Jump to content

Smak sveta?


Recommended Posts

v5y239.jpg

vhdhd2.jpg

Dosta se prica o ovome na netu u poslednje vreme, pa sam mislia da tome posvetim malo paznje...

Prema verovanju drevnih Maja, 21. decembra 2012. godine zavrsava se odbrojavanje velikog vremenskog ciklusa, tj. velikog kalendara i nastupa smak sveta.

Maje su protok vremena posmatrali u ciklusima, a ne pravolinijski pa su verovali da se upravo sada jedan ciklus od 26.000 godina primice kraju.

Prema njima, 2012. godine vreme ce se ponovo poceti odbrojavati od nule, sto ce ujedno biti i pocetak sestog doba. Datum kraja sveta prema majanskom kalendaru podudara se s retkom astronomskom pojavom, koja se dogadja jednom u 230 miliona godina.

Upravo ce se 21. decembra 2012. linija Suncevog sistema izjednaciti sa linijom Mlecnog puta, a prema nekim istrazivanjima, jos dve galaksije bice poravnane s nasom...takodje mnogo ljudi prica o Rimskom, Grckom prorocanstvu o smaku sveta pocetkom 21 veka....Asteski kalendar se isto kao i Mayanski zavrsava 21.12.2012 -te godine......Nostradamusovo prorocanstvo isto govori o cudnoj kosmickoj pojavi (asteoridu) koji ce dovesti do promene magnetnog polariteta zemlje i time ce se zameniti juzni sa severnim polom - to bi dovelo do erupcije svih vulkana na zemlji, cunamija, tornada, zemljotresa itd...promenom zemljinih polova, zemljina kugla bi stala i onda bi se pocela okretati na drugu stranu oko svoje ose sto bi dovelo da toga da sunce izlazi na zapadu a zalazi na istoku....takodje je o tome govorio cak i Ajnstajn koji je smatrao da je promena polova zemljine kugle sasvim moguca i moguci scenario kraja covecanstva..... u Islamskom Kuranu pise da ce definitivan kraj sveta nastupiti kada sunce izadje na zapadu umesto na istoku... slucajnost ?

Shta vi mislite - ima li tu nesto ili...?? p.s Nisam ja ovo pisao da ne dodje do zabune..

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[roflmao] moze move u dno zivota / oloski vrt :D

zemljina kugla bi stala i onda bi se pocela okretati na drugu stranu oko svoje ose
[roflmao] . ovo je NEMOGUCE

i kad vec quotujes, promeni pol u prvoj recenici. "mislila"

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

ma nema sanse, jesi normalan... tako su razni proroci predvidjali kraj sveta, pa kad taj datum dodje onda pomere jos malo unapred , i tako

Edited by Synd

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Nemoj uzimati za ozbiljno teoriju prastare civilizacije koja nije imala liftove vec se pentrala pola sata uz ove budjave stepenice kako bi na kraju usla u falsh piramidu. OK za ovo drugo, ne razumem se pa ne mogu ni da osporim. Ne treba mesati religiju i nauku. Kakav bre Nostradamus? Imas takve idiote i u Beogradu koji iz kontejnera predvidjaju smak sveta na svakih mesec dana.

thorsteinar.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nemoj uzimati za ozbiljno teoriju prastare civilizacije koja nije imala liftove vec se pentrala pola sata uz ove budjave stepenice kako bi na kraju usla u falsh piramidu.

A zamisli tek one luzere stare Grke, nisu imali šivaće mašine nego se obmotavali u krpe a krovovi im bili na stubovima hahaha oni tek mora da su bili glupi ko točkovi!

Link to comment
Share on other sites

gledala sam ovaj dokumentarac o majama, i istina je da se tog datuma deshavaju poravnanje planeta i josh neka pojava i jedna se deshava samo u 26.000 godina i druga isto u neznamnija koliko - ali nije mi poznato da to moze da ima neke posledice na nas, a to da zemlja krene na drugu stranu da se vrti to mislim da je nemoguce

a nisu maje rekle ni u jednom trenutku smak sveta, nego da kao moze neshto znachajno da se desi zbog samog fenomena

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Могле су Маје да прате космичка кретања, што да не?

Реално ће до неке промене доћи, не би се толико срало о томе да се не спрема нешто.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem u ovo... verujem baba vangi !

http://en.wikipedia.org/wiki/Baba_Vanga

\o/

Jebote zena objasnila celoj ekipi SF pisaca kako se pise scenario \o/ \o/ \o/

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Taj dan ce cira da navata neku hot klinku sa FB i taman da ga metne, kad ono ode rotacija na drugu stranu. i vreme krene unazad-

Inace ja upravo gledam onaj film day after tommorow, Kole me je tolko naplasio juce da sad otvorim rur i vidim ovo.

Osecam da cu taj dan da dobijem unapredjenje da ne moram vise da idem po jebenim terenima.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2012 je godina zmaja po kineskom horoskopu - znachi doletece veliki plameni zmaj i pojeshce planetu. Koliko ima sujevernih ljudi, koliko puta smo slushali priche o armagedonu, kraju sveta, velikom potopu i slichno. Da, nastupice i taj dan (verovatno), ali neshto sumnjam da ce to biti 21.12.2012...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...