Jump to content

King's Bounty: Armored Princess


Rejz

Recommended Posts

Bogami cu ja malo da vajnujem na tezinu, naime, igrao sam stari KB na normal, i bilo mi lako, sad sam uzeo maga i hard, sve fajtove dobio sa minimalnim gubicima, imam oko 15 fajtova bez gubljenja jedinica, level 8, cisto prvo ostrvo i 60 % drugog... Sve u svemu, mene svude cekaju invincible i very strong protivnici, fajtovi u kojima moram izgubiti bar 50% vojske u svakom, pa mi malo bezveze, probacu jos malo, mozda nadjem neki fazoncic, ako ne, onda restart, normal i paladin il warrior... Inace, igra je ekstra!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeste to malo zajebano, igra ima iznenadan skok tezine u jednom momentu. Protivnici postaju preteshki...ja sam otprilike u istoj fazi kao i ti pa sada razmishljam kako i shta dalje...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa taj rad ali to nije dobro.10 minuta izgubim samo dok brodicem idem po ostrvima i trazim nekog protivnika koji nije invincible :).Svidja mi se zmaj skroz,oni rage avatari u prvom delu su bili ipak prejaki.Igram na hard i to sa mageom jer ne zelim probleme sa parama kasnije ali izgleda da ce ih svejedno biti :/

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u pocetku imao probleme sa parama, a sada recimo nemam. Ali teshko je u picku materinu...Igram na Hard i to Paladina. Sad sam neki 25-26 nivo. Izgleda mi se otvorila bash losha kombinacija jedinica...trenutno koristim Knights, Paladins, Evil Beholders, Inqusitors, Cannoner (a doskora Bowmen umesto Cannoner). Nemam bre da kupim jedinice koje valjaju nigde. Kad moram knightove da koristim kao najjacu jedinicu za taj izbor shta da vam kazem...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Fokusiraj se da uzmes sto pre neki od kamenja jer oni su ti trigeri za menjanje jedinica koje mozes da kupis. Bar sam ja takvog misljenja i tako se meni cinilo. Igram, obilazim prodavnice, nema nista, uzmem kamen i BAAM!! nove jedinice i ponegde cak i novi item-i. Igrao sam kao mag i moram da kazem da nisam uspeo da uzmem set za njega tj. da ga kompletiram. Na kraju je imao nesto blizu 55Int i 140 mane sa itemima. Ali zato rage jedva, cak sam se i zajebao jer nisam pazio kad sam birao sta da unapredim od zmajcekovih magija. Na kraju nisam ni mogao da koristim jednu jer je trazila preko 80 rage-a.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Imam dva kamena za sada, a do ostalih trenutno ni ne mogu da dodjem jer mi se i sama mapa ostrva odvratno otvorila. Tako da sam na pola dok ne ubijem neke nenormalne stackove koji cuvaje mape. Poslednja 3 stacka koja sam ubio (na 3 razlicita ostrva) su mi doneli samo Wanderer scrollove...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

To sam i ja hteo da pitam :D

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, imas Elf Maga na Veroni, Human Knighta na Namelessu, Dark Paladina na Elonu, Dwarf Inzinjera na onom sto pocinje na T ... ima sigurno jos a naprimer taj raspali pirat se moze unaprediti da ti da +700 leadership ako mu izlecis oziljke, takodje na ostrvu na T. Svaki ima misiju za sebe.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

E, a meni je malo krenulo, na hard sa mage-om imam vec 31 pobedu bez gubitaka, furam paladine, grifine, battle droide, repair droide, i ponekad archmagove, a nekad, umesto njih, dva steka repair droida, jer su ubedljivo najbolji tank:-) Jebiga, sjajna igra, svakih sat vremena me nesto ekstra odusevi, npr. kad sam prizvao 22 demona sa l3 demonskim sumon spelom kako se vac zove, a onda su oni dozvali jos 9 executionera<3 Jos sam da iskopam skrol za resurrection...

@pekarman: odakle ti toliki int? ja sam l19, jedva imam 17, jer je zajebano, nema levelovanja karakteristika pri levelupu kao u heojima ili prethodnom KB, a itemi su ili kita ili skupi mnogo...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hmm, malo sam slagao u prethodnom posto, bio sam 22lvl...sada sam 25 dodushe :). Otvorio sam novo ostrvo sa 4tim scrollom koji sam uzeo, ono na T dwarfawsko i tamo sam dosta pobio pa sam skocio 3 lvl-a. Sad se vec osecam bolje i mislim da cu da se vratim na mainland i pokidam one odvratne lizardmen-e [:D]. Igra je odlicna kao i proshli deo...jebeni rusi peru...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Sta znaci kod Awardsa onaj Trapper...Pise req: Troops trapped (without regard to kind)

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Imash magiju koja se zove "trap" postavish zamku, pa koliko puta ti upadnu u tu postavljenu zamku ti onda dobijash koji je vec bonus. Govno ako mene pitate.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije toliko losa, narocito u pocetku, za heroje koji imaju malo mane, i ne furaju preterano magije, i u kombinaciji sa jedinicama poput zmija.

BTW, ja i dalje u 80% fajtova idem sa, fakticki, 4 steka vojske, tj. sa dva steka repair droida, i, 'fala bogu, jos samo osam fajtova bez poraza ostalo da naguram 50, i +1000 leadershipa:-) jebeno sjajna igra!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Imash magiju koja se zove "trap" postavish zamku, pa koliko puta ti upadnu u tu postavljenu zamku ti onda dobijash koji je vec bonus. Govno ako mene pitate.

Dve strane medalje kao i uvek. Krajni bonus je 3 nasumicno postavljene zamke pred pocetak borbe. Plus, besplatne zamke koje su istog nivoa kao i tvoja magija. Minus, to su zamke u koje mozes i ti da se uhvatis a postavljene su nasumicno bez tvoje kontrole. Recimo jednom, glupiram se i stavim oduplo artefakta sto dodaju sami po jednu zamku nasumicno, plus bonus od 3 i ja bacim magiju dva puta. Znaci 7 zamki na pocetku runde. Ocekujem ja da se oni roboti nasuku dok dodju do mene, jos postavim trupe da ih docekaju. Totalno ne razmisljajuci sta oni mogu da rade. Dodju do pred zamku i privuku moje trupe do njih. Tacno na zamku !!! :) Od 7 zamki 5 su aktivirale moje trupe nevoljno. Nisam vise koristio zamke :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Igra od nenormalno teske postaje skoro pa laka ko prvi deo kad se najzad ocisti Verona (sem onog glavnog zamka).Otvaraju se dosta dobre jedinice i komboi (paladini i royal grifoni ftw) i u sustini sad se vidi zasto svi pricaju da je warior najjaci.Jedinice>>>magije.Smucilo mi se kad sam video koliki je onaj kontinent patuljaka,a underground jos veci,uzas:).Oh well,ocistice se valjda lako,igra se otvorila najzad :P

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, na Hard-u do nekog 20-22 lvl-a mucenje i cim se prevalio tu granicu pocinjem da cistim redom. Sada tek vidim kolika je ova igra! Ovo nije expansion ovo je ogromna igra. Ima da se igram nedelju dana josh opushteno [:D].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Al je vala ovaj deo zajeban, lele... obrnuh ga malopre posle jedno 30 sati igranja.... max lvl nije 50, moze i preko.... prvih 25 lvla sam smrdeo...kao creep na mapi sam bio, gomila vojske koja ko da ni nema heroja :P (warriora sam igrao). No kad dodju na scenu knightovi i horsemani postane dosta lakshe, al ima ih u ogranicenoj kolicini tako da je jebeno opet, mora svaki da se chuva kao malo vode na dlanu... Rsmo je sto je sve randomizirano, sem nekih specifichnih objekata tipa zamkovi i heroji. Dwellovi su totalno random, creepovi po mapi su random, cak i neki boss fightovi (ne mislim na bossa koji zauzima pola ekrana nego na heroje koji moraju da se ubiju da bi se ishlo dalje) su takodje randomizovani. Ne lupam ovo nego smo ja i ortak igrali uporedo u igraonici 4 noci - on maga ja warra, i na celom gushter ostrvu ja ni na jednom dwellu nisam imao pterodaktile da kupim....

To sto kazu da je warr najjachi - jeste, kad se namulja sa dovoljno leadershipa i statova + ima distortion/order magic na maxu postane faceroll... mass haste odma, wait sa svime, berserk na horsemana, berserk na knighta i samo pustish... oni trche i oneshotuju sve zivo :PPP jedina konstruktivna kombinacija sem toga su gushteri, spearmani jebu kevu i u 50% sluchajeva gde bijem neku polu shiptarsku vojsku sam zavrshavao u jednom turnu zbog imba 50% chance-a da dobiju josh jedan potez kad ubiju neku trupu...

Enivej quality time spent...nedajte da vas ubije u pojam ako smrdite previshe prvih 20-25 lvla i obuzima neki osecaj "stuck here forever" ... samo napred i postace zanimljivo :)!

informacije za nerdove koji hoce da uporedjuju... End stats - warrior level 51 - leadership 35,566 - attack 30 - defense 32 - intellect 17 - +25% crit

Edited by Shalala
Link to comment
Share on other sites

Paa prvo sam probao sa vojskom tipa 280 spearman gushtera, 10 tirexova, 100 i nesto onih prasica sto charguju, 170 caster gushtera i ne znam kolikovec crva.... i nije moglo prebio me aoeom i kule su mi presummonovale previshe sranja.... pa sam batalio i zalvlovao malo (u medjuvremenu nisam vishe imao gde da kupujem gushtere pa sam preshao na gej elfove koji nisu bili ni za kurac)....al uglavnom ubio sam ga laganica sa 25 ljubichastih entova, 200 i nesto elf rangera, 220 belih unicorna, 200 crnih i 12 crnih zmajeva.... stavio sam bele unicorne sa njegove krajnje leve strane, a sa krajnje desne panjeve (tako ne moze da udari obojicu retaliatom) i nista.... ranger + panj/unicorn ga biju, a crni zmaj i black unicorn ubijaju kule i summone...nije bilo tesko uopste....al generalno najvecu razliku mi je pravio transmute koji sam nabudzio (+10 mane kad god neka trupa legne).. spam buff/bless itd :P!

Edited by Shalala
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...