Jump to content

Ulica Shabana Bajramovica...


Recommended Posts

него је смртно озбиљно?

национално питање пар екселанс?

државни приоритет бр. 1?

не, друже стари, само млаћење празне сламе и покушај скретања пажње са стварних проблема. 10 година се прича о нацизму у Србији, док у ЕУ Берлускони позива на "чисту" Италију, док по И. Европи Цигани живе ограђени жицом по периферији, док се спекулише са преко 20% симпатизера (30% међу младима) нацистичких тековина у германским земљама... у Србији НЕМА нацизма. све је то смишљена пропаганда, а на овом примеру се види како се злоупотребљава...

има милијарду битнијих ствари од ове. него да не трујем топик.

рекао сам да ЈЕСАМ за то да Шабан добије улицу. остала прича око овог случаја ми се гади до повраћања.

tru

sestra mi zivi u italiji i tamo postoje kafici gde ne pushtaju crnce, a posle nam ista eu sere kako loshe tretiramo nacionalne manjine. ako je to istina zashto se onda svi iz regiona sele kod nas?

@Topic

e vishe mi je pun q... toga da odjednom svi vole preminulu osobu

ja lichno isto jesam za da dobije ulicu ALI...

prichamo ovde o ulici a chovek za zhivota nije imao shta da jede. kad umrem znate kako mi se jebe dal cu biti sahranjena u mauzoleju sa zlatnim kovchegom ili bachena u neku jamu, shta uopshte moze neshto mrtvom choveku da znachi? za koga se onda to radi? nego nashli politichari povoda da se kurche pred kamerama... odvratno

dakle, shta je uradjeno uradjeno je i nema tu vishe shta da se pricha. na zalost nije ni prvi a bojim se ni poslednji od ljudi koji su neshto znachili ovom svetu a da su umrli u najvecoj bedi

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ti primitivci jednostavno ne žele da žive u ulici sa ciganskim imenom i to je to... Tužno ali istinito.

nije samo to to, nego umesto da drzhava podeli par shamara ona ih pomazi po glavama i kazhe "bravo male budale"

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

mislim da gresis, glavu dajem da je do sabana bajramovica, a ne do imena saban bajramovic.

u fazonu da im je smor da je neki cigo zajebaniji od njih jer zive u ulici koja nosi njegovo ime. trudim se i iz petnih zila teram mozak na silovanje raznih aspekata, ali nema teorije da ostavim cak ni minijaturnu rezervu da je tako kao sto ti kazes:)

формира се одређена школа "политичке коректности", која узима замаха и код нас. до одређене границе то има смисла, међутим, после те границе "пи-си" постаје свој антипод, тоталитаристички модел самоцензуре и менталног насиља. ко није "пи-си", он ОДМАХ бива етикетиран као расиста, нациста, фашиста... you name it... битно је само да је квалификација бомбастична и осуђујућа.

јесам ли ја расиста ако не желим да ћерку удам за Циганина или ако их не желим у свом комшилуку? или ми не одговара њихов цивилизацијски степен и култура, а не раса?!?!

нико више не улази у суштину проблема, у дефиниције појмова, небитно је сазнање, небитне су чињенице, битна је само инстант етикета која се преузима из разрађеног модела.

изнад нивоа етикетирања појединца, прелази се на етикетирање друштва и система. онда су Срби уопштено нацисти, а Србију су преузели фашисти, па онда треба неко да се бори против тога, да нас васпитава и денацификује, наравно - за паре. подао систем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

odlazak iz bg u nish da se bije zena TOTAL WIN! :D

anyway meni ne bi smetalo da zivim u ulici shabana bajramovica niti me zabole u kojoj ulici zivim i kako se zove, bitno je da imam prevoz gradski do centra :D

Edited by chegster

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

формира се одређена школа "политичке коректности", која узима замаха и код нас. до одређене границе то има смисла, међутим, после те границе "пи-си" постаје свој антипод, тоталитаристички модел самоцензуре и менталног насиља. ко није "пи-си", он ОДМАХ бива етикетиран као расиста, нациста, фашиста... you name it... битно је само да је квалификација бомбастична и осуђујућа.

јесам ли ја расиста ако не желим да ћерку удам за Циганина или ако их не желим у свом комшилуку? или ми не одговара њихов цивилизацијски степен и култура, а не раса?!?!

нико више не улази у суштину проблема, у дефиниције појмова, небитно је сазнање, небитне су чињенице, битна је само инстант етикета која се преузима из разрађеног модела.

изнад нивоа етикетирања појединца, прелази се на етикетирање друштва и система. онда су Срби уопштено нацисти, а Србију су преузели фашисти, па онда треба неко да се бори против тога, да нас васпитава и денацификује, наравно - за паре. подао систем.

Jesi jer si zakljucio sve to o njemu samo na osnovu njegove rase. Sama tvoja pretpostavka da su prljaviji i nekulturniji samo zato sto su cigani je rasisticka. Postoje kulturni i cisti cigani koji nikad nece izaci u prvi plan zbog misljenja kao sto je tvoje.

Nisi nista bolji od tih koji govore da su srbi nacisti.

@drugi bold, sta pricas ti? Jel rasizam i nacizam ogranicen na model iz drugog svetskog rata? Ti celu rasu cigana klasifikujes samo po tome sto su cigani kao sto su u americi crnce klasifikovali samo po tome iako je bilo ucenih i obrazovanih itd itd ... to je sustina termina rasizam, predrasude o nekome samo na osnovu njegove rase ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jesi jer si zakljucio sve to o njemu samo na osnovu njegove rase. Sama tvoja pretpostavka da su prljaviji i nekulturniji samo zato sto su cigani je rasisticka. Postoje kulturni i cisti cigani koji nikad nece izaci u prvi plan zbog misljenja kao sto je tvoje.

Nisi nista bolji od tih koji govore da su srbi nacisti.

@drugi bold, sta pricas ti? Jel rasizam i nacizam ogranicen na model iz drugog svetskog rata? Ti celu rasu cigana klasifikujes samo po tome sto su cigani kao sto su u americi crnce klasifikovali samo po tome iako je bilo ucenih i obrazovanih itd itd ... to je sustina termina rasizam, predrasude o nekome samo na osnovu njegove rase ...

не смем да закључујем на основу расе, религије, нације...

добро бре Мохи, а на основу чега смем? не кажем да су СВИ Цигани прљави џепароши, али УГЛАВНОМ јесу. и поред тога их не мрзим, нити их понижавам, нити их злостављам, нити им желим ишта зло а хоћу да им помогнем да се интегришу. али, и даље не бих ћерку дао Циганину, јер не знам, може да је напусти у свако доба дана или да је пребије или да је да у робље или ко зна шта још, о чему не желим ни да мислим. стара је мудрост држати се својих

а тај чисти идеалистички неолибералносоцијалистички модел, који је сад у моди код "напредне" омладине и по којем смо сви браћа и индивидуе за себе је само бедна копија православља (изворног хришћанства) и извитоперени и злоупотребљени хуманизам. сад бих се расписао опет о критици таквог усмерења, али пије ми се кафа, па 'ајд' здраво.

:*

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

не смем да закључујем на основу расе, религије, нације...

добро бре Мохи, а на основу чега смем? не кажем да су СВИ Цигани прљави џепароши, али УГЛАВНОМ јесу. и поред тога их не мрзим, нити их понижавам, нити их злостављам, нити им желим ишта зло а хоћу да им помогнем да се интегришу. али, и даље не бих ћерку дао Циганину, јер не знам, може да је напусти у свако доба дана или да је пребије или да је да у робље или ко зна шта још, о чему не желим ни да мислим. стара је мудрост држати се својих

а тај чисти идеалистички неолибералносоцијалистички модел, који је сад у моди код "напредне" омладине и по којем смо сви браћа и индивидуе за себе је само бедна копија православља (изворног хришћанства) и извитоперени и злоупотребљени хуманизам. сад бих се расписао опет о критици таквог усмерења, али пије ми се кафа, па 'ајд' здраво.

:*

Smes na osnovu te individue. Jel ti nije palo na pamet da upoznas prvo tog roma za kojeg tvoja cerka zeli da se uda? To je sustina, rasna diskriminacija. Ja nisam cuo da cigani napustaju svoje zene ili da ih biju vise nego neki drugi ili cak prodaju u roblje ... cak mi se cini da je suprotno, da je vise nasilja u belim porodicama ...

Seti se samo onog filma sa edi marfijem "trading places" http://www.imdb.com/title/tt0086465/ ...

Jebiga tvoj stav je isti kao da ne zelis da ti cerka bude sa crncem jerbo su oni kriminalci ... rasizam druze ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

drasko, moramo nazvati stvari pravim imenom, to jeste rasizam, ama bas nikakve veze nema sve da je 99.99% cigana ili crnaca nekakvo, pravis pretpostavku, bolje reci predrasudu na osnovu necije rase. tacka.

evo, i ja imam par tih rasistickih ispada i predrasuda, tipa, prvi bi se smorio da mi cera dodje sa cigom i da ga nisam upoznao, za jevreje tripujem standardne tripove itd. paj sad ovo, ovo je jako bitno - nije vazno da li sam u pravu ili nisam, vazno je to sto sam ja dedukciju zasnovao na osnovu rasne pripadnosti, to je rasisticki model, cao, zdravo, dovidjenja. ti sve nesto kao nije to rasisticki nego je pretpostavka, te dedukcija na osnovu statistike, bla bla truc, ne moze tako, reci jebiga da imas rasisticki stav sto se toga tice (ne mislim da si ful naci rasista) i to je to. mislim, zvuci malo lol kad kazes nesto tipa 'nije to zato sto je ciga nego zato sto cigani uglavnom su nekakvi', mislim brate:) nije rasizam kad ti neces da das ceru LIKU koji je prljav i dekra i, nemam pojma, zivi u kartonki, ali je rasizam kad neces da je das CIGI za koga eventualno postoji mogucnost (apsolutno nebitno kolika) da je prljav, da dekra i da zivi u kartonki.

znaci, ako ja mogu da priznam (koji sam ovde valjda verovatno top 10 mladih i modernih kosmopolitskih liberala:) ) da se rukovodim nacionalnim predrasudama i rasistickim kategorisanjem u nekim primerima, mozes i ti. a ne da nespretno pokusavas to da filterujes kroz, pa, isto to:)

не смем да закључујем на основу расе, религије, нације...

добро бре Мохи, а на основу чега смем?

lose dedukujes, naravno da smes, ali to ima ime:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zapravo ja mislim da srbi zbilja nisu rasisiti nista manje nego drugi.

Slazem se ovde sa Draskom da je to usmerena i vrlo zlokobna potajna propaganda.

Takozvani uredjeni i civilizirani zapadnjaci su jako multietnicki i divni, sve dok se ne zakuca na njihova vrata. Tada se obracunavaju nemislosrdno i bez emocija (setimo se slucaja cigana (meni je zbilja glupo da ih zovem romi) u sloveniji, kao i njihovog poslovicnog odnosa sa visine ka recimo bosancima)

Takođe sam mišljenja da bi velika većina ovih finih multieničara iz kruga dvojke bacačima plamena rešila problem cigana da im dodju u zgradu.

A opet ne zaboravimo slučajeve iz skorije prošlosti kada su ganciji dobijali gajbe da se isele iz onih svojih rupa, i JEBENO PRODAVALI te stanove!

Alo a ja nemam neku perspektivu ni da KUPIM stan???

Tako da problem sustinski jeste gadan i obostran, no ovo sa Sabanom je cista provokacija i medijska halabuka.

Mali edit : ajmo ljudi ne budite licemeri. Imate recimo firmu i treba da primite radnika. I imate ciganku i ne-ciganku. Znaci ne da cete primiti neciganku nego je to na keca.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zapravo ja mislim da srbi zbilja nisu rasisiti nista manje nego drugi.

slobodan sam da kazem da su srbi u principu manji rasisti od dosta 'gospodskih:) naroda. samim tim sto srbija nije nesto preterano multirasna i multinacionalna drzava, mislim, crnca vidis na televiziji.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

..и даље не бих ћерку дао Циганину, јер не знам, може да је напусти у свако доба дана или да је пребије или да је да у робље или ко зна шта још, о чему не желим ни да мислим. стара је мудрост држати се својих

a dao bi nekom Srbinu batici, zhestokom biznismenu sa beogradskog asfalta koji je u menadzersko muftaroshkim vodama sa shvercom iz nemachke, da je sheta dok ne napuni 25, a onda da je jebe samo drshkom od pishtolja po glavi dok je tuki za klinkice sa splavova?

Link to comment
Share on other sites

ako srbi nisu rasisti niko nije... sramota me jeste ali je istina :/

ajd ne srbi nego svi balkanci

ok onda mi nadji karton city u centru rima ili beca...

startuje tip (bantu crnac) kod ajfelove kule moju svecu... pocne neka prica i on je pita odakle je... iz srbije??? garbage... i posle smo mi rasisti...

a dao bi nekom Srbinu batici, zhestokom biznismenu sa beogradskog asfalta koji je u menadzersko muftaroshkim vodama sa shvercom iz nemachke, da je sheta dok ne napuni 25, a onda da je jebe samo drshkom od pishtolja po glavi dok je tuki za klinkice sa splavova?

bolje meni nego tebi!

Link to comment
Share on other sites

drasko, moramo nazvati stvari pravim imenom, to jeste rasizam, ama bas nikakve veze nema sve da je 99.99% cigana ili crnaca nekakvo, pravis pretpostavku, bolje reci predrasudu na osnovu necije rase. tacka.

evo, i ja imam par tih rasistickih ispada i predrasuda, tipa, prvi bi se smorio da mi cera dodje sa cigom i da ga nisam upoznao, za jevreje tripujem standardne tripove itd. paj sad ovo, ovo je jako bitno - nije vazno da li sam u pravu ili nisam, vazno je to sto sam ja dedukciju zasnovao na osnovu rasne pripadnosti, to je rasisticki model, cao, zdravo, dovidjenja. ti sve nesto kao nije to rasisticki nego je pretpostavka, te dedukcija na osnovu statistike, bla bla truc, ne moze tako, reci jebiga da imas rasisticki stav sto se toga tice (ne mislim da si ful naci rasista) i to je to. mislim, zvuci malo lol kad kazes nesto tipa 'nije to zato sto je ciga nego zato sto cigani uglavnom su nekakvi', mislim brate:) nije rasizam kad ti neces da das ceru LIKU koji je prljav i dekra i, nemam pojma, zivi u kartonki, ali je rasizam kad neces da je das CIGI za koga eventualno postoji mogucnost (apsolutno nebitno kolika) da je prljav, da dekra i da zivi u kartonki.

znaci, ako ja mogu da priznam (koji sam ovde valjda verovatno top 10 mladih i modernih kosmopolitskih liberala:) ) da se rukovodim nacionalnim predrasudama i rasistickim kategorisanjem u nekim primerima, mozes i ti. a ne da nespretno pokusavas to da filterujes kroz, pa, isto to:)

lose dedukujes, naravno da smes, ali to ima ime:)

Doolio, ti si tu prisao sa semanticke strane i sa tom logikom se u potpunosti slazem (osim sto si koristio "dedukcija" - sa opstijeg na pojedinacno, umesto "indukcija" - izvodjenje zakljucka od pojedinacnog ka opstijem, ali na to si mislio)

Tako da problem sustinski jeste gadan i obostran, no ovo sa Sabanom je cista provokacija i medijska halabuka.

Mali edit : ajmo ljudi ne budite licemeri. Imate recimo firmu i treba da primite radnika. I imate ciganku i ne-ciganku. Znaci ne da cete primiti neciganku nego je to na keca.

Tako je. Vecina nas (da ne gresim dusu pa kazem svi) smo u nekoj meri rasisti i nije 'big deal' to priznati, a ne smisljati izgovore kojima pokusavamo da dokazemo suprotno. Ako je definicija rasizma ono sto je doolio reko, onda jesmo. Realno, nije me sramota.

a dao bi nekom Srbinu batici, zhestokom biznismenu sa beogradskog asfalta koji je u menadzersko muftaroshkim vodama sa shvercom iz nemachke, da je sheta dok ne napuni 25, a onda da je jebe samo drshkom od pishtolja po glavi dok je tuki za klinkice sa splavova?

A sta, postoje samo cigani i ovakvi tipovi ljudi u Srbiji? Hmmm, bas ti je truleks pitanje, nhf.

Link to comment
Share on other sites

ivan:

a dobro, jeste, al znas sta sam teo da kazem, nemas ovde indijca koji obozava krave, crnca koji je crn i repuje sto na sat i meksikanca koji ne zna srpski i radi za besmislene pare:) imas ovu neku sacicu kineza koji su izolovani i imaju svoj trznjak. sve su ljudi, nemas orkove, patuljke, elfove, hobite:)

daki:

pa dobro, na semantiku sam se i osvrnuo, zato sam i postovao:) e sad, nije mene sad nesto sramota, ali ne znam koliko je posteno tako razmisljati, cisto zbog toga sto to dovodi do nekog, mozda i besmislenog pavlovljevog refleksa (ej dule, a sto ti nije pravo sto ti se cerka zalepila za cigu koji je gotivan, afirmisan, zivi na gajbi, ima manire i nije retard? -ne znam, al nije, napolje iz moje kuce:))) ) ili jumpovanja to conclusions bez nekog prakticnog osnova (jeste kurac on takav, samo se pravi djubre:) ).

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ivan:

a dobro, jeste, al znas sta sam teo da kazem, nemas ovde indijca koji obozava krave, crnca koji je crn i repuje sto na sat i meksikanca koji ne zna srpski i radi za besmislene pare:) imas ovu neku sacicu kineza koji su izolovani i imaju svoj trznjak. sve su ljudi, nemas orkove, patuljke, elfove, hobite:)

daki:

pa dobro, na semantiku sam se i osvrnuo, zato sam i postovao:) e sad, nije mene sad nesto sramota, ali ne znam koliko je posteno tako razmisljati, cisto zbog toga sto to dovodi do nekog, mozda i besmislenog pavlovljevog refleksa (ej dule, a sto ti nije pravo sto ti se cerka zalepila za cigu koji je gotivan, afirmisan, zivi na gajbi, ima manire i nije retard? -ne znam, al nije, napolje iz moje kuce:))) ) ili jumpovanja to conclusions bez nekog prakticnog osnova (jeste kurac on takav, samo se pravi djubre:) ).

Jednostavno smo se nagledali toliko negativnih primera da ne mozemo da pojmimo da opusteni primeri postoje. Kad kazes 'ciga', ti ne zamisljas mladog tajkuna u Armani sakou vec onog satiranog sto po centru prosi, dzepari, i krvave mu oci od lepka. Automatski to stvara odbojnost kad pricamo o njima.

Sto fatso kaze, to sto se oni ne kultivisu je delimicno njihova krivica, jer oni NECE. Znaci dobili stanove >> prodali >> back to the muddy roots.

Link to comment
Share on other sites

ето...

како је лако манипулисати људима. умро је у последњој беди, напуштен и заборављен од свих и кад је стало срце великом уметнику, онда цела свита ЕУропејаца, на челу са БоТом дошли са 100 сома динара да се сликају и да му плате ковчег. онда да му дају улицу, ЕУропејци, толерантни и фини и одговорни, какви јесу. БЉАК!!!!

људи имају право да се буне било за шта. не морају одмах бити нацисти или шовинисти. гледао сам интервјуе са тим људима, кажу да није у реду да неко ко се пијан превртао по тој истој улици годинама, добије ту част ("да је био неки херој, да је погин'о, па да добије улицу, а не овако...").

онда се наставља шарада, организују се станари, почне скупљање потписа за петицију да се стопира та одлука, јер има правних мањкавости (по српском обичају), па његова удовица крене (по циганском обичају) да се дерња и да прави фрку, буде приведена, па онда скандал, "држава штити нацисте" и слична просеравања.

нико не помиње његово циганско порекло. сматрају да није заслужио. и на то имају право.

лично сматрам да треба да добије улицу. волео сам да га слушам и изузетно поштујем његово животно дело. само, треба бити поштен и у погледу ових који се буне, а не одмах стављати речи у уста и етикетирати...

у Београду треба 200тинак циганских породица да се расели под Газелом, нико неће да их прими, а сви, којима не прети новостечени цигански комшилук опет ударе о расизму и згражању. а не ради се о расизму, већ циганска популација има јако малу "харизму" и ником не улива поверење. шта је ту нацизам?

а ја овде могу да ГАРАНТУЈЕМ, Црњо, знајући те, да би ти био ПРВИ да се супротставиш да ти нагрне 'иљаду цигана у зграду до твоје. а сви СОЦИЈАЛНО ЛИБЕРАЛНО ОДГОВОРНИ блогери, "самосвесна" докона омладина са купљеним мишљењем и остала ушљива педерска багра и други комуњарски окот, може слободно да се поређа да ми згута калабастер.

едит:

са све Чанком подлим маскираним фашисоидним црнокошуљашким крметом, који хоће да нас денацификује. мамулимујебемдамујебеммртву!!!

Odlicno - nisu rekli kazes? Jaoj uzasa ... da su rekli pa i nekako da se okomimo na takve, ali posto nisu to rekli nego im "smeta" sto je "neko ko je pijan lezao po ulici, dobio da se ista nazove po njemu" onda ne smemo. Cek da zapisem taj "razlog", da ne kazem IZGOVOR da me pogresno ne shvatis odmah do "napali smo Poljsku jer su njihovi granicari pucali u nase nenaouruzane vojnike" i "bombardujemo Srbe jer zelimo da spasimo Albance".

Znaci obe stvari su u redu jer su ljudi koji su to uradili dali "dobre razloge"? Simpaticno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...