Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

а Хајле Селасије, цар Африке и Азије?

:)

Тафари Меконен, Рас Тафари, Краљ Краљева, Господар Господара, Лав Освајач Јудиног племена, Богоизабрани.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mogao je i Australiju da pridoda, al ne znam da je imao 2 krune. :) Nek postavlja sledeci ko god hoce, a ja da odgovorim na ovo.

U pitanju je Franc II, poslednji rimsko-nemacki i prvi austrijski car. On je 1804. osnovao Austrijsko carstvo, ali je bio i sveti rimski car sve do 1806. kad je Napoleon rasformirao ovu carevinu i formirao Rajnsku konfederaciju. Nepune 2 godine imao je 2 carske krune.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam ni to tacno, a kamoli neku dublju pricu...znam samo da je pola evrope ratovalo zato sto su svi bili povezani rodbinski, tipa habzburzi, francuzi, englezi, holandjani, spanci, portugalci itd.

Karlos II (Habsburg) bio je jedini sin Filipa IV. On dece nije imao, pa je odredio da ga nakon smrti nasledi burbonski princ Filip, unuk Luja XIV. Dovoljno da austrijski Habsburzi krenu u akciju, promovisuci cara Leopolda I koji bi na taj nacin opet ujedinio austrijsku i spansku krunu. Francuska je dobila ovaj rat, princ Filip je postao Filip V, ali je morao da se odrekne francuske krune, pa je tako spreceno francusko-spansko ujedinjenje.

E, sad nek postavlja ko god hoce... :)

Link to comment
Share on other sites

u kojoj polovini kog veka je pala granada, ako znate postavljajte odmah dalje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

pala pod ciju vlast...al kapiram da mislis na spansku rekonkistu, posto je granada bila poslednje arapsko uporiste na iberijskom poluostrvu...ne znam tacnu godinu, ali znam neke druge stvari...naime spanska kraljica izabela je bila ta za vreme cije vladavine kolumbo otkrio ameriku...ona je takodje i povratila granadu pod spansku vlast...mislim da je cak i sahranjena u legendarnoj alhambra palati u granadi (mada mozda je u pitanju i cuvena tvrdjava segovija)...tako da bi odgovor bio druga polovina 15. veka:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

tako je, mislio sam na konacan pad granade, cime je cini mi se zavrsena rekonkista na evropskom tlu. Pala je 1492, predajom poslednjeg arapskog sultana, posle porazavajuceg rata.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

moderatori, jel moze da se uvede pravilo da ako odgovaras na pitanje, moras i da postavis, ako odgovoris tacno

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Pa do sad smo se igrali kome ništa ne pada na pamet ima pravo da da nekome drugome da postavlja..

Al ajde.

Kojim avionima su amerikanci pustili nuklearne bombe na Hirošimu?

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...