Jump to content

Ako neko mi smeta ode pola sveta...


Recommended Posts

U gradjevini sada, pogotovo za stambeno poslovne zgrade, ima toliko prevarnih radnji da kad bi neko stvarno hteo da to preceslja, ne bi znao odakle pre da krene.

Inace, veoma unosan posao i kad nekog investitora ili "investitora" cujete da kuka zato sto gradi zgradu, imajte na umu sledece: 1 m2 kosta u izgradnji, uzeto na kraju kad je izgradjena, dakle svi gotovi radovi, dozvole zavrsene itd, od 170 do nekih 350 ili eventualno malcice vise za extra kvalitet. Za 170 - kineska proizvodnja, 350 u fulu zgrada. Skrnave se cak i za lift, a on cenu kvadrata poveca za par evra, zavisno od velicine zgrade. Sad recite, koliko je na trzistu m2? :)

back to kockarnice:

Ne moze se reci, ako narod hoce, nek ide. Eto npr na Malti, krcato je kockarnicama ali postoji fin zakon da u njih ne smeju da ulaze mestani, da ne bi bacali pare.

Ovde drzava toliko vodi racuna o narodu da su kockarnice/kladionice nikle na svakom cosku. Toliko o tome koliko se isplati i taj posao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U gradjevini sada, pogotovo za stambeno poslovne zgrade, ima toliko prevarnih radnji da kad bi neko stvarno hteo da to preceslja, ne bi znao odakle pre da krene.

Inace, veoma unosan posao i kad nekog investitora ili "investitora" cujete da kuka zato sto gradi zgradu, imajte na umu sledece: 1 m2 kosta u izgradnji, uzeto na kraju kad je izgradjena, dakle svi gotovi radovi, dozvole zavrsene itd, od 170 do nekih 350 ili eventualno malcice vise za extra kvalitet. Za 170 - kineska proizvodnja, 350 u fulu zgrada. Skrnave se cak i za lift, a on cenu kvadrata poveca za par evra, zavisno od velicine zgrade. Sad recite, koliko je na trzistu m2? :)

prochitao topik, i evo, bru fino objasnio

bilo bi lepo kada bi se uveli strogi propisi pri zidanju novih zgrada(toplotna i zvuchna izolazija i sl. stvari)...verujem da bi cena mogla da ostane ista, samo bi se smanjila zarada 'poshtenih' gradjevinaca, a ordinary folks bi imao priliku da uziva u svojim teshko zaradjenim stanovima

ali ovo je Srbija jbg

shto se tiche Putina gg

kili je car

Link to comment
Share on other sites

sa kao je palo onako.

Al zato sad briju na kreditima pa se isto vata :)

Plus novogradnja....brrrr horror

Uselio sam se u novu zgradu (inajmio gajbu) sve novo cisto, fino, ali sam kvalitet, prostor je truba

Bio i u belvilu, stanovi su super dizajnirani, ali kvalitet izrade...brrrrr, ono je kostalo 200 po kvadratu u vr' glave.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kupi neku staru kucu sa placem i renoviraj je Fatso. Mnogo je isplativije od stana, plus kasnije mozes da je uvaljas nekom bizMismenu da tu pravi zgradu i da ti da 2 stana ili stan i lokal :)

Drugo, kvalitet gradnje novijih zgrada je krsh. Jebo zgradu od 3+ spratova koja nikne za manje od god dana (nedosusen beton, malter, brzopleto odradjene jos neke druge stvari)...

Link to comment
Share on other sites

Jesi li cekirao Sud? Tj. prodaje nekretnina koje su pod sporom i cekaju sudsko izvrsenje tj. prodaju? Ako imas neku vezu tamo, proveri, posto uglavnom kriju to ko zmija noge. Princip je da ako ne uspe prva licitacija, tj niko se ne prijavi, ide druga sa istom cenom, a onda treca sa popustom od valjda 30%... A cena je realna posto je odredjuje sudski vestak gradjevinske struke.

Link to comment
Share on other sites

Bio i u belvilu, stanovi su super dizajnirani, ali kvalitet izrade...brrrrr, ono je kostalo 200 po kvadratu u vr' glave.

Bilo neko brendiranje u Belvilu skoro, ljudi došli da na neki zid u prizemlju namontiraju nekakav banner veliki, poneli tiplove, burgije itd, i krenuli da buše, kad ono neki gips-karton ili tako nešto, šlogirali se. I onda su to pričvrstili i kao, ovo će krenuti da ispada pre ili kasnije :)

Link to comment
Share on other sites

mislish na onaj trenutak kada su isli da stave one ploche sa simbolima cveca? sve zgrade su dobile imena, za potrebe univerzijade poput Maslacak, Neven, Djurdjevak...prava hipi, gej komuna

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

i tih 30 su ili idioti jer daju tolike pare za kvadrat ili su prebogati pa ih boli za cenu kvadrata

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

sinovi, od pocetka godine je prodato 30tak stanova u beogradu ukupno. pa ti vidi da li je investitoru frka kad gradi zgradu, makar potrosio i 200 eur po kvadratu, ako ne moze da proda stan, dzabe sve..

jao, jao, bash mi ih zao....arhitektonsko/gradjevinskoj bagri u srbiji je neophodan jedan format c:

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

haha pa ne kazem da mi je zao njih, nego sa cisto poslovne tacke gledista, trenutno investicija gradjenja stanova i nije bas primamljiva, tako da razumem sto se smore, i ja bih se smorio d aulozim 30-50 hiljada evra u nesto sto nije sigurno trenutno, a ako si na nesto mogao do skoro da racunas... je na to da se stanovi uvek prodaju., sad vise ne.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...