Jump to content

Resenje za pijacu vodu u stanu


Recommended Posts

Tek u Moskvi sam krenuo da pijem samo flashiranu vodu i to ne mineralnu, nego obichnu - ima tih vodica, kao shto su Vittel, Evian (koje su bash skupe) ili neke ove iz Rusije koje su ne znam kakve poshto ovde malo malo pa nadju neki radioaktivni otpad pored izvora chiste vode [:D] Na poslu pijemo vodu iz tih velikih sranja, mislim da sada koristimo Nestle, ali ima ih milion. Shto je najsmeshnije, ispada da je ovde litar benzina jeftiniji od litra normalne vode! Tako da vec vidim glavni povod za pochetak treceg svetskog rata - nedostatak chiste pijace vode...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

sto se tice flasiranih, znam samo da prolom nema nista, zato moja keva kojoj su fiknuli bubreg mora da pije samo prolom, ali ti sedimenti i kurci palci nisu losa stvar, moja keva pije prolom zato sto mora, ali ja bi se smorio da pijem samo to jer sranja po tim vodama su potrebna.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

iz najbolje namere: raspitaj se malo, radish vrlo loshe sebi i svom organizmu... svi lekari ce ti preporuchiti da svaki mesec menjash flashiranu vodu! svaka ta voda, bilo gazirana, bilo ne gazirana, je mineralna, talozenje istih minerala u organizmu dovodi do raznih komplikacija od kojih je najcheshca kamen u bubregu :/

Moja bivsa je prisustvovala nekim predavanjima na vinci a tema je bila testiranje nasih flasiranih voda. Evo sta mi je rekla - U sustini bilo bi dobro da mineralne vode kombinujes sa cesmusom i idealno bi bilo da taj odnos bude 50-50. Onda mi je rekla da Rosa nije dobra za trudnice i starije ljude posto ima takav sadrzaj da ispira minerale iz organizma. U Vodi Vodi su nasli bili neku bakteriju (bezazlenu, ali tu je, u vodi). Najzdravija voda na nasem trzistu tada je proglasena bila Prolom i Aqua Viva.

Inace, vode tipa Aqua Viva su pogodne da se koriste svaki dan koliko god posto nemaju visok nivo suve materije. E da, vece su sanse da ces dobiti kamen ako pijes ovaj krec koji ti dolazi na gajbu nego bilo sta drugo.

Link to comment
Share on other sites

Onda mi je rekla da Rosa nije dobra za trudnice i starije ljude posto ima takav sadrzaj da ispira minerale iz organizma.

Nevezano za tvoju prichu, verujem ti, ali moram da se ubacim. Mnogi ljudi se tripuju da je unos vode sa principom - sto vishe to bolje, samo da se hidrira. Ja sam na faksu znao neke picke koje su konstantno ali konstantno pile vodu. kako popiju jednu bocicu od pola litra koja im stane u tashnicu tako kupe novu ili je dopune cesmovachom da imaju da piju na predavanjima. Ma koja da je voda, ako je pijesh preko recimo 4,5 litara dnevno ce se ponasati tako kao sto ti pricash.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ja sam konachno prelomio i pre 4-5 meseci krenuo da pijem samo vodu i to flashiranu. kupim 3x5l to mi traje oko 7-9 dana. nije cim sem shto mi je plastichna flasha stalno na podu kujne i ne znam shta tju kad krene toplije vreme al snatjitju se nekako :]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

meni akva viva najvise prija. cesmuse cu da se okanem jer sam podigao onu plastiku gde stoje sudovi pre neki dan i video talog peska

a smara me da vucem flase jer me i djubre mrzi da bacim, kamoli jos svaki drugi dan da kupujem vodu i iznosim plasticni balon :) uostalom sta se radi sa tim balonom? jel ima negde da odes da zamenis i sl?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

+1 za akva vivu , najbolja flashirana cesmusha od svih :D

koristio sam Britu (valjda se tako zove) nije losa stvar ali ta filtrirana voda je nekako gorka (ili sam se navikao na cesmushu sto je najverovatnije)

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

+1 za akva vivu , najbolja flashirana cesmusha od svih :D

koristio sam Britu (valjda se tako zove) nije losa stvar ali ta filtrirana voda je nekako gorka (ili sam se navikao na cesmushu sto je najverovatnije)

jel se jos uvek pravi voda voda? XD

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

la fantana je porpilichno dobra zaista (koristio i priznajem da je voda zaista super), ali koliko znam i skupa za kucno konzumaciju (svakako skuplja nego bilo sta drugo)

e sad imas nezavisne sistema slichne la fantani, u koje mozes da sipash kakvu god vodu hoces, za razliku od la fantane kod koje potpisujesh ugovor koliko vode mesechno troshish po ne znam kakvoj ceni (vishoj od svega iz prodavnice svakako)... tako da ta la fantana je vishe za poslovne prostore, kancelarije, i javna mesta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

isto tako, samo flasiranu pijemo kuci.. doduse,ja volim i sa cesme nekad,pustim da otece i onda bude lepo ohladjena :)

jedino mi je cim sto moram da idem svake 2,3 nedelje po tipa 10 paketa, pa dok se to sve iznese i poredja,smorim se...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ja imam neke silne uredjaje ugradjene ispod sudopere koji filtriraju vodu i imam posebnu slavinu za nju. Doduse, ja je ne pijem jer nije ledena kao cesmusa. Novi Sad ima vrhunsku cesmusu, ali moji nece da je piju, ne znam zasto.

Jesi bas siguran da je pijaca voda u vojvodini dobra?

Moja iskustva (zrenjanin, ns, subotica) su skroz suprotna.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

u kikindi voda smrdi, kazu da je puna sumpora. a mene su ucili kao malja deca da voda ne sme da ima ni miris, ni ukus, ni boju.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Filter i sistem za preciscavanje ispod sudopere ili u tako neko cose ako bas hoces da se trosis. Znaci jel znas mozda one idiote od trgovackih putnika sto idu od vrata do vrata da reklamiraju to i nose neke spravice da ti pokazu kako ti je voda prljava. E od njih ni slucjano. Za manje para ima daleko boljih sistema koji mogu da snabdevaju domacinstvo pijacom vodom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...