Jump to content

savet za odabir gaming laptopa


MLoOkO

Recommended Posts

Sta mislite o ovim modelima:

HP Pavilion dv7-2030ev,turbo-x majestic 64-450,hp pavilion dv7-2050ev?

trenutno sam u grckoj i ovde planiram da uzmem laptop jer su cene znatno pristojnije nego kod nas.ovi modeli se krecu oko 1k evra.treba mi preporuka sta da uzmem a da mogu da igram nove igre na high detaljima.sta je najbitnije da gledam kod laptopa?

molim vas za pomoc posto nemam iskustva sa laptopovima a ovde sam jos par dana pa bih uzimao nesto.

hvala unapred ;)

"Rock thinks Paper is overpowered but Scissors are fine"

Link to comment
Share on other sites

otac mi zivi u grckoj to nije problem.trazim savet sta da uzmem,vec sam odlucio da cu ga kupiti ovde,tako da pls help sa korisnim odgovorima..dakle ko god ima nesto da me posavetuje feel free.

edit:nasao sam jos jedan extra model acer aspire 6935g-864g50bn

Edited by MLoOkO

"Rock thinks Paper is overpowered but Scissors are fine"

Link to comment
Share on other sites

Možda ti moj odgovor neće delovati konstruktivno, ali laptop nije za gaming.

E sad ako sam ja malo zastareo uzmi neki sa 4 gb rama, 64bit OS-om, c2d, c2q cpu i nekom mega grafickom - sumnjam da ih ima više proizvođača. Meni je u glavi neki ASUS model za "igranje"

I ljudi proverite kad uzimate lapove sa 4 GB obavezno da se vide sva 4 GB. ajde sto 32 bitni OS to outofbox ne podrzava, ali i neke ploče neće lepo da vide sva 4 GB.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ma da mogu da igram wow i da opikam povremeno neku novu igru,nemam vremena da blejim ceo dan a i kad budem imao to cu raditi na normalnom kompu.nego mi je zivotni san da kenjam i da blejim na kompu :P

a retko sam u stanu pa mi je lap idealno resenje :)

pa jel ok ovaj acer: 16 incha/1920 x 1080,intel core 2 duo p860 2,40ghz,4096 mb ddr3,500 gb hard,geforce 9600 mt 1024mb(2815mb) ?

meni deluje extra,samo ne znam de da proverim s nekim ko je imao taj model,dal se pregreva itd..

"Rock thinks Paper is overpowered but Scissors are fine"

Link to comment
Share on other sites

Imao sam neki sličan, gotovo isti na testu, Asusov valjda, jedino je grafika bila 9700M (uporediva sa 8600 GT na desktop kompjuterima), i grejao se prilično. A i bučan je bio zbog ventilatora. Uglavnom ja tako nešto ne bih kupovao, kad kažem laptop zamišljam nekakvu eleganciju i portabilnost, a ovakvi modeli su suprotno od toga.

Link to comment
Share on other sites

ma da mogu da igram wow i da opikam povremeno neku novu igru,nemam vremena da blejim ceo dan a i kad budem imao to cu raditi na normalnom kompu.nego mi je zivotni san da kenjam i da blejim na kompu :P

a retko sam u stanu pa mi je lap idealno resenje :)

pa jel ok ovaj acer: 16 incha/1920 x 1080,intel core 2 duo p860 2,40ghz,4096 mb ddr3,500 gb hard,geforce 9600 mt 1024mb(2815mb) ?

meni deluje extra,samo ne znam de da proverim s nekim ko je imao taj model,dal se pregreva itd..

Ta kartica za tu rezoluciju je smešna. Ukoliko ne želiš da bacaš još veće pare na to, uzmi neki sa 1366*768 ili 1280*800 rezolucijom. Za wow ti je ta grafika prilično ok.. ali na toj rezoluciji ćeš plakati dok budeš gledao slideshow.

Ja sam uzeo sebi ovaj:

http://www.itsvet.com/proizvod/asus-n50vn-..._laptop/20/2883

jedino što je kod mene 1280*800 rez i ekran ima led backlight. Za casual gaming sasvim ok. Sve preko toga je IMHO debelo bacanje para. Uopšte se ne greje, Vista 64bit leti.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

kolko kosta taj model ?

http://pcberza.rs/laptop/laptopovi/271/

da mozes da igras i buduce igre

ASUS W90VP-UZ020J, Intel Core2 Quad Q9000, 2.0GHz, 18.4", 1920x1080, 6GB DDR2, 640GB HDD, 2x ATI Mobility Radeon HD 4870 512MB in CrossFire, BluRay DVD Combo, 5.1 sound, WebCAM, Bluetooth, FireWire, eSata, HDMI, Fingerprint, Vista Ultimate cena 220.598

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

nemam tolko kesa limit mi je 1200e.

razmisljam da li da uzmem Acer

6935G-864G50Bn ili ASUS

N50VN-FP113.da ima ovde msi gx720 to bi uzeo sigurno

edit:nasao sam ASUS

G50V-AS041K :)

Edited by MLoOkO

"Rock thinks Paper is overpowered but Scissors are fine"

Link to comment
Share on other sites

ajde pls help sta mi preporucujete od ova 2: Acer AS8930G-644G50 ili ACER ASPIRE 6935G-844G32BN.cena je ista ovaj 644g50 ima graficku na 1gb a ovaj 844g32bn ima na 512 ali je ista graficka u pitanju.koliko je to bitno uopste? ajde molim vas dajte neki odgovor sutra trebam da idem da uzmem masinu a ocu da budem siguran da sam uzeo nesto sto ce mi trajati..

"Rock thinks Paper is overpowered but Scissors are fine"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...