Jump to content

Generacije "blejača" i "smarača" ili kako brinem


Recommended Posts

Bullshit, najlakse je naci izgovor zasto si debil i zasto radis to sto radis. Poznajem dosta ljudi(moje godiste itd.) da skapiram da ti ne treba nikakva vodilja da te izvede na pravi put, nego jednostavno malo mozga da vidis svet oko sebe i sebe u njemu. Svaka generacija ima takve rotarde, e sad to sto je bas sad na veliko uzelo maha je druga prica.

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde vi sve to krenite da prichate kad postanete tate. Sve je to lepo na papiru i dok si zajebant koji sedi na forumu i pricha kako su roditelji za sve krivi i kako cesh sam biti mnogo kul kad ti se rode deca.

Ali ajde da pogledamo realno stanje stvari:

- da bi danas zaradio dovoljno para da prehranish familiju, treba da radish od jutra do sutra

- kad se vratish s posla nisi ni za shta, a kamoli za vaspitavanje dece

- zena ti ili radi ili je, josh gore, odlepila od sedenja s decom i svojim/tvojim roditeljima

- ako jednom sednesh za komp, chak i dete od godinu dana ce skapirati da je to cool stvarchica

- shto znachi da ce sa 3 godine znati da koristi isti i terace te da mu ustupash mesto za kompom na shta cesh i ti i tvoja zena ici samo da te ne bi smarao po ceo dan svojim "tata, tata, mama, mama" zilion puta u 2 sekunde

Da, moj sin sa 3 godine igra vec 5 igrica, omiljeni junak mu je Lightning McQueen i FUCK mu je ko dobar dan iako zna samo ruski. Ali moj sin nece uzeti igrachku drugom detetu na ulici bez pitanja, nece pokushati da predje ulicu bez mene ili mame, zna da ide na noshu josh od godinu dana, jede viljushkom i kashikom i donosi caletu mobilni kad zvoni. I pri tom nijednom nisam digao ruku na dete. Da, ja vaspitavam svog sina kako znam i sad chekam drugog i nemam pojma kako cu vaspitavati dvojcu...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

svakako da je i internet i kompjuter dosta kumovao retardizmu i lenjosti dece, jer ranije recimo sredinom 90ih, kompjuter je imalo max 10 odsto ljudi u mom kraju..sad ga ima 80 odsto..

tako da smo dok smo bili klinci mi kao izbor zabave imali dvoriste (fudbal, basket, trcanje okolo i pravljenje gluposti) ili crtace na politici tipa robotek ili sejber rajder..sada ovi noviji klinci pored ta dva imaju i komp i kartun netvork..koji lagano ali sigurno zaretardira dete glupim crtacima i jos glupljim forama koje oni onda ponavljaju u skoli..

kasnije kako vreme ide tom detetu ce internet pojesti mozak, skucati ga za stolicu, i ulenjiti ga maksimalno..naravno da ce biti neki postotak koji ce to da pregura ali ce vecina da postanu aps neradnici i blejaci..teo sam i ja da sad pljujem po roditeljima ali ovaj post iznad me natero da to ne uradim jer ko zna kakvi cemo mi biti u vaspitavanju..plasim se i da pomislim:)

Link to comment
Share on other sites

preleteo sam kroz tekst posle prva dva pasusa ..

potresao sam se kad sam procitao tekst, i shvatio da...me boli kurac za omladinu. kakva zemlja - takva deca. treš.

to je to, sem ovoga kurca :))

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa to... mislim, ima 20-30 ljudi koji rade... mozda tolko koji studiraju nesto, uce, trude se, rmbace.... dakija, neke vagine... i gomiletinu blejaca... prvi mi na pamet pada SAJRO (: (nista licno)

najlakshe je da uperish prstom u najgoreg, a chak nisam ni lupao gluposti na ovom topiku. a toliko blejacha je prosulo mudrost. siso! [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ajde vi sve to krenite da prichate kad postanete tate. Sve je to lepo na papiru i dok si zajebant koji sedi na forumu i pricha kako su roditelji za sve krivi i kako cesh sam biti mnogo kul kad ti se rode deca.

Ali ajde da pogledamo realno stanje stvari:

- da bi danas zaradio dovoljno para da prehranish familiju, treba da radish od jutra do sutra

- kad se vratish s posla nisi ni za shta, a kamoli za vaspitavanje dece

- zena ti ili radi ili je, josh gore, odlepila od sedenja s decom i svojim/tvojim roditeljima

- ako jednom sednesh za komp, chak i dete od godinu dana ce skapirati da je to cool stvarchica

- shto znachi da ce sa 3 godine znati da koristi isti i terace te da mu ustupash mesto za kompom na shta cesh i ti i tvoja zena ici samo da te ne bi smarao po ceo dan svojim "tata, tata, mama, mama" zilion puta u 2 sekunde

Da, moj sin sa 3 godine igra vec 5 igrica, omiljeni junak mu je Lightning McQueen i FUCK mu je ko dobar dan iako zna samo ruski. Ali moj sin nece uzeti igrachku drugom detetu na ulici bez pitanja, nece pokushati da predje ulicu bez mene ili mame, zna da ide na noshu josh od godinu dana, jede viljushkom i kashikom i donosi caletu mobilni kad zvoni. I pri tom nijednom nisam digao ruku na dete. Da, ja vaspitavam svog sina kako znam i sad chekam drugog i nemam pojma kako cu vaspitavati dvojcu...

Stamped and signed.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

sloba je kriv za sve mamicu mu njegovu

batina je iz raja izasla!

ne stvarno, zajebano vreme dolazi (ili je vec stiglo, kako kome), na celu oni prichu moze se dodati rasprostranjenost narkotika :|

ali generalno ne moze drustvo ili roditelji kao pojedinci sami da uzdignu i odgoje zdravu omladinu. drzava tu ima primarnu ulogu... a drzavu boli kurac za narod i decu, bitno im je kako da obezbede povracaj 5 milijardi evra kredita koji su tajkuni podigli

sjajne su one akcije oko porskeih olakshica imucnijima, recimo investicije u decije radionice ili parkove ili zabavista ili sta vec, investiras dobijes olakshicu i idemo dalje

ja sam se zapanjio kakve uslove deca u francuskoj imaju, koliko tu interesantnih radionica (koje odvojeno razvijaju logiku upoznavanje sa osnovnim principima matematike fizike, upoznavanje sa umetnoscu i slicno) ima da sam ja mator konj pozeleo da udjem tamo da se igram... i toga ima preterano mnogo mnogo mnogo....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

NIJE SLOBA KRIV

MI SMO GOVNA

Nema tu nista vezano za nas mentalitet vec za mentalitet interneta i foruma gde je svako jak i svakome je pisa mnogo velika pa moze da se kurci jer zna da ga nece drmnuti neka pesnica iz monitora i sasuti mu sve zube niz grlo ( mlechne zube naravno ).

ovog dakija ovnuju svuda jebote
by Pesma-Mrtve-Dece
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...