Jump to content

pričajte


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bio sam u fazonu da se javim za civilno za decembar, te sam kulirao do sada, i sad mi dva coveka rekose da '82. mora u septembru, koji kurac, zna li neko sta o ovome? u svakom slucaju, sutra cu da trknem do odseka da vidim sta je u pitanju, ne znam zasto mora u septembru...to mi sjebava sve planove, ne znam sad sta da radim...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ma nije to problem, ja sam iskulirao milion poziva ove godine, medjutim je fazon da kao mora u septembru. ja ocu u decembru jer mi to koliko-toliko odgovara, al ako je fazon da kad se tipa pojavim usred septembra da trazim decembar i oni me posalju u regularnu ili me nekako drugacije karaju, to mi je sranje. radije bi onda trco sutra da zavrsim za septembar jer necu skroz da iskuliram, nego samo do decembra. ajde 82, javljajte se:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

boli te kurac, imas jos fore kolko oces, vidis da meni nije dobro:)

mislim, svi moji drugari su otisli za septembar, ja se kao napravio pametan (al ono, stvarno mi odgovara decembar, septembar mi ne odgovara) u fazonu moze kad god u datoj kalendarskoj godini u kojoj punis 27 i cao. i sad svi kao u fazonu ne, ne, mora u septembru. jos je ovaj jedan lik isao prosle nedelje i ide u septembru wtf to se radi dva meseca ranije, a oni ga ipak ubudzili. sve mi se cini da cu da najebem, a nisam ni hteo da izbegavam, samo da odem u decembru...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja idem sad u vojsku u septembru.Koliko sam shvatio sad salju muriju posle prvog poziva.Ali privode te samo da ti uruce poziv.Tako se desilo nekim odavde iz Priboja.Kako je u BG stvarno ne znam.Ali mi ovaj iz vojnog odseka rekao da je za septembar velika guzva i plus treba im manje regruta.Mislim da bi mogao da ih iscimas da te puste za decembar.Jesi li dobio poziv za septembar?

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

ne secam se, uglavnom sam kulirao pozive, ali nesto sad kroz maglu tripujem da je mozda keva primila slucajno ili neki takav trip...u svakom slucaju, ako je decembar legitiman, onda me nece smarati sto sam iskulirao poziv kontam sve dok se ja lepo javim do kraja godine. medjutim, sad me istripovase ljudi...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Recicu ti sta je bilo nekim mojim ortacima iz srednje.Nisu se ljavljali pa su im slali muriju.Ali ovo je mali grad pa se svi znaju,pa je resavano normalno.Jedan ortak je u Svedskoj,receno mu je da se javi da regulise to ili ce ga uhapsiti prvi put kad se vrati.On ce doci krajem septembra da se dogovori.Drugom liku,kom je isto trebal murija da bane i dobio je poziv za septembar,rekao je da popuni neku anketu,i da se priajvi za decembar.Nista ga nisu cimali da ide u septembru.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam krajnji rok je septembar kalenarske godine u kojoj punis 27, s tim sto mozes da pises molbu da ti odloze za decembar (tako je moj drugar uradio, on je naveo u molbi da ima diplomski, ti smisli neki dobar razlog) :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

mogu ja da se krijem, nije to frka, nego posle kad dodjem da se prijavim za decembar, zar nece da mi jebu mater?

kako ide to s molbom, odem tamo i pricam sa likom i on mi sve kaze pretpostavljam?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako je iole normalan,mislim da nece biti neki problem.Mada ako je magarcina,moze biti zajebano.Mene je lik koji pre radio u VO drko ko car.Te donesi potvrdu,te sve je u redu,pa nemoze nista da se uradi,da bi nakraju kad sam poteago vezu sve bilo mega opusteno.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Da, odes tamo pricas sa likom, kazes mu svoj razlog, on ti kaze dobro, napisi molbu i to je to, mom drugaru su odobrili bez problema, doduse on je ipak isao u redovnu vojsku :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

bio sam u fazonu da se javim za civilno za decembar, te sam kulirao do sada, i sad mi dva coveka rekose da '82. mora u septembru, koji kurac, zna li neko sta o ovome?

bila je mnogo gora priča da će da ukinu civilno služenje... ima neko neki malo zvaničniji info?

ja bi reko da je to u pitanju posto sam isto tako cuo i to ne samo od obicnih smrtnika da najverovatnije nebi trebalo da bude civilne vise od sledece godine

Ja idem sad u vojsku u septembru.Koliko sam shvatio sad salju muriju posle prvog poziva

po mene je isto bila policija samo sto pa ne zivim na adresi gde sam prijavljen evo im kurac ./.

vrlo moguce je zato sto 3 godine nisam isao da se javim:) ali dolaze to je sigurno

inace @dulio

mozes da odlozis ali ti treba bas dobar razlog i to ti je to

al ako odes tamo i kazes jbg planirao sam da idem more tada dobices kitu

Link to comment
Share on other sites

Moj generaciji poceli tek sad da shalju pozive za regrutaciju, a trebali su pre 3 godine, i naravno kuliram ih, ko ce da se cima sve do Nisa :D

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nisam planirao da odem na more, nego mi odgovara vise zbog faksa, jer mogu da zongliram i pokusavam da ne sjebem godinu, ali to je sve nedefinisano, ne merem da odem i kazem 'e, gotivnije mi je u decembru zbog boljeg zongliranja'. sta mu dodje dobar razlog recimo, za mene?:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

kazes da si napravio plan za godinu i da si za to vreme tacno tada hteo da ucis svaki dan i imas neke privatne casove iz raznih predmeta za ispite u to vreme - to je ako stvarno imas ispite

ali opet nijedan razlog ti nece pomoci ako dodjes na pogresan dan u odsek kada ce raditi nadrkani covek od 55 godina koji taj posao radi vec 35 i taj dan je ustao na levu nogu

a opet moze da te usere da neko zaista dobar radi i recice ti np sta god reko

to je cela logika svih zaposlenih u vojsci koliko sam ja do sad imao iskustva sa njima

Link to comment
Share on other sites

nadjesh nekog lekara da ti sastavi neko "öpravdanje" da si istegao neki mishic/koji kurac vec, da ne mozesh da hodash i da morash 3 meseca na terapije i govna..

a onda sa tim poshaljesh caleta/kevu u VO, da ti odloze za decembar, kad cesh biti sposoban.. :P (jbg, to bar pali na faxu za zamrzavanje godine [:D])

Link to comment
Share on other sites

idi na sajt ministarstva odbrane, tamo ti lepo pod uredbe > nestolevo stoji pdf u kome pise da se upucujes na sluzenje vojnog roka do kraja kalendarske godine u kojoj punis 27. dakle boli te kurac, nigde nisi zakasnio :p

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...