Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

ne znam, ja zamisljam tipa ides kroz bastu i lete ovi leptiri okolo, brate, ko neki lsd animirani film:) a da imam gajbi one tvrdokrilce od 15cm totalno bi bilo ekstra, bleje u nekom terarijumu i bole ih patka, onda kad ti dosadno, rves se malo s njima, brate, onaj gundelj kad ga uzmes prstima jebe keve kolko je jak, mogu da zamislim ono sranje od 120 grama

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e da, krilo kraljice aleksandre ili kako se vec zove, najveci leptir (nije nesto lep, al kolko znam, ima nekih koji su malo manji, al su stvarno ono drecavo tropski lol digitalno papagajski):

http://pics.07x.net/details.php?image_id=389

sad sam se malo zbunio, izgleda da to ili nije taj leptir ili neki subspecies, ovo je krilo kraljice aleksandre:

http://thingswithwings.org/page13/files/page13_1.jpg

edit: roflmao, ovaj prvi izgleda jeste najveci i zove se atlas odnosno prince of darkness ahahahaha

mada kao i ova aleksandra je isto najveci, nemam pojma, nije bitno

fora je u tome što ovo prvo nije leptir nego moljac :D :D

http://www.worsleyschool.net/science/files...flyandmoth.html

Link to comment
Share on other sites

a ni bilo čega odavde

http://www.telegraph.co.uk/earth/earthpict...anet-Earth.html (ne gledati uz ručak)

r u sure? [:D]

btw. onde drvo bube (ne list nego neshto tipa one sa Doolio-vog posta) mozete da kupite u srbiji i drzite ih kao kucne ljubimce (kao i tarantule, velike madagaskarske shishtece bubashvabe, razne vrste gushtera, shkorpije...).. nije bash lako naci ih, ali znam da ih po jedan lik iz Bg-a, NS-a i Nisha prodaju..

Ovaj je iz Nisha, sajtove ostalih ne znam..

Link to comment
Share on other sites

Ja se pre gadio, ali s obzirom da zivim u ovoj kuci vec 9 godina, vremenom sam se navikao da mi leti soba bude insektarijum tako da mi nije frka :D

Btw, leti u dvoristu cesto vidjam jednog ogromnog leteceg insekta, koji me mnogo asocira na Kolibrija... Dulio?

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

sta je kolobiri? :D

a to sto vidjash da nije vilin konjic? :D

lol kolobiri :D

Nije vilin konjic, nego onako ima tebelo malo telo, dugacku cevcicu na glavi kojom sisa polen sa cveca, bas bas mnogo podseca na Kolibrija, ali nije Kolibri :D

edit:

Evo ovo, naso sam sliku na netu:

istockphoto_114410_strange_insect.jpg

Edited by СавСамИсти

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja se toliko gadim paukova, buba itd., cak kad vidim buba svabu negde, ne mogu ni da je zgazim nego je zaobidjem u sirokom luku ^_^

takodje

cak i na ulici kad vidim negde bilo sta sto se krece na putu

a kad mi u sobu udje nesto sto leti zovem caleta da ubija ne smem ni da ih udarim

cak i kad pomislim sad na sva ta sranje se jezim

Link to comment
Share on other sites

Zamalo pa kolOlibri :P

ja se toliko gadim paukova, buba itd., cak kad vidim buba svabu negde, ne mogu ni da je zgazim nego je zaobidjem u sirokom luku ^_^

takodje

cak i na ulici kad vidim negde bilo sta sto se krece na putu

a kad mi u sobu udje nesto sto leti zovem caleta da ubija ne smem ni da ih udarim

cak i kad pomislim sad na sva ta sranje se jezim

kupite tarantulu i ovakvi ljudi^^ vam vishe ne dolaze gajbi [:D]

jedino je problem shto ni ribe vishe ne dolaze, ali jbg [^]

Edited by friedrich
Link to comment
Share on other sites

moja bivsha riba je imala 3 tarantule, jbg, sad je samo jedna prezivela (veliki procenat malih tarantula ugine)..

ako kupujesh, mala ti je puno jeftinija, ali postoji rizik da ugine..

ako te zanima neshto o hrani, terarijumu, gde da kupish i to, cimaj na pp ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako radite svakakve gluposti da bi impresionirali ribe, spremite se da vas zovu pičkopaćenicima. Nikola, ti si šmeksor, you don't have to do that.

Ty.

Ali ne bih to radio zbog #include<ssi.h>. To bi vise bio neki moj trip. ;)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

jao, pa ovaj kololibri je car, to je ogromno, navato sam kad sam bio u crnoj gori jednog i ono, ko pola sake je bio. posto sam bio ekstra pijan, smarao sam ga da se igramo i na kraju sam ga stavio na glavu da bleji.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa nije kad su debeli i smotani:) jos ako se okinu par puta u svetlo [:D]

e, ove tarantule su dzabalesku, ja mislio to nesto tipa 50-100 jura, pocecu ozbiljno da razmisljam o nekoj...avaj, toliko neophodnih stvari na listi, toliko malo para, tarantula ce da saceka osecam deset godina ili tako nesto:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ја бих се усрао од тога, јбт ужас, онда дворишта са цвећем, па кад крену увече, инвазија. Инсекти су зло, поготово ти летећи и они што имају неки прах одздо или онај неки лептир кад га убијеш, а оно као да си кило брашна завалио о зид. Одвратно. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ја бих се усрао од тога, јбт ужас, онда дворишта са цвећем, па кад крену увече, инвазија. Инсекти су зло, поготово ти летећи и они што имају неки прах одздо или онај неки лептир кад га убијеш, а оно као да си кило брашна завалио о зид. Одвратно. :)

tako ti i treba kad ih ubijas:P

fridrih:

kapiram ja to, al opet, kontam da je pravi trosak samo za hranu i eventualne 'suplemente', terarijum otprilike ima svako drugi (bivsi akvarijum, napravis sam, kupis neko neveliko sranje eventualno), onda natrpas neko drvlje i kamenje i tutnes nebojsu unutra da se zajebava:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

taj neki rad.. morash samo malo da vodish rachuna o temperaturi i vlaznosti vazduha, shto je prilichno opushteno..

ako se odluchish da kupujesh tarantulu, moja preporuka je Chromatopelma cyanopubescens, necesh je chesto vidjati dok je skroz mala, blejace u guuustoj pauchini, ali shto je veca sve vishe bleji van, kad god se presvuche menja boje skroz.. i jbg, shto veci terarijum to ce brze da raste, svakim presvlachenjem se poveca ~2x..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...