Jump to content

Blood Bowl


Doolio

Recommended Posts

elem, znamo da je blood bowl izaso pre nekoliko meseci, medjutim, tek sad se pojavio reloaded (sto i nije toliko lose jer je u medjuvremenu izasao patch).

dakle, u pitanju je duhovni naslednik chaos league, samo sto je ovo malo kompleksnije, nabudzenije i potpuno u skladu sa stonim pravilima. moze da se igra u real time (samo sto onda nisu autenticna pravila) i potezno (u poteznom rezimu moze da se bira ocete li autenticna pravila ili modifikovana). real time nisam probao, a ne znam ni da li cu probati posto nesto imam utisak da je previse haoticno, mikrujuce i besmisleno:) potezno je sasvim fino, relativno brzo se ukapira fazon i prilicno je cousy i jednostavno za igranje - medjum izgleda mi hard to master, podseca me na sah po tom tripu. ko je igro blood bowl na tabli kontam da ce odma da zna sve i da ce da pere komp bez problema, ja nisam igrao, pa mi do jaja da se ucim i skontavam prednosti/mane razlicitih rasa. a da je zanimljivo, jeste, a i ceo trip je gotivan i prilicno funny...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzmi patuljke onda, nema mozga, samo pobijes ceo protivnicki tim, mozda ti daju tacdaun u prvom poluvremenu posto si spor i glup, al posle kad im ostane sestoro zivih onda mos se setas kolko oces kroz njih.

to sto su svi retardirani je zato sto kad igras 'kampanju', kreces od nule, svi su rukiji, tj prvi nivo. mada, ove rase sto su glupe po defaultu, ostaju relativno glupe i kad se nabudze, uzmi elfove ako oces duboke paseve ili skavene ako oces da trcis ko blesav. za fajt su patuljci neprikosnoveni (ides lepo u skram i ponasas se ko falanga i mogu ti puse), gomila igraca imaju block vestinu (koja je predrkana). orkovi nisu losi, ali za defanzivu nisu nesto, chaos su dosta jaki, ali nesto mi nisu za nubove, tj za mene:) humani nisu losi, mozes da se adaptiras na sve stilove igre sa njima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije loša igra toliko. Mene je malo bila smorila neka prezentacija pre dve godine, ali suštinski je igra interesantna za one koji gotive taj fazon. A i ne bih baš rekao da je Chaos League, iako si ti napisao da je duhovni naslednik, pošto je Chaos više kao arkada i zabava, a ovde ipak moraš da malo više razmišljaš, na kraju krajeva, imaš potezni mod igre.

Link to comment
Share on other sites

meni su oni najlaksi, daju mi mozda jedan poen na pocetku, al su fragile, pa ih izlomim pola vec u prvom poluvremenu, onda mogu da se zajebavam posle, posto imaju 5-6 zivih igraca, a ja 11.

ja sam u onoj kampanji na trecem turniru i stalno igram tekme sa istim rasama - ljudi, skaveni, redje patuljci i orkovi. elfove nisam video jos, kao ni chaos. od tih su mi najtezi ljudi, pa patuljci, pa orkovi, pa skaveni.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da, valjda mora da ode posle posle prvog kick offa, pa dal to bio tacdaun ili poluvreme...

sad se setih, za dwarfove dusu dalo, do jaja je kad izguras lika sa terena, dodju navijaci i odvale ga od batina i povredjen je za tekmu.

ne znam dal podmicivanje sudije radi kad su u pitanju te zabranjene skalamerije...mada meni ne smeta, prebijem ih dovoljno da mogu posle komotno sa igracem manje da se zezam.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hehe

ja sam sada osvio onaj prvi turnir i pobedio na drugom prvu utakmicu ide polako :D

i imam 3 lvl runera koj sve touch downe daje

tako da njega budzim za sada sa oklopom i to ali su dworfovi stvarno newb friendly sa onim blockom satiru :D

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

da, blok je bruka:) jos kad se leveluju mozes da im roknes i stand firm (ako ih odgurnes, ostanu u mestu, ako ih patosiras, odgurnes ih) i milina:)

zato su budjavi u agilitiju i spori su, oni skaveni se redovno prokotrljaju pored gomile dwarfova koji ih ispromasuju samo tako. ali s dwarfovima ko sto rekoh, izgleda treba igrati sporo i sigurno, primis pokoji tacdaun, al se ne obazires, pa kad ih pobijes pola, onda im vratis milo za drago, nema ko da ti brani da postignes tacdaun:)

meni se isto runner najbrze leveluje, verovatno zato sto on jedini ume da digne loptu sa zemlje, pa jedini postize poene [:D] on mi je sad level 4, ima sure hands, hail mary i zaboravio sam sta jos, dal dodge...medjutim, nema blok, a fali mu prilicno:) i ne moze se pohvaliti brzinom, iako sam mu stavio ono +1, da trci dalje. u sustini kod dwarfova su oni blockeri (sto mu dodju najbazicniji likovi) stvarno najzahvalniji, trpe sve zivo i dobro se biju. oni troll slayeri su okej za neke stvari, ne mogu da kazem, ali po meni ne opravdavaju svoju cenu. blitzeri su mi nesto potpuno nepotrebno:) a ovaj baja sa valjkom je super skroz, mada debil nema block...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

vuhu, dobio sam ljude sa dwarfovima 3:0 :)

mislim, zajebano je sa dwarfovima preci 2:0 jer su spori ko kurac i igraju juggernaut sistem, obicno dam jedan td u prvom poluvremenu, onda se drugo branim, ako ukradem loptu, obicno ne stignem do end zone...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

danas je instalirao.... igrao malo , probao sam par utakmica ( do duse cim primim prvi tachdaun ja iskljucim pa ponovo ) , posle sam ukljucio onaj mod sto nije turn based , i onda malo lakse za igru... ali nije to to dok nije potezno !

igrica je zanimljiva , za promenu ... ;)

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

tako sam i ja gubio, onda sam skontao da jednostavno moram da se upoznam sa igrom. znaci, skini najnovija pravila za stoni blood bowl, preleti preko njih, ne moras sad da znas napamet, ionako igra izracunava i primenjuje, samo treba da znas sta da ocekujes od kog poteza, kako se tretiraju tackle zone, koja ti je sansa da prodjes pored odredjenog lika sa svojim odredjenim likom itd.

dalje, sto je po meni najbitnije od svega, cak i od prakse mozda, je da odes po forumima i gledas strategije, taktike, buildove igraca, rasporede igraca za att/def, general tipsove itd. onda se odluci za neki tim i informisi se o njima, isprobavaj itd. mada jedino praksom steknes osecaj da znas gde da postavis lika i koliko otprilike ko moze da trci, izbegava itd.

ja sam bio u fazonu naucicu kroz igru, medjutim, ovo je neuporedivo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ajjj batalio sam sa dwarfovima mnogo sporo ide :(

sada igram sa chaosom i zadovoljan sam za sada pocetak je mnogo tezak jer nemaju nista osim ciste snage ali kada se par likova zbudzi na 2 lvl ide laganica

kada dobiju lvl dobiju mogucnost mutant skila i mnogo su jaki dodatna ruka duze noge itd :D

sto se tice pravila taj tackle mi nikada nije bio jasan

ja vise igram na srecu samo pazim da nikog ne zakacim itd :D

sama igra mi bila mnogo teska na pocetku jer ne znam pravila obicnog nfla ili vec kako se zove americki fudbal i onda sam odigrao jedno 30 partija :D dok nisam dobio touch down :D

i da koja je fora kada si kicker gde da gadjem da dobijem rerol ili dodatan turn ?

Edited by pantasd

prodaja game carda , golda na bilo kom server vise informacija na pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...