Jump to content

Istorijske pitalice :)


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oke evo... Rodjen 1920. godine , preminuo 2007. Ucestvovao u ww2, i bio zapovednik "D Company" (Dog Company). Ucestvovao u ratu u Koreji i Vijetnamu. Istakao se u Normandiji za vreme ww2(D-Day). Ne znam da li treba jos nesto?

ok, tako na svako pitanje odgovorite i dopunite ako neko ne zna, da naucimo ponesto

Je l' možemo dalje jer ja imam jedno zanimljivo pitanje? :)

Kako se zvao prvi Srbin koji se vozio u avionu? :)

ima njegova sliak u muzeju avijacije, mislim da je poginuo kad mu se srusio avion, al se ne secam kako se zvao

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se te slike... Bio sam mali kad sam bio u tom muzeju, ali nije on. :tf:

Ako treba hint vičite! :) Razmislite samo u kom periodu je to moglo da se desi i ko je tada eventualno mogao da vozi avion.

Previše sam vam i rekao. :)

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Jeste. :)

Za vreme posete Parizu 1910, tada princ, Aleksandar Karađorđević leteo je avionom koji su napravili braća Rajt, i tako ostao zabeležen kao prvi Srbin koji se vozio u avionu.

EDIT: Postavljaj!

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Za vreme posete Parizu 1910, tada princ, Aleksandar Karađorđević leteo je avionom koji su napravili braća Rajt, i tako ostao zabeležen kao prvi Srbin koji se vozio u avionu.

ja rekoh mislis na ovog lika

http://www.mojheroj.com/sr/heroji-proslosti/72.html

a bastonj je bila jedna od kljucnih tacaka koju su nemci pokusali da osvoje za vreme svoje poslednje ofanzive kroz ardene u zimu '44, al su ih ameri to zadrzali

edit, da ameri su tu sa mnogo slabijim snagama odolevali nekoliko dana

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

tako je, legendarna 7 oklopna divizija, poznatija kao desert rats, koja se proslavila u borbama sa romelovim africkim korpusom...postavljaj!

i nemci su imali svoju cuvenu 7. panzer diviziju, koja je posle blickriga u francuskoj '40 dobila nadimak Gespensterdivision, tj fantomska divizija...to je bilo zbog njenog napredovanja koje je bilo tako brzo da ni nemacka komanda nije znala gde se nalazi ova divizija...ona je inace prva izbila na atlantik vec 10. juna 1940....ko je bio komandant ove divizije u to vreme?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

i nemci su imali svoju cuvenu 7. panzer diviziju, koja je posle blickriga u francuskoj '40 dobila nadimak Gespensterdivision, tj fantomska divizija...to je bilo zbog njenog napredovanja koje je bilo tako brzo da ni nemacka komanda nije znala gde se nalazi ova divizija...ona je inace prva izbila na atlantik vec 10. juna 1940....ko je bio komandant ove divizije u to vreme?

Moze biti samo jedan - Romel.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...