Jump to content

Kia, Hyundai, i ideje u toj klasi...


oddball

Recommended Posts

Planiram da kupim sledece godine nov auto (ne Killi, ne dam ti pare da mi budes auto [:D]) i nama svima dragi admin Ivan me posavetovao da postavim topik ovde.

Ono sto mi treba od info-a (za sada): Misljenje koji od ova dva (ili mozda neki treci u ovoj klasi i po ovoj ceni), benzin u kombinaciji sa plinom ili dizel, da li se isplati pazariti na sajmu automobila i koje su povoljnosti bile ove godine (okvirno, cisto da mogu pretpostaviti sta bi moglo biti sledece).

KIA Rio

Hyundai i30

Zackoljica je sto plin ne prati poskupljenja goriva, pa se razmisljam da mi u benzinca ugrade fabricki.

Verovatno cu postavljati dodatna/glupa pitanja jer sam totalno neupucen u auto industriju, a auto kupujem iz nuzde. Jbg, ozenio se i sve sto ide uz to...

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Golf II dizelas bato, krese ko mina na bjelasnici.

Nego sad kao vlasnik hjundai geca (1400 ccm, 97 ks) mogu ti reci da je auto super. Jos je sad aktuelan i20 koji u istom setapu kosta malo manje, a ima bolju opremu i enterijer.

u i30 sam se vozio i vrh je.

Ali drugari, astra je jeftinija, a ipak, posto mnogo vozim sluzbenu astru, moram reci ipak je svabo svabo :)

Ne znam da opisem nekako kad iz astre sednem u geca, bez obzira sto vuce bolje, laksi je za rad, nije to to.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Astra u ovoj opremi kosta vise, teza je i motor je nesto slabiji. pritom je i potrosnja nesto veca, skoro za litar. da bih kupio nov auto vec sada moram razmisljati i sto se tice kesha i automobila. ne treba meni neka trkalica, jbg porodicni auto koji moze i na duze staze i da bude ekonomican. a sa druge strane ne mogu ni bilo koji auto da uzmem jer sam visok 197cm pa treba i da sednem u njega.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Planiram da kupim sledece godine nov auto (ne Killi, ne dam ti pare da mi budes auto [:D]) i nama svima dragi admin Ivan me posavetovao da postavim topik ovde.

Ono sto mi treba od info-a (za sada): Misljenje koji od ova dva (ili mozda neki treci u ovoj klasi i po ovoj ceni), benzin u kombinaciji sa plinom ili dizel, da li se isplati pazariti na sajmu automobila i koje su povoljnosti bile ove godine (okvirno, cisto da mogu pretpostaviti sta bi moglo biti sledece).

KIA Rio

Hyundai i30

Zackoljica je sto plin ne prati poskupljenja goriva, pa se razmisljam da mi u benzinca ugrade fabricki.

Verovatno cu postavljati dodatna/glupa pitanja jer sam totalno neupucen u auto industriju, a auto kupujem iz nuzde. Jbg, ozenio se i sve sto ide uz to...

ovaj deo mi nije bas najjasniji.gubis garanciju onda ili sta?ko ti to "fabricki" ugradi?

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

oduvek sam bio za ceeda u toj klasi,jos kad sam hteo nov auto da uzmem.dobro jesam hteo da kaparisem mazdu2 jer je bio neki popust,al patka nije je bilo na lageru,cekalo se 3-4 meseca.dve klase jesu,al ono,kapirao sam mazda2 bi mi bila finija za po gradu.

kvragu mislio sam da ce da merdzuje:/

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Test Kia Rio Sedan 1,4

http://www.speed-industry.com/articles.php...ta=1&id=266

dobar auto, al sta da pricamo o njemu kada sledece godine dolazi novi model.

Bzvz je pricati o tome sta mozes da uzmes sada, ako planiras da uzimas na sajmu automobila dogodine. Kesh koji planiras je tu, al ce se ponuda automobila verovatno znacajno izmeniti. U ovom trenutku, glasam za Koreance (i30, Ceed, ali i i20, a i ovaj dole u quote-u), ali je npr. jos uvek odlican posao kupiti ovo sto je preostalo sa Renault-ovog lagera starog Megane-a, gde Megane Sedan/Karavan 1,6 sa opremom mozes imati za ~13.000 evra.

kapiram da je ovo nesto skuplje, ali meni se od tih koreanaca dosta svidja i ovaj novi Chevy (daewoo) Cruze koji nije mnogo veci od i30

12.600 je osnovni 1,6 (113 KS)

14.400 je 2,0 dizel (125 KS)

odlicna ponuda jer Ceed i i30 nemaju sedane.

lep auto, lep enterijer, deluje kvalitetno, motori pak osrednji ali dovoljno snazni barem.

super.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

:(

samo nemoj getza da kupis sve ostalo tih marki je manje vise isto sranje

haha, procitao sam tvoj post u lizing vs. kreda [;)]

edit: misljenje o Chevroletu Aveo u odnosu na Kiu i Hyundai?

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Pozuri u delta auto dok traje akcija sa starog lagera, honda jazz 2008 god. 11 500 sa popustom. Odlichan auto moj brat ima 2007. god i auto je kvalitetniji za klasu od ostalih kao i svi honda modeli. Odlichna ponuda prostora, dosta kvalitetan enterijer, 1.4 motor benzin troshi mu oko 6 - 7 litara po gradu uz to skroz fino ide... Sve u svemu on je prezadovoljan.

bnlsignature.jpg
Link to comment
Share on other sites

haha, procitao sam tvoj post u lizing vs. kreda [;)]

edit: misljenje o Chevroletu Aveo u odnosu na Kiu i Hyundai?

jok, spolja je normalan, iznutra lol stojadin, a ni s mestom ne moze da se pohvali...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Bezveze ti je sada davati neke savete, pošto će do sledećeg sajma biti mnogo promena. Npr, očekujem da će tada za neke relativno ok novce moći da se kupi Astra H, pošto izlazi novi model, pa će biti rasprodaje starih vozila sa lagera (čitaj kao sada Astra G). Ko zna...

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...