Jump to content

Ishrana 101


Recommended Posts

Može da dovede do blagog povećanja nivoa estrogena kod muškaraca, vrlo je lošeg sastava, i biološka vrednost niska. Vudu nije valjda da ti je soja glavni izvor proteina ? Naravno ne treba je izbaciti skroz iz ishrane, ali više mesa manje soje :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ebla vas teretana, izadjite napolje jurite za loptom udarajte gurajte grizite budite okretni elastichni ne ti orman likovi

cicama je i onako muka od teretana likova koji se maze po bicepsima i sa napucanim sisama sa kojih mogu burek da jedu

prodjesh gradom i smuchiti se u sta se mushak populacija pretvara, i zadrigle gadove sa mrduljavim salom na vratinama i napucanim robokap facama kojima je xxl bodi majca

samo URBANO URBANO!

http://www.youtube.com/watch?v=9RrZpBgpLcs

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

najvetji problem kod nas u srbiji, jeste isrkivljena precepcija shta je lepo mushko telo. mislim da vam je to mohi jednom hteo da predochi, al zbog svog poznatog nachina iznoshenja popushio. tu je po meni glavni problem. previshe insistiranje na masi, gde se tezhi nekom beefy looku. naravno poshto smo relativno siromashna sredina ishrana koja bi se podrazumevala za takvu masu je skoro nemogutja za prosechan budzhet, a i vetjina nashih keva/baba vuche korene o loshoj ishrani unazad kad smo imali josh loshije mogutjnosti da napunimo zheludac kvalitetom. to podrazumeva spremanje na masti, zaprshku, monotona ishrana i slichno. prilichno je zacharani krug kad se pogleda, al mogao bi da se razbije kad bi se izbacio ta konstantna zhudnja za masom i lazhnim obetjanjima (sutra kretjem da se sechem), kad bi svako nauchio da kuva i zdravo da se hrani hranom, shto nije skupo ako se ide na nebeefy look samo zahteva vishe vremena.

shto se tiche suplemenata tu svako vuche na svoju stranu jer naravno sve je to trzhishte i mora da se proda. shta je istina ? istina je da ti suplementi ma koliko to ljudi pokushavali da predstave drugachije veshtachki .. naravno sad tje svi da skoche i da kazhu "dobijeni su prirodnim putem" i naravno to je istina. al istina je takodje da tvoje telo i sve generacije pre tebe oslikane kroz tvoj genetski materijal se nisu hranile njima. znachi mogu oni da budu dobijeni prirodnim putem koliko otjesh al ako odnosi svih ostalih stvari prilikom unosa nije kao iz namirnice dzaba .. znachi ne mozhe neki prashak da bude isti kao shnicla iz prostog razloga shto u shnicli nema samo proteina nego ima i gvozhdja i vlakana i sto drugih kurcheva koja ta shnicla ima, i to bez toga da ulazimo u prichu o ukusu koji je direktno zasluzhan za luchenje endorfina u zakmo iliti zashto si sretjan kad pojedesh neshto ukusno. znachi ti hotjesh sada posle ko zna koliko desetina hiljada godina evolucije i ishrane da to zamenish nechim drugim shto nije to .. to samo mozhe da predstavlja napad na organizam. mislim imamo savrshene primere toga po svetu koliko su celi narodi bivali genetski unishteni naglom promenom svoje ishrane, maori sa novog zelanda, indijanci u americi, priobalni kinezi danas .. a mi ovde prichamo ne o promeni ishrane nego o unosu skroz nechega nepoznatog tvom telu (po obliku, vrsti, kolichini, sastavu, poreklu).

druga strana medalje je shto su ti suplementi relativno nova stvar koja se stalno napreduje u smislu da se izbacuju novi i novi suplementi i nema se dovoljno pouzdanih podataka o njihovom long term delovanju. znachi trebalo bi da prodje minimum 100 do 200 godina da imash koliko toliko pouzdane podatke o efektima suplemenata, a oni koliko postoje ? 30-40 godina, ako i toliko i stalno se izbacuju novi, bolji, brzhi.

al naravno svako je svoj chovek i mozhe da radi ko shta hotje, tj shto bi rekao kili svako gubi svoje vreme kako on hotje :))

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Kal1 ima pravo. Ljudi su vrlo cesto jako nestrpljivi i hoce sve i hoce odma i znaju vrlo cesto da preteruju.

Santa, verujem VMA.

Batali ti VMA i doktore odatle samo tako, moj topli savet

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

za soju,what corey said,msm nece ti od soje porasti sise al potiskuje testosteron i onda samim tim slabije napredujes,inace biljni proteini nisu od nekog velikog znacaja za misice,znaci samo meso,znaci mleko,znaci plazma :)

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

Maud je vrlo dobro objasnio...

Par stvari ću da dodam...

Ako ti je potrebno onih 160g proteina, izvinjavam se, ali zašto bi bilo problem pojesti u jednom danu 450g piletine ili još bolje ćuretine, za salatu npr. boraniju sa nekim prelivom od jogurta, za doručak musli sa povećanim sadržajem ovasa... Ovo niti je ne znam koliko skupo, niti je nemoguće pojesti, mislim ja ovo sve što sam nabrojao mogu da pojedem u jednom obroku, a kamoli u 5 koliko je preporučljivo.

Proteini kao takvi se ne koriste u izgradnji mišića i moraju se svejedno razbiti na aminokiseline da bi ih naš organizam upotrebio. Procenat iskorišćenosti tih proteina iz suplemenata je daleko manji od onih iz hrane, a organizam svejedno mučite da obrađuje tu punu količinu da bi posle dobio nešto manje korisno.

Druga stvar koju masovno greše oni koji vežbaju to je nedovoljni unos masti i ugljenih hidrata pa se za namirivanje energetski potreba troše proteini što je još dodatni pritisak na organizam jer je taj proces mnogo komplikovaniji. Smanjeni unos masti pod povećanim opterećenjem dovodi do nekih problema sa zglobovima, kostima itd...

Cela ta ideologija izgleda je od A do Š štetna i po mozak i po zdravlje, isto i onaj solarijum... užas... A kladim se npr. da Dakica ide u solarijum, tako mi deluje... :D

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

moja ishrana se sastoji otprilike od:MNOGO mlecnih produkta(jogurt bar litra dnevno,mleko,sir,pavlaka itd),glavni obroci(kad sam gladan)nezamislivi su mi bez mesa(pa makar to bila sunka na budjav lebac),dosta voca i jos vise povrca.slatkise cepam al ne preterano,jer mi lice bubljicavi ako se ozderavam od istih.nema neke filozofije,jedes ono sto sto ti prija.na primer ako nemas apetit a zeleo bi ga,uzmi ljute paprike ili stajaznam nesto ljuto pred sam obrok...isto sam skoro izvalio da mi za dorucak najvise prija vocni musli(kornfleks,kakovec),koji je inace relativno jeftin a jako zdrav(po nekoj mojoj filozofiji kolko doruckujes,tolko ces biti gladan celog dana,tj ako jedes puno za dorucak ceo dan ces imati apetit).

jbg kad sam u gradu i gladan sam onda sledi najnezdravija ishrana,fastfood.pekara,pljeskavdzinica itd...to treba izbegavati kolko se moze,al jbg,cesto lepo legne neka picapljeskavica:D

zomg ovaj KB cita misli:)

daki redovno putuje charter letovima za Rio de Solarium,nemoj ga zajebavas:)

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Da jebote, zaboravih taj VMA... Brate, nemoj da si glup, lepo pročitaj šta piše, nema potrebe da srozavamo VMA da bi dokazali svoju poentu. Znači uzmi svoju kutijicu suplemenata na kojoj je taj VMA sertifikat i prepiši nam ovde šta piše. A ja znam da sigurno ne piše da je VMA sproveo dugoročnu kliničku studiju na dobrovoljnim ljudskim ispitanicima i utvrdio da nema loših efekata po zdravlje. Znam zato što tu studiju, jedinu koja bi bila relevantna za našu raspravu ne može da isplati višedecenijski prihod od prodaje svih suplemenata u Srbiji.

Coca-cola ZERO ova što se reklamira, je živi otrov, pa i na njoj je Batut (koji je inače jači autoritet na ovom polju od VMA) dao sertifikat uz obavezu da napišu na ambalaži do 2l/dnevno na 70kg. Missimm...

Vaš život, vaš mozak, vaše telo... radite šta hoćete i na cigarama piše svašta pa puši 2/3 populacije, svako ima pravo da se truje na način koji poželi.

ali dokle god ne vidim dobru studiju da će visok unos proteina sjebati zdrave bubrege ostajem pri svome, najviše zato što u teroiji to ne pije vodu.

E, a ova izjava je za Darvinove nagrade... Jebote, za koga ti navijaš, za sebe ili za njihov keš? Ja nešto gluplje i neodgovornije davno nisam pročitao. Normalan čovek se na relativno solidnu špekulaciju o nezdravosti nečega zapita da li mu baš to treba u životu, a ti tražiš da te neko ubeđuje, još ćeš i da lično daješ stručne evaluacije kvaliteta naučnih istraživanja... JEBOTE!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

mislim da je kruna cele ove priche rastutji trend organske hrane u poslednjih 4-5 godina, posle svih silnih gluposti sa suplementima, genetski modifikovanom hranom, idiotskim dijetama, itd. konachno su ljudi svatili (bar tu) da poshto smo mi ljudi iz prirode treba da zhivimo u simbiozi sa istom, a ne da probamo da se alterniramo i, najvazhinije, nju alterniramo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

E, a ova izjava je za Darvinove nagrade... Jebote, za koga ti navijaš, za sebe ili za njihov keš? Ja nešto gluplje i neodgovornije davno nisam pročitao. Normalan čovek se na relativno solidnu špekulaciju o nezdravosti nečega zapita da li mu baš to treba u životu, a ti tražiš da te neko ubeđuje, još ćeš i da lično daješ stručne evaluacije kvaliteta naučnih istraživanja... JEBOTE!

Ti čoveče sa velikim skillom guglovanja i neumornog čitanja wikiwikipedie, za čiji keš ? Lokalnog mesara ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve sami biolozi ovde [:D]

isto i onaj solarijum

Sada da ne ispadne da branim dakicu [:D] ali ovde se tachno vidi kako shibash random rafale i neznash gde bijesh :))

Siguran sam da je zdravije prziti se u nekom high-tech solarijumu, nego na danashnjem suncu.(za koje je dokazano da jako shteti kozi, zar ne?...pre mozda 10-15 godina nije bio takav sluchaj, naravno)

btw 'veshtachke' proteine koriste skoro svi vrhunski sportisti i imaju shiroku primenu(povecanje mase, bolja fizichka kondicija, brzi opravak posle treninga ili utakmice itd) kapiram da ti zamislish nekog shabana iz teretane koji se lozi da bude shirok 3 metra na sam pomen proteina :))

Dobri su, ali samo kao umereni DODATAK ISHRANI, jer sadrze mnoge amino kiseline koje poptuno pozitivno deluju na rad celog organizma i ulaze u sastav mnogih celija.

Isto tako, prirodnom ljudskom selekcijom nije moguce potpuno odstraniti sve nasledne bolesti, genetskim inzenjeringom, teoretski, jeste. Razumesh zashto sam ovo pomenuo.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Maud je vrlo dobro objasnio...

Par stvari ću da dodam...

Ako ti je potrebno onih 160g proteina, izvinjavam se, ali zašto bi bilo problem pojesti u jednom danu 450g piletine ili još bolje ćuretine, za salatu npr. boraniju sa nekim prelivom od jogurta, za doručak musli sa povećanim sadržajem ovasa... Ovo niti je ne znam koliko skupo, niti je nemoguće pojesti, mislim ja ovo sve što sam nabrojao mogu da pojedem u jednom obroku, a kamoli u 5 koliko je preporučljivo.

Proteini kao takvi se ne koriste u izgradnji mišića i moraju se svejedno razbiti na aminokiseline da bi ih naš organizam upotrebio. Procenat iskorišćenosti tih proteina iz suplemenata je daleko manji od onih iz hrane, a organizam svejedno mučite da obrađuje tu punu količinu da bi posle dobio nešto manje korisno.

Druga stvar koju masovno greše oni koji vežbaju to je nedovoljni unos masti i ugljenih hidrata pa se za namirivanje energetski potreba troše proteini što je još dodatni pritisak na organizam jer je taj proces mnogo komplikovaniji. Smanjeni unos masti pod povećanim opterećenjem dovodi do nekih problema sa zglobovima, kostima itd...

Cela ta ideologija izgleda je od A do Š štetna i po mozak i po zdravlje, isto i onaj solarijum... užas... A kladim se npr. da Dakica ide u solarijum, tako mi deluje... :D

naravno da je bolje pirodno uvek i bice :D ali niko ovde ne kaze jedite samo proteine i to je to :D nego da je to dodatak ishrani :D jer jbg dok se meni svari 450gr mesa meni se misic raspadne i onda ja stagniram :D niko ovde nije pricao da uzima 200gr proteina iz veja....

ako kazete ko kaze da je to tacno sto vma kaze onda jbg sve sto jedemo ne valja jer niko ne moze da kaze da je to tako jer je zdravo a ne zato da bi neko pravio pare :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

balavac jeste u pravu,licno ne koristim suplemente,prvenstveno zato sto mi se ne daje 5k za kanticu praha,a i ja nemam problema sa kilazom,tako da mogu da jedem svakojaku hranu ,a tesko je nekome,ko ima problema sa kilazom,i treba da jede visokoproteinsku hranu ako je ceo dan na poslu ili na faxu ili u skoli,nije nemoguce al lakse je smuckati vej nego nositi piletinu i obrani mladi sir na fax :)

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

Treba izbaciti secer iz ishrane. Samo malo voca i nista vise.

Ali to je nemoguce ^^

/eats 2 krem bananicas!

ma ta fama je pokrenuta od strane amerikanaca zato shto su skapirali da ne mozhe vishe da se trpa shetjer svuda, do te mere da ga trpash i u hleb. to su te krajnosti. samo shto teshko da tje se to tako lako zavrshiti zbog chelichne pesnice koje foodindustry poseduje tamo :) nishta ne fali shetjeru, dokle god se unosi u razumnim kolichinama. poenta je u izbalansiranosti.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma ta fama je pokrenuta od strane amerikanaca zato shto su skapirali da ne mozhe vishe da se trpa shetjer svuda, do te mere da ga trpash i u hleb. to su te krajnosti. samo shto teshko da tje se to tako lako zavrshiti zbog chelichne pesnice koje foodindustry poseduje tamo :) nishta ne fali shetjeru, dokle god se unosi u razumnim kolichinama. poenta je u izbalansiranosti.

Pa nije nista lose, ali covek moze opusteno da zivi bez slatiksa.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

endorfin moze da nadoknadi i tako sto npr radi zgibove,ne mora bas da ga guli :p

elem kad smo vec kod endorfina,citao sam negde,posto se endorfin luci u mozgu i ne moze se dobiti vestackim putem,da ima da se kupi na crnom trzistu cist endorfin koji je vadjen iz vangla mrtvih ljudi :O sad kolko je tacno...

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

evo opet greshish u startu, u pristupu. opsednutost samo zdravljem do krajnosti. jeste istina je da beli shetjer nije najzdraviji i da je bolje koristiti zhuti shetjer ili fruktozni ... bla bla bla, al jednostavno neka jela bolje chuche sa malo belog shetjera, beli shetjer je bolji za ukus kafe od zhutog i sto hiljada jedna sitnica. ako ne bi stavljao tu shetjer to ne bi bilo vishe to .. kako bih onda mogao da nadoknadim propushteni plezir od konzumiranja istog, kako da uporedim neshto kvalitativno kao osetjaj zadovoljstva sa nechim kao shto je zdravlje na koje povratno utiche zadovoljstvo.

samo balans, nikako ekstremi.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...