Jump to content

Recommended Posts

Vidite li skoriji kraj fenomenu zvanom fejsbuk? Da li ce izduvati slicno kao myspace koji nije ni u pola popularan kao fb??

Nekako me sve to oko istog smara. Ljudi vise ne piju kafe u gradu vec prim. skuvaju je sebi kuci i chatuju. Masa vise ne interaguje u gradu do "kako se zoves i prezivas?" (da, par riba mi rece da su im tako prilazili likovi). Vecina tema za razgovor je fb i ako nisi tamo nisi u toku sa okolinom (lol?).

When does it end? (Nemojte samo 2012 :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u mom okruzenju ga svi imaju, ali se i dalje vidjamo uzivo. pod zvakom za decu sam mislio na muvanje i ispijanje kafe preko fejsa (a 90% saobracaja tamo se svodi na to).

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Heh, nisam te onda bio razumeo.

Ne kazem, vidjaju se ljudi i dalje, ali dosta manje :-/ Pre ako hoces sa nekim da se ispricas, moras na kafu, sad postoji dosta dobra alternativa..

Ali uzas u sta se nasa omladina pretvara. I sva ta privatnost koja se gubi sa tim... :-/

Bas pre neki dan mi drugarica overavala nekog lika na fb-u, kad ispod neke njegove slike komentari tipa "jebala bi te", "mrnjau", "pusila bi ti" i sl (i to bas tim recima).

Link to comment
Share on other sites

Govorim obostrano. I sa devojkama se manje ide i sa drugarima.

Realno, ja volim ujutru sa drugarom ili dva, espreso, novine, cigara, mlado sunce u nekoj basti pored koje ribe defiluju.

Ali ne govorim samo o sebi...

I niko mi ne odgovara, imate li prognoze kad ce fb "po kurcu"?

Edited by lakjgvsmlkhvlsmekhgmlsergm
Link to comment
Share on other sites

sve zavisi, ja koristim zenin facebook da stavljam komentare koji ce joj biti neprijatni i da prozivam slejera.

Mada sad ni to jer me smara da citam ko je koji kviz resio.

Smor totalan, kapiram da je super za muvanje zbog statusa tipa :"sad and lonely" ":(" "ostavila me" i slicnih sranja.

Mislim da ce smoriti kvizovi ljude

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ali uzas u sta se nasa omladina pretvara. I sva ta privatnost koja se gubi sa tim... :-/

znas kako kazu, u buducnosti ce svako imati 5 minuta anonimnosti! sve je to na dobrovoljnoj bazi, niko tamo ne bije po usima da se kace slike i ostavljaju podaci...

Bas pre neki dan mi drugarica overavala nekog lika na fb-u, kad ispod neke njegove slike komentari tipa "jebala bi te", "mrnjau", "pusila bi ti" i sl (i to bas tim recima).

[roflmao]

I pre fejsa sam se sa prijateljima dopisivao preko neta i SMS-a, nisam u životu triput otišao s nekim na kafu "da se ispričamo". Na kafu se ide s ribama, a sa muškarcima ideš da se naliješ.

sto si tako krut, pa mozes i sa ortacima na kafu, a sa ribom da se nalijes, i to je lots of phun.

ja to napravio jer zbog kontakta sa odredjenim ljudima

realno, tipa sa ljudima iz srednje s kojima prozboris 2 recenice, i onda ne znas vise sta da ih pitas. idem sad da obrisem pola drugara...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Al ne vidim kako fejsbuk doprinosi muvanju, ako imaš više od 16 godina?

Mislim gledao sam kako neki klinci to rade, lajnovi su im jako jadni tako da verovatno ne prolaze, a ako prođu, prošli bi i uživo kod istih riba. Al opet, to su deca na početku srednje škole, nisu nikakav reper koji mene dotiče. A ono ajde da je to nešto novo ko majspejs onomad, al sad je jako isfurano, a i fejs nije "mističan" ko spejs, izvaljuje se odma da je sa druge strane "just a human". Svi su do sad izvalili da ako se ribi na profilu vide samo usta onda je ružna, ako je lik uslikan noću u klubu sa tri flaše pored sebe onda je neki smarač itd.

Uglavnom koristim ga da teram sprdnju, bacam glupe komentare na tuđe glupe statuse i tako to, čisto da ispunim slobodno vreme. Osećam se ko u srednjoj kad na času pravimo doskočice iz smora, tako gledam na fejs.

E da, backquote na kreptomana, pre fejsa me je užasavalo kad me neko zove da me pita nešto i to traje minut, al pre toga ide introdukcija od 15 minuta, to me je tako ubijalo u pojam da ne mogu da opišem. Ova instant komunikacija rula, ako ti treba brzi info oko nečega, pitaj me preko msna/fejsa, za pravu bleju ćemo da blejimo full i ćaos.

Link to comment
Share on other sites

pa realno, lakshe mi ponekad da upalim ovu moju krshinu nego da zovem nekoga da ga pitam neku glupost koja me interesuje

a i ja bih trebo da pobrishem dosta ljudi, smorilo me da mi dolaze "nofilejshnsi" <---(moj ortak) od svega i svachega

He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man!

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, znam neke koji koriste fejs kao twitter :) Ima brat nekog ortaka štrebosa koji ima armiju riba fanova, ono svaki dan baca neke misaone statuse, i u roku od sat vremena najmanje pet komentara kako je pametan i tako ta sranja :) a nit on zna šta bi s njim nit one znaju kako bi s njim :)

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, znam neke koji koriste fejs kao twitter :) Ima brat nekog ortaka štrebosa koji ima armiju riba fanova, ono svaki dan baca neke misaone statuse, i u roku od sat vremena najmanje pet komentara kako je pametan i tako ta sranja :) a nit on zna šta bi s njim nit one znaju kako bi s njim :)

Imam drugaricu koja to radi isto, samo c/p ništa svoje. Daj da ih spojimo :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja drzim taj fejs zbog par osoba koje ne zive u bg a nemaju nijedan drugi messenger niti myspace.

uzhasan mi je fejsbuk, prvo mi se ne svidja shto je po meni navigacija ochajna (mozda vama nije?), tipichan trach fazon ko je kakav status stavio i slichno ko stvoren za attention whores, gomila idiotskih kvizova totalno, a imam gomilu ljudi koji bukvalno PO CEO DAN ne rade nishta drugo nego reshavaju te glupe kvizove itd, i fore mislim sa virtuelnim chokoladama, virtuelnom rakijom i ostalim forama, to mi tek nece biti jasno

a i chini se i meni, mada se iskreno nadam da greshim, da se ljudi stvarno sada redje vidjaju uzivo, mada mislim da je tako pochelo da biva od same pojave interneta, koji prvenstveno treba da sluzi da lakshe budesh u kontaktu sa onima sa kojima trenutno ne mozesh da se vidish uzivo, ali avaj zamenio je vidjenje sa ljudima sa kojima si u mogucnosti da vidish

mada moram priznati da uprkos svemu tome i dalje redovno koristim fb jer mi je daleko lakshe tu nekome da poshaljem poruku nego sms, pokupim zajednichke slike od ortaka i ponekad se desi da neko u statusu napishe neshto pametno, i da skratim vreme na poslu

Edited by Dz

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...