koristish. Moje mishljene je ako mozes da ga uzmesh za neke normalne pare uzmi ga ako je tipa preko 1000 evara batali to i kupi neki drugi lap.

Link to comment
Share on other sites

^Bas to, moj burazer poseduje makbuk pro, realno svaka cast za OS al kad se kasnije buraz skontao da igrice bas i ne piju vode, nije mogao da nadje par aplikacija koje su mu bile potrebne za posao i na kraju koliko je iskesirao za njega, nikako se ne isplati kupiti navedeni.

E sad ako se pazari neki polovan/kraden za neku okej cifru, sto da ne, u suprotnom nikako.

infidel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eo samo da se pohvalim, uzeo sam macbook pro 13'', odlepio sam koliko je dobar!

Sad polako uchim kako se koristi mac osx, gledam tutorijale i tako to

Neverovatno kako je sve brzo na ovome, i kako je komp dobro odradjen :))

Odushevljen sam!

E sad mi kazite par stvari, za one koji znaju:

Da li radi Steam na mac os-u ?

koji je najbolji softver za rezanje dvd-ova ?

Da li postoji i koji anti virus za mac os ?

Link to comment
Share on other sites

1. Ne radi ... odnosno kliko sam ispratio pokreću ga preko neko VMWarea itd, što je sranje, tako da je realno najbolje rešenje dual boot kojeg možeš da uradiš, pa vozdigneš Win7 i udri. Međutim, postavlja se pitanje šta će ti Steam, ako misliš nešto da pikaš, pitanje je koliko to može da fura na takvim uređajima. Pitaj Stefketa kako mu furaju igre. Ne znam, možda i rade dobro :)

Link to comment
Share on other sites

Eo samo da se pohvalim, uzeo sam macbook pro 13'', odlepio sam koliko je dobar!

Sad polako uchim kako se koristi mac osx, gledam tutorijale i tako to

Neverovatno kako je sve brzo na ovome, i kako je komp dobro odradjen :))

Odushevljen sam!

E sad mi kazite par stvari, za one koji znaju:

Da li radi Steam na mac os-u ?

koji je najbolji softver za rezanje dvd-ova ?

Da li postoji i koji anti virus za mac os ?

1. Idi na http://www.mac-bb.org ukucaj igricu koju trazis postoji dobra sansa da je nadjes jer su prepakovali gomilu igara. Tipa

OB.jpg

2. Ja koristim Burn http://burn-osx.sour...glish/home.html koji je mali i jednostavan. Ako hoces neke OMG opcije onda imas http://www.roxio.com...m/overview.html koji je ogroman trom i ima 1000 opcija koje nekada neces koristiti dakle ko Nero :P

3. Ne treba ti to jer jelte nema ni virusa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam MBP G4 to je sad stara kanta ali je onomad bio jako kvaliteatan, ono sto mi se najvise svidjalo kod tog laptopa je kvalitet izrade, sve je jako kvalitetno uradjeno i ono sto je najlepse kad ga otvorite sve je lepo spakovano unutra, memoriju i sve ostalo vadite bez problema, sve je napravljeno modularno tako da imate relativno lagan pristup svim delovima.

Ja sam razmisljao da sledeci laptop uzmem MBP opet ali ipak mislim da kad bih uzimao nesto uzeo bi Sony VAIO i stavio mu win7 to leti :)

Inace Coko sad mozes da uzmes onaj mis da vidis koje je tek to izdrkavanje http://www.apple.com/magicmouse/

Link to comment
Share on other sites

Pazi moj ortak je kupio pre par dana mac book pro 17" u fulu sa 8gb rama platio 1000$ kanadskih ( naravno nasho od nekog narkica shto je drpio negde). I pravo ti kazem izgleda lepo i to je to. Ako necesh da pravish pare sa tim lapom tipa zilka ili fotografije batali nije vredno para. A OS X jeste dobar kao svaki linux je (jer mu je to osnova) i on ume da zabode da ne radi da drka kao svaki OS nijedan nije savrshen poenta je dal ti umesh da odrzavash sistem koji koristish. Moje mishljene je ako mozes da ga uzmesh za neke normalne pare uzmi ga ako je tipa preko 1000 evara batali to i kupi neki drugi lap.

Osnova OS X-a je darwin kernel tj freebsd kernel, a freebsd nije linux.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Exi evo ko naruceno izasla nova verzija Logic Pro-a koja radi u 64-bitnom modu tako da mozes da koristis svih 4 GB ram-a :)

Hvala Statorko na infou i sajtu, sad cem probam pa da vidim sta ima tu zanimljivo

Evo sad sam skinuo preko newsa logic, pa cu da srezem na cd pa da instaliram na mac-a, da vidim i to cudo :)

Do dushe ovo je 32 bit verzija, ali cisto da vidim prvo na sta to lichi, pa ako treba stavicu i 64 bit

Inace imam 2 giga rama, tek cu za mesec dva da dogradim jos 2, kad mi se zavrshi sezona taman.

Si uspeo mozda da nadjesh neki program za news koji radi na mac-u ? Ja koristim na win-u altbinz, i uspeo sam ladno da ga pokrenem preko nekog Wine-a, dosta sam se cimao za to ali sam na kraju uspeo sve lepo. Jedino sto je sada problem je to sto ne mogu da pokrenem .nzb fajlove, tj. ne znam kako da ga nateram da bude asociran sa altbinz programom, ili bilo kojim drugim programom za skidanje sa news-a ?

Ako se setish josh nekih pametnih sajtova ili stvarchica neophodnih za ovo cudo, javnite, sve je dobrodoslo :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...