Jump to content

Smak sveta?


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne, poshto mi ne zivimo ispod kamena koji se zove normalan zivot. Mi smo ispod nenormalnog gamerskog zivota playboy-a koji jebu brdo klinki i drogiraju se MMO igrama kamena.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

kolko je meni poznato, polozaj polova se menja vec stotinama godina. drugim recimo, ni sada severni pol nije tacno na "severnom polu" gde ga mi zamisljamo, kao sto ni juzni nije tacno na juznom. zapravo, severni bi trebalo da je iznad kanade negde. navodno je to razlog zasto vecina vosjki u svetu vise ne uzima kompas kao relevantni orijentir. mada zaista vise ne znam ni sam odakle mi ova informacija, samim tim ne bih smeo da tvrdim da je tacna :]

al ako vas ne mrzi, izguglajte.

Link to comment
Share on other sites

Tacnije polazaj polova se konstatno menja. Pocetkom 20tog veka je varirao za 1km do 2km od mesta na kome se nalazio a danas i vishe desetina. Zapravo polaritet se nekada obrne, tj severni pol i juzni pol zamena mesta a preciznim merenjema lave koja se brzo hladi utvrdjeno je da se to u istoriji planete Zemlje desilo vishe od 18 000 puta.

To je sasvim normalna stvar [:)]. Shta ce to da znaci za ljudski rod, tacno se josh uvek ne zna. Ali verovatno ce slabije magnetno polje (smanjuje se pre samog cina zamene polova) izazvati vishe bolesti raka zbog vece radijacije iz svemira.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

kolko je meni poznato, polozaj polova se menja vec stotinama godina. drugim recimo, ni sada severni pol nije tacno na "severnom polu" gde ga mi zamisljamo, kao sto ni juzni nije tacno na juznom. zapravo, severni bi trebalo da je iznad kanade negde. navodno je to razlog zasto vecina vosjki u svetu vise ne uzima kompas kao relevantni orijentir. mada zaista vise ne znam ni sam odakle mi ova informacija, samim tim ne bih smeo da tvrdim da je tacna :]

al ako vas ne mrzi, izguglajte.

ovo sto ti prichash je u stvari vezano za postojanje geografskih i magnetnih polova. magnetni pol je negde oko 100 km juzno od geografskog

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...