Jump to content

Umro Majkl Dzekson


Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[roflmao]

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

btw, cuo sam da je i nama donirao neke pare valjda za vreme bombardovanja, al o tome se nije pricalo...zato je valjda kasnije dobio neki nas orden...
tema_dzekson_srpski_grb.jpg

Da bi zasluzhio taj orden morao bi da se istakne u ratnim dejstvima u WW1. Kad smo vec kod ove slike, na grudima nosi britanski orden dodeljivan za herojske akcije u WW1.

Zabole me za Dzeksona, ali ljudi koji ga ovim prichama dizhu u zvezde su podjednako patetichni kao oni shto su izmishljali priche o tretmanima izbeljivanja. To shto je on nosio oko vrata na sudjenju za pedofiliju je krvlju platio neki muchenik shto je dao zhivot za otadzbinu.

Link to comment
Share on other sites

Da bi zasluzhio taj orden morao bi da se istakne u ratnim dejstvima u WW1.

cek, pa nisu mu valjda dali albansku spomenicu ili karadorjdevu zvezdu, to bi bilo bezveze, ja mislio neku medalju ovako za humanitarni rad i to...btw, rofl za djoganija

edit\\ nadjoh, ladno su mu dali orden belog orla treceg reda koga je uveo milan obrenovic 1882...zanimljivo je da je taj orden dobio draza mihajlovic za hrabrost na solunskom frontu...izgleda da se vise ne dodeljuje, mada nadjoh negde da je posthumno dodeljen borislavu pekicu...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

cek, pa nisu mu valjda dali albansku spomenicu ili karadorjdevu zvezdu, to bi bilo bezveze, ja mislio neku medalju ovako za humanitarni rad i to...btw, rofl za djoganija

edit\\ nadjoh, ladno su mu dali orden belog orla treceg reda koga je uveo milan obrenovic 1882...zanimljivo je da je taj orden dobio draza mihajlovic za hrabrost na solunskom frontu...izgleda da se vise ne dodeljuje, mada nadjoh negde da je posthumno dodeljen borislavu pekicu...

Aman bre, kupio mu to neko na nekom buvljaku i nosio je to kao modni detalj. Ne verujem da je tek tako znao da nosi srpski orden i da ga je bas nosio zbog Srba. Emogej, lepo mu stajalo, sta ces...

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Inače, moram da kažem da je bio veoma dobar čovek jer sam pratio njegov život od početka.

Jedina stvar koju sam mu ja zamerao je to što je toliko želeo da postane belac, a bio je prelepi crnac - zaključuje Đogani

Michael Jackson was diagnosed in 1986 with vitiligo and lupus; the latter was potentially lethal but was in remission in Jackson's case. In a 90-minute interview with Oprah Winfrey in February 1993, Jackson dismissed suggestions that he bleached his skin, admitting for the first time that he had the illness. The admission went on to promote a public debate on the topic of vitiligo, a relatively unknown condition before then

djole-v.jpg17551d1151757932-06-360z-kill-attention_whore.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aman bre, kupio mu to neko na nekom buvljaku i nosio je to kao modni detalj. Ne verujem da je tek tako znao da nosi srpski orden i da ga je bas nosio zbog Srba. Emogej, lepo mu stajalo, sta ces...

pa verovatno je to u pitanu, posto bi stvarno cudno bilo da su mu ovi nasi dali taj orden...al da je davao dosta kesha u dobrotvorne svrhe jeste...btw, ova prica sa vitiligom i lupusom mi smrdi, s obzirom da vitiligo obicno zahvata delove koze, a dzekson je co bio beo...mada moguce da mu je bilo glupo da bude saren, pa je izbeleo ostatak normalne koze...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kazu da su se doktori izbezumili na autopsiji - u fazonu 51 kg, kost i koza, u zeludcu nishta osim tableta, gomila uboda iglom na kukovima itd... Josh sam chuo da je u fazonu imao rak koze :/ Ko zna...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

edit\\ nadjoh, ladno su mu dali orden belog orla treceg reda koga je uveo milan obrenovic 1882...zanimljivo je da je taj orden dobio draza mihajlovic za hrabrost na solunskom frontu...izgleda da se vise ne dodeljuje, mada nadjoh negde da je posthumno dodeljen borislavu pekicu...

Orden belog orla ustanovio je kralj Milan 1883. godine kao najviši orden za zasluge u Kraljevini Srbiji. Posle toga, orden je nastavio da se dodeljuje i kad je došlo do smene dinastija na srpskom prestolu 1903. i na čelo Srbije došla dinastija Karađorđević. Kralj Petar I Karađorđević nastavlja da dodeljuje orden belog orla, ali on više nije najviši u državi. Najviši orden postaje Karađorđeva zvezda.

Orden belog orla dodeljuje se u pet stupnjeva, za izuzetne zasluge za državu, za diplomatiju, za privredu i kulturu.

Od Prvog svetskog rata ustanovljen je orden belog orla sa mačevima za izuzetnu hrabrost na bojnom polju. To je orden za ratne zasluge sa dva ukrštena mača između kraljevske krune i glave orla.

Orden dodeljuje Kruna. U skorašnje vreme, posthumno, orden belog orla dobili su članovi Krunskog saveta Borislav Pekić, Borislav Mihajlović Mihiz, Miodrag-Mića Popović i Branko Popović. U poslednjih desetak godina, po rečima Acovića, orden je dobio Endru Berti, starešina Malteškog viteškog reda. Živi nosioci ordena još su prestolonaslednik Aleksandar i njegova tri sina koje je on odlikovao kad su dostigli punoletstvo.

koliko sam uspeo da iskopam, Aleksandar josh uvek deli civilnu verziju, dok je vojna verzija ukinuta posle kapitulacije u WW2

Civilna verzija

obo1_v.jpg

Vojna verzija

285_orden_belog_orla.jpg

Negde se pominje da je Majkl izjavio da je kupio orden u antikvarnici, ali nisam nashao legitiman izvor

Link to comment
Share on other sites

dizajn karata je mega kul. ja bih platio cenu karte samo da imam tu kartu, ne zato sto je to od poslednje nerealizovane turneje, nego zato sto izgleda jebeno kul.

mislim na suvenir karte koje se vide pri kraju ovog videa - http://www.youtube.com/watch?v=yuh6sYmFETU

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...