Jump to content

Huligani, francuzi


Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tipican scenario za nas vec ne znam koji put:

1.Tragedija

2.Zgranutost naroda, vlade, cele zemlje

3.Prica o tom dogadjaju dve nedelje, najava poboljasnja (zaustavljanja) stvari koje su uzrokovale taj nemio dogadjaj

4.Amnezija koja obuhvata vecinski deo stanovnistva i vlade o tom dogadjaju

5.??????

6.kroz neko vreme se opet desi tacka 1

Link to comment
Share on other sites

Inace, nije da pokusavam da opravdam te "navijace" koji su pretukli francuza, ali jedan ortak koji je navijac mi je ipricao da je taj francuz kad su ga ovi navatali i olupali krenuo da bezi i, posto nije znao sta je iza one ograde kod parkinga tamo krenuo da je preskace i zavrsio kako je zavrsio.

Kao što sam već pomenuo, smrt je nastupila usled pada sa visine a ne od batina.

Tek će da se iznenadimo :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da se ne lazemo, jedini lek protiv ovakvog, neprihvatljivog ponashanja, jeste dati toj deci posao odnosno alternativu egzistiranju po kaficima u 1 popodne nakon cega se oko 5,6 predje u lokalnu kladzu gde se i zavrshi (ako se ne ode na splav). Sistemi represije nikad se nisu pokazali uspeshnim na duge staze a i generalno covek koji ima nesto, posebno covek koji je nesto stekao svojim prstima, nece da rizikuje sve to nekom gluposcu.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ima, ako ne budemo glasali za sengene ili nacionalne mitove gde se kalashem stite rafinerije i mostovi od krstarecih raketa nego za politicare koji znaju sta je monopol, tajkun, zastita potrosacha

ili to ili da ne idemo u Maksi, Delta city, Usce ali to je vec fantazija

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

samo me nervira to sto se smrt jadnog decka koristi za neke vise ciljeve koji su vec receni ovde..

da se ne ponavljam..

da li je dan zalosti bio u grckoj kada je policajac ubio ucenika iz srbije?

Bio je dan zalosti, znam to provereno.

btw, taj pandur nije pucao u tog decka, vec u vazduh (?!?), i desila se nesreca. Dobro, i dalje je mentol sto puca tek tako, i treba da bude kaznjen, ali je to sasvim drugi vid nesrece nego ovo sa francuzom.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Dogadjaji poslednjih dana, komentari po medijima, pritisci „javnosti“ (možeš slobodno da čitaš kao: pritisci B92), sve to zajedno ja još nisam doživeo.

Mislim da je vrhunac totalnog samoludila da je danas dan žalosti. Nigde se ne pojavljuje informacija da je francuza bilo samo nekoliko manje nego Grobara u tom napadu, da je ovaj skočio u ponor pored garaže, da su uostalom ti francuzi bili navijači a ne kako se priča turisti i zaljubljenici u Srbiju i Beograd. Imali navijačka obeležja, i to ne simpatizerska već obeležja organizovane NAVIJAČKE GRUPE !! Nekako, ovaj suludi mozaik se sklapa upravo onako, kako, imam prava da sumnjam, nekome odgovara da se ova cela stvar na ovaj način u javnosti plasira.

Voleo bih da neko pokuša da zamisli obrnutu situaciju, da je ne daj Bože neki navijač Partizana stradao u Francuskoj, mislite li, ali ozbiljno, da bi u Francuskoj bio dan žalosti povodom toga?!? Boleo bi ih kurac baš, ubili su dete na noši, malu milicu iz Batajnice, kod bombardovanja, pa već godinama se prave ludi i nikada, ali nikada, se niko od tih „zvaničnika“ iz evrope nije osvrnuo na hiljade poginulih kod nas i nije im na pamet palo da prave dan žalosti. Čak šta više....

Da se razumemo, meni je veoma žao tog momka, splet nesrećnih okolnosti, užasna situacija, katastrofa.... izgubljen je uludo jedan mladi život, ali mi je pre svega žao momaka koji će sada, pored svog ovog ludila da čame u zatvoru i to godinama, kada treba da žive i prave porodice, oni će da trunu u zatvoru jer im se poklopilo da čovek ne poveruje. Niko normalan i samosvestan nebi pomislio da su oni na Oblićev venac krenuli sa mišlju da ubiju nekoga. To su ljudi sa naše tribine, ljudi sa kojima smo delili mnoge lepe stvari. Niko nema prava da sada od njih diže ruke i da pere ruke i ogradjuje se. Naprotiv.

Kada je Andriji maltene otkinuta ruka u Mostaru, nešto nisam video ove demokrate da su digli paniku i kritikovali Vladu Bosne i Hercegovine,niko se bre nije ni osvrnuo.... Znam, naši ljudi nisu poginuli,prolivala se srpska krv, pa nikog nije bilo briga.

Da ne pričamo sada o tome kako se u tri dana prave tri povorke „protiv nasilja“, a jedna od tih povorki je u organizaciji, izmedju ostalog, i neke gej strejt alijanse, pedereske organizacije. I zamislite, nalaze se na Platou, pa kreću u šetnju gradom. Deluje Vam poznato ?? O moralu nam sada trućaju preko malih ekrana likovi koji će smrt jednog mladog momka iskoristiti da sakupe političke poene ili u slučaju ovih pedera da na mala vrata naprave neku novu Paradu ponosa ?!

LICEMERI

Sto kaze moj cale... sad treba da prekrste stadion Partiazana (ili vec ciji su navijaci ovo uradili) sa "JNA" u "Bris Taton".... da svaki put cim dodju na stadion bre znaju kakva su govna.

Mozda vas stadion treba da se zove : Pere Sedlaka ili mozda Sale Panic ?

Edited by Dominacija
Link to comment
Share on other sites

menjas teze ceo post. kake veze mala milica ima s ovim, kake veze ima ovaj deda sto je zgazio dete - sve se tu slazem, ako oces da pricamo o dedi sto gazi decu, slobodno otvori topic, ali ne dozvoljavam da se krvozednost nekih malih majmuna ublazava nekim drugim dogadjajima, necemo tako da se igramo. znas i sam da su ti argumenti suplji, ajmo lepo da pricamo o incidentu, pusti ti zakulisne radnje, trulu vlast, dal su francuzi plakali zbog male milice i ostale teme koje nemaju veze sa tim sto je neki pera grobar poneo sipku da tuce nekog. opravdaj mi konkretan slucaj. onaj ko besomucno tuce drugog (primeti da nisam napisao 'ubije' da ne bi imao za sta da se uvatis), a da mu nije silovo sestru ili nesto slicno i ne treba da ima decu nego mu treba odseci kurac i naterati ga da pojede, nego je nase pravosudje (cak i da nije korumpirano) suvise blago, da se ja pitam, sve bi ovo nabo na kolac. a to sto je prenaduvano, i treba da bude, kad nam je zakon takav da je maksimalna kazna 40 godina, a ne taj pomenuti kolac.

sto ja nisam izmanipulisan, sto ja ne izrazavam svoju kivnost na taj nacin, a ziveo sam u hiljadu puta vecim govnima nego ta deca u pritvoru, u hiljadu puta gorem hudu i video hiljadu puta gora sranja.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dominacijo, druze - ne bih hteo da te vredjam, ali za mene si jos jedan mozak koji ne kapira da fudbal i to sto je neko navijac ne znaci automatski da mozes da ides da ga bijes i evo na primeru vidimo - ubijes. Al imam neki osecaj da to tebi nece biti lako objasniti.

I jos jedna stvar - Ti momci koji su to pocinili NE ZASLUZUJU da imaju buducnost, jer da su je hteli mogli su na njoj da rade, a ne da "zive za tucu i partizan". Tako da ne seri.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Meni je smesno sto na UPT Doolio napise kako je cak moguce da ce neko opravdati/sta god (jedan od poslednjih UPT postova) i nakon malo minuta se pojavljuje DDDDOMINATION :)

Samo podvlaci moj stav da dobar deo te generacije ne moze da shvati svoje postupke, nema moral, osecaj pravde, ljubavi ili bilo sta slicno.

Ono sto opet mene uzasnno zraci je sto stalno potenciraju svoju SRPSKU krv i SRPSTVO.

Zamisli sad da ih poredjas 100 i da ih pitas kad je bio boj na kosovu. Garant 50 posto ne bi znalo

Kad je prvi srpski ustanak...znalo bi mozda par...

Srpstvo nije duks "kik boks klub grocka", niti jakna "buldozi 1389"

Srpstvo je da ne tracis mladost na stadionu nego da zivis posten zivot.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ali komunisticko zamajvanje na tribinama roflmao :D

dulio, ako se pogleda malo veca slika, da li je moguce da su mozda sveukpni dogadjaji z bliske istorije (bombardovanje, kosovo, karanje, obavezni krediti koji nas oterase u kurac, nezaposlenost, roditelji koji pod svim tim pritiskom ne obracaju paznju na decu bla bla bla truc) stvorili tako jak negativan patoloski stav bas te generacije, da kada ih drmnu hormoni alkohol i navijachko potpaljivanje, da ce oni na ulici da udare prvo negativno sto ih asocira na uzroke svojih problema (porodicnih? egzistencijalnih?) ti uzroci mozda nemaju veze sa zivotom,a li mozda i imaju... jer cela ta papazjanija ostavlja traga na generacije, kao i devedesete na nas recimo pa veliki procenat nas ima neki negativan stav prema hrtvackoj (bili nam brace tate rodjaci u ratu pricali strasne price, nekis e nisu ni vratili, cisto primera radi)

mislim da je previse naivno sve to sikljucivo povezivati sa radikalnim strankama nacionalnim strojevima proruskim grupama narkomanskim kartelima antigej anarhistima skinsima i ostalim, vec da je sve to sumirano kroz ovakav akt u kakvom problemu se nalazimo, i da resenje nije etiketiranje istih u neku grupu koju ces zabraniti ili sta vec jer se problem ne resava samo odlaze ...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

najlakše je okriviti devedesete za sve. "Bio mi ćale u ratu, keva nezaposlena, ćale penzija 30 soma, neću da učim i da završim faks ili da radim, kriva mi država, idem da nekog prebijem kad je tekma, biće mi lakše"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

90te jesu krive za 99% stvari jer kada pogledash sta je osnovna razlika, koja utiche na svakodnevni zivot (rat na 500 km ne utiche direktno) izmedju generacija koje su odrastale 80 i 70ih i onih kasnije jeste ekonomija odnosno materijalno stanje i nestanak srednje klase. ROditelji koji su prvenstveno odgovorni za formiranje licnosti su bili nevoljni da rade ista sa decom jer od jurnjave za parama nisu imali snage ili su bili besni na sve... nedostatak para da se kupi neka knjiga, ode u pozoriste ( i sada ti treba preko 1500 dinara da se ode sa devojkom na neku bolju predstavu u Narodno npr), ode i vidi npr rana renesansna arhitektura u Firenci.

Pa onda kada dodjesh u neke godine,recimo gimnazijske, kod nas praktichno ne postoje poslovi koje mozesh da radish posle skole, osim ako se ne bavish nechim na kompu... i onda opet ulazimo u krug nemastine, drustvene dekadencije koji je veoma tesko prekinuti

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...