Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jesi jesi,vidi se kako si krenuo za sisu kroz unutrasnji dzep! [:D]

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

(poshto moram malo da proserem [:D]) chini mi se malo, samo malo neshto oko proporcije visina glave shirina ramena inache je odlichna :) 5+ prsluk i svetlo si odradio maestralno :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ramena treba malo sira, a na vugli treba da se drnda frizura:) zato je in progress, sve ce to da se tripuje usput, ovo je posle tipa tri-cetri sata, a planiram da je radim tipa desetak...

ajvan:

cima me vec ortak za ovo, al videcu sta ce biti od svega toga, u principu:

+veliki format (100x70)

-slika je na papiru

-nije nesto preterano full, ono, motiv je prilicno prost, nema proseravanja tipa pozadina, milion likova, necu da idem u ekstra detalje...

+u ulju je

100, 120 jura, desetak iljada...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

e fala ljudi:) nije tolko dobro kolko su efekti u pitanju, mnogo teze je uraditi recimo manje kontrastnu sliku sa smirenijim bojama, ali bilo je tipa 'uradi studiju za sutra ili leti vugla', pa sam pribego holivudskoj taktici:)

pa kao sam ubedio profesorku da odradim 'slobodnu studiju' za faks, pa sam radio kuci, sad je na faksu trenutno, pa vracam u nedelju da doradim:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jao dule nije valjda i da svatanju umetnosti imash podelu na "tr00 i untr00" iz metala :)))

haha:)

nemam nego prosto, ovaj moj dzoker mu dodje nesto kao fast and furious, a naravno da je cenjenije nesto tipa let iznad kukavicjeg gnezda:)

koma:

drago mi je da ima interesenata:) u svakom slucaju, videcu sa ortakom, ako on nece, onda se ivan prvi raspitao, pa onda ti:) ali svejedno, ako stvarno oces nesto, mos da narucis slobodno, pa se dogovnorimo sta i kako...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

imash, o svashta :)))

al shtatjesh zato si ti umetnik, a ja nisam!

pa da!:)

fazon je sto postoji objektivna analiza kvaliteta u umetnosti, a postoji i generalna dopadljivost nekog dela koja ne mora ama bas nikakve veze da ima sa kvalitetom istog. tako imamo vermera sa svojim sitnim, neuglednim, obicnim, 'nesarenim' slicicama koji je objektivno jedan od najzajebanijih likova, a imamo i lika u knezu koji prodaje krajnje dekorativne, dopadljive, povece, sarene, bombasticne slike koje vrede otprilike koliko i ulozeni materijal:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa da!:)

fazon je sto postoji objektivna analiza kvaliteta u umetnosti, a postoji i generalna dopadljivost nekog dela koja ne mora ama bas nikakve veze da ima sa kvalitetom istog. tako imamo vermera sa svojim sitnim, neuglednim, obicnim, 'nesarenim' slicicama koji je objektivno jedan od najzajebanijih likova, a imamo i lika u knezu koji prodaje krajnje dekorativne, dopadljive, povece, sarene, bombasticne slike koje vrede otprilike koliko i ulozeni materijal:)

opet si suvishe konfuzan za mene :)

hteo sam da skrenem pazhnju na tvoju skromnost vezanu za "lako je, holivudski style" gde nikad netju svatiti zashto (kod tr00 likova) ako je neshto moderno/novo automatski je i sranje/lako i pritom to nema nikakve veze sa kvalitetom (probaj da taj aspekt eliminishesh iz priche iako ako sam te dobro razumeo jesi [:D]).

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

opet si suvishe konfuzan za mene :)

hteo sam da skrenem pazhnju na tvoju skromnost vezanu za "lako je, holivudski style" gde nikad netju svatiti zashto (kod tr00 likova) ako je neshto moderno/novo automatski je i sranje/lako i pritom to nema nikakve veze sa kvalitetom (probaj da taj aspekt eliminishesh iz priche iako ako sam te dobro razumeo jesi [:D]).

ne, ne, nisam mislio u fazonu moderno novo, mozda sam onda losu paralelu povukao. cisto sam mislio tehnicki. recimo, slika je jako kontrastna sto se postize lakse od mekih prelaza, a utisak je bombastican (holivud - jao vidi sto je legolas efektno skocio na konja, a niko nista sto taj skok ne moze da se izvede fizicki). takodje, pozadina je jednobojna i neproslikana, petnes puta lakse nego da zapravo tamo nesto postoji naslikano, a opet je kul u smislu jao jao sto je mracan i lud ovaj dzoker vidi kako sedi u mraku!:) moze da se svidja ljudima do jaja, ali opet ja sam je radio tipa cetiri sata aktivnog rada (tipa dva dana ukupno), plus materijal, plus ruke:) tako da ne mogu da je cijenim u nebesa, a nesto mozda manje dopadljivo ali sto sam radio metar dana i odvaljivao se, cijenio bi mnogo vise. u tom smislu sam reko.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa to kad se naucim tako da radim, sad sam mladi doktor koji oce sve da leci po protokolu, pa cu tek posle da postanem matori lekar koji nece da primi umiruce dete pet sekundi po zavrsetku radnog vremena i tome slicno:)

zajebavam se, sad dok sam jadan i neafirmisan, prodajem samo skill, delo, materijal i ruke, a posle ako me ukenja, prodavacu i ime, pa ako me jos ukenja, ime ce da cini 90% cene:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...