Jump to content

Sta znaci biti dobar covek


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

on ovo nikad nije rekao, izvučeno je iz konteksta debelo.

To je bio deo špice za dnevnik B92 svojevremeno, tako da deluje da je baš on, osim što je mislim originalno "budimo ljudi, što reče neko, iako smo Srbi". E sad, osim ako nije rekao neko ko ima sličan glas kao on ili je baš izvučeno iz neke pete priče.

Link to comment
Share on other sites

mrzi me jako da tražim originalnu izjavu, ali znam da sam je negde pročitao (moguće u koznakom UPT-u) i da ide otprilike ovako: budimo ljudi, bla bla bla, bla bla bla, bla, [...], iako smo srbi. to "iako smo srbi" se nije odnosilo na "budimo ljudi" nego na "bla bla bla".

sad, ako sam pogrešno zapamtio, ja se izvinjavam.

Link to comment
Share on other sites

rekao je on razne neke stvari koje sad necu da citiram da me ne bi napusili :) no, kad pogledam da ce nam mrtvi amfilohije biti patrijarh, pavle je bio odlican. imajuci u vidu stanje crkve, drzave i drustva, u to vreme, a i danas, njegov rad je bio za postovanje.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Prvo budimo ljudi, pa onda Srbi

Budimo ljudo, činimo sve što do nas stoji, čuvajmo i neprijatelje svoje...

Budimo ljudi, uvek i svuda

Budimo ljudi i izdržimo do kraja

Budimo ljudi, bog nas gleda

Tako da se njegova molba Budimo ljudi.... moze shvatati u kontekstu da budemo ljudi i kad nam je tesko, a tesko nam je (nama Srbima) mnogo u proteklih godina, a to se prirodno nadovezuje na Budimo ljudi iako smo Srbi ....i tesko nam je i pogubljeni smo i zavrcu nas sa svih strana i izmedju sebe se glozimo (tj kao da je neprirodno da budemo ljudi posle toliko zla kroz koje smo prosli)....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

rekao je on razne neke stvari koje sad necu da citiram da me ne bi napusili :) no, kad pogledam da ce nam mrtvi amfilohije biti patrijarh, pavle je bio odlican. imajuci u vidu stanje crkve, drzave i drustva, u to vreme, a i danas, njegov rad je bio za postovanje.

Ne mora da znachi da tje Amfilohije, nije takav izbor. Na saboru se glasa za 3 mogutja Patrijarha i onda se 3 imena sa najvishe glasova stavljaju u koverte i njih djakon odnosi (u oltar chini mi se, nisam siguran) i moli se i uzima jednu od 3 koverte sa imenima. To se naziva Bozhja volja pri izboru.

I nemora Arhiepiskop ili Mitropolit da budu izabrani. Pavle je bio Episkop kad je izabran.

I shto se mene tiche mozhesh da okachish shta je rekao, ili mi bar poshalji na pm.

Link to comment
Share on other sites

najbolji rad je bio za djindjica - jedan dan ga svi psuju i pljuju a drugi dan mu svi tuzni idu na sahranu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

logicka greska:)

mislim, i ja pljujem i psujem gomilu likova, a za bar polovinu bih se zesce skenjao da im se nesto desi. kao drugo, cak i da uzmemo da je 'pljuvanje i psovanje' samo 1 i 0 kategorija, tj da ili mrzis i zelis da umre ili volis do imbecilnosti (a to, naravno, nije tacno), srbija ima milione stanovnika, ako jedan milion pljuje, drugi moze da ode na saranu. treca stvar, mozes da kritikujes neciji rad, nastup, metod, stajaznam, to ne znaci da mu zelis zlo, ne znaci cak ni da ti nije simpatican.

da, ne daj boze, daki umre, jel bi bilo licimurno da mu rur ode na saranu?:) pricate gluposti. a sto se tice pavla, tek to je carski, pa ja ne poznajem coveka koji je pljuvao po njemu. voleo bih nigeru da mi elaboriras malo svoj post:)

ne znam, ali ne verujem da tu ima mnogo ljudi koji će izgubiti ceo dan samo da bi sutra rekli "e bio sam na sahrani", ipak mislim da je drastično veći broj onih koji su stvarno poštovali lika.

nit je prestiz. nit se deli tamo nesto dzabe. ako je iz nekog razloga bitno da kazes da si bio (da ne odes na poso recimo), mozes da kazes da si bio iako nisi. nema razloga da se stiskas deset sati ko debil ako neces.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@ Doolio

Mislim da pogresno vezujes ovu niggerovu recenicu za samu licnost Patrijarha Pavla, tj. da je nigger mislio na nesto drugo.

Na to kako se sad ogroman broj ljudi upinje da prikaze sebe u ocima drugih kao velike pravoslavce (cast, casnim izuzecima, ali ti ljudi su ipak u manjini) a u stvarnosti im se sere i za pravoslavlje i sopstvenu kulturu i identitet. Njihovo iskazivanje pravoslavlja se manje-vise svodi na proslavu svojih slava i odlazak na tudje slave gde je osnovni razlog okupljanja ne duhovni (makar i da je u formi postovanja obicaja, sto je takodje za postovanje), vec naprotiv, upravo groteskna suprotnost u vidu KRKANJA HRANE I PICA.

Mozda je ovo losa paralela, ali sigurno si primetio i to da su vec nikle desetine grupa na fejsbuku sa imenima poput 'Umro je Patrijarh Pavle, dokazimo da ga Srbija NIKADA nece zaboraviti' ili 'Neka mu je vecna slava i laka SRPSKA zemlja' i sl... a u njima sve same njuske, fazon gudriraju se od shiptarske gudre i slave srpskog Patrijarha.

Ja, recimo, ovu masovnu posetu Hramu posmatram samo kao privid desekularizacije, a u cemu nazirem i klicu licemerstva, tako da, da, slozio bih se s niggerom.

Edited by LetsBrushYourTeeth
Link to comment
Share on other sites

Krenimo od najprakticnijih i najjednostavnijih cinjenica... 1245624536436274 ljudi ce cekati ceo dan

kako bi balavili istu ivicu istog mrtvackog kovchega... Sta bi sad sa frkom oko H1N1? Smrtonosni virus?

Vakcine? Masovna okupljanja? Anyone?

PS: nemojte pogresno da me shvatite, patrijarh svakako zasluzuje jos vece postovanje i sve ovo sto organizuju u njegovu cast, mislim ovakvu sahranu grandioznu... ali on sam je bio olicenje skromnosti i zato se malo gadim svega ovoga... da ne pominjen ogavne pojave pukovnika amfeelohija i njemu slicnih koji se nece stideti da mrsomude tamo u hramu o vecnoj slavi pokojnika... GOSPODO, CUVAJTE SE, BOG JE LJUT !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Kao sto neko rece, nije sve 1 i 0. Bilo je ljudi koji su iskreno dosli da isprate patrijaha. Na kontu sledeceg patrijaha nemam nikakvih problema sa Amfilohijem jer gledajuci druge opcije, mislim na meni bliskog Jovana Sumadijskog koji je neovejana lopuza i kriminalac i sektas, ko bi drugi trebao da bude novi patrijah? A koliko je ljudi bilo je za ginisovu knjigu rekorda.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zashto je toliko chudno shto u Srbiji ima pola miliona ljudi koji su dovoljno veliki pravoslavci pa da odu i isprate poglavara crkve koja propagira veru u koju veruju ceo zhivot ?

Ljudi koji idu da krkaju na slave i to im je vrhunac Hrishtjanstva se ovde nisu pojavili, ima njih dosta, ali nisu svi ili takvi ili ultra verni monasi koji su sve podredili veri.

I upravo sva ta pricha oko virusa potvrdjuje da su ljudi u stvari doshli da odaju pochast Patrijarhu a ne da glume velike srbende. Ljudima je preche bilo da budu tu i da ga isprate nego njihovo zdravlje, odnosno briga o prenosu virusa je doshla na drugo mesto bar za tih par sati, shto je dovoljan dokaz zashto su ljudi uopshte doshli.

Link to comment
Share on other sites

И нека је тачно оно што прича nigger и остали који мисле као он...

Не случајно, имењак нашег блаженопочившег Патријарха Павла, Апостол Павле је рекао: "Пао си у грех, страшан грех и поново пао, стоти си пут пао, устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих и обасјаће те Христос." Тај исти Апостол Павле, био је Савле, окорели антихрист и сурови прогонитељ хришћана пре свога покрштења.

Никада није касно приближити се Богу, па и да су сви ти људи који су жалили Патријарха били најгори грешници, ако су осетили потребу да стоје сатима у реду да би му се последњи пут поклонили, ако су осетили потребу да прелазе стотине километара да би присуствовали његовом опелу, онда то значи да је наш Павле допрео до њих, што чини његову овоземаљску мисију још сјајнијом и успешнијом.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ali hit jebote

И нека је тачно оно што прича nigger и остали који мисле као он...

Не случајно, имењак нашег блаженопочившег Патријарха Павла, Апостол Павле је рекао: "Пао си у грех, страшан грех и поново пао, стоти си пут пао, устани ти који спаваш и васкрсни из мртвих и обасјаће те Христос." Тај исти Апостол Павле, био је Савле, окорели антихрист и сурови прогонитељ хришћана пре свога покрштења.

Никада није касно приближити се Богу, па и да су сви ти људи који су жалили Патријарха били најгори грешници, ако су осетили потребу да стоје сатима у реду да би му се последњи пут поклонили, ако су осетили потребу да прелазе стотине километара да би присуствовали његовом опелу, онда то значи да је наш Павле допрео до њих, што чини његову овоземаљску мисију још сјајнијом и успешнијом.

[roflmao]

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...