Jump to content

The Expendables


Recommended Posts

Film je cool zato shto je to ona opichena akcija iz 80-ih. Scena sa Brusom, Shvarcijem i Staloneom je vrhunska, ali su se meni mnogo vishe svidele scene sa Rurkom i Lundgrenom, kao i scena sa Lijem u kolima.

Sve u svemu, meni je film vrhunski zato shto sam odrastao na akciji 80-ih, zato shto sam tada imao 10-15 godina, a sada imam skoro 35 i ovaj film je kao neko oprashtanje sa jednom legendarnom generacijom akcionih glumaca.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja se jako slazem sa boletom, moja da kazem jedina, najveca i ogromna zamerka je to kadriranje tucha. Kao da nisu hteli da plate onog Jao Pinga ili tako nekog da odradi pro same tuche vec "hajde samo krupan plan, to ce nas izvuci sto smo matore mrcine, cak i ti Dzete, izvinjavamo se Dzejsone, ti si i dalje nenadjebiv"

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Film je tesko govno, pocev od odabira muzike, rezije, kadrova, do "price". Akcija je meh, vec vidjeno.

Ako sad neko kaze, pa ne treba to za akcioni film... Eto onaj novi Star Trek + Avatard imaju do jaja akciju, drzi te na ivici sedista ali ima DOBRO odradjeno ono sto sam naveo gore.

Ne znam kako niko ne spominje random hate za Srbe =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Film je tesko govno, pocev od odabira muzike, rezije, kadrova, do "price". Akcija je meh, vec vidjeno.

Ako sad neko kaze, pa ne treba to za akcioni film... Eto onaj novi Star Trek + Avatard imaju do jaja akciju, drzi te na ivici sedista ali ima DOBRO odradjeno ono sto sam naveo gore.

Ne znam kako niko ne spominje random hate za Srbe =)

Ja kad sam gledao, sala krenula da negoduje, neki lik bacio kokice na binu sa "mrs u picku materinu" :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

pa kad ide ona spika o tome kako su dead inside i kad miki rurk prica kad je zasigurno umro inside, kaze kako su bili u bosni i kako su se borili protiv "them bad serbs" ili tako nesto. to je i mene smorilo i bio sam iznerviran pet minuta, posle sam se vratio akciji lol. al dobro, sljivovica je ispala kul:)

inace, ja sam vec rekao na sta ste gledali, meni je film sjajan, istina je da, ako ga ogolimo, dobijamo ispodprosecan film, ali to bi bilo isto ko da sad uzmemo da ogolimo recimo avatara, pa ga gledamo u 2d i komentarisemo fiziku i hemiju u filmu, tipa "a jeste, ne moze onoliko drvo da nosi samo sebe", odo da gledam oklopnjacu potemkin. to su jednostavno filmovi koji inkorporiraju razne faktore, tako i ekspendabls inkorporira totalno nefilmski faktor, a to je awesomnost:)

jednostavno, kad su pricali svarci, rambo i brus ona dva minuta, verovatno sam izgledao gore od neke americke siparice na premijeri onih gej vampira, kako li se zovu. ovaj film je SA NAMEROM pravljen kao retardirana akcija osamdesetih i pocetka devedesetih sa svim zivim pop referencama i referencama na same glumce. dijalozi su odlicni, neke sam i premotavao cak (a gledao sam dva puta film).

ovo nikad ne kazem, ali ovaj film ne moze i ne treba da se gleda ako kao mali niste trcali i igrali se ramba i americkog nindze, komandosa i slicnih stvari. na srecu ja jesam, iako sam na samoj granici da ne budem ta generacija (82. sam godiste), mogu da zamislim kako je likovima recimo 75. godiste, verujem da su oni umrli od srece i nostalgije bukvalno.

mozda ja to posmatram na pogresan nacin, ali otkud znam, da dodje dejv gilmor na egzit i kaze "e de ste" i odsvira pet nota i iskenja se na binu, ja bi plako od srece jer je to dejv gilmor [:D] ovo je jedini film u kome mozete gledati ove likove zajedno i samim tim za mene ima ogromnu vrednost, pa makar trajao pet minuta i oni samo stajali i ne govorili nista, a sve bilo snimano mobilnim. jednostavno, preko same cinjenice da film postoji ne mogu da analiziram:) a i ako odemo dalje, po meni, ono je sjajno.

cak i oni seckavi fajtovi, film je uveo parter i poluge i izbegavanje poluga u akcije, to nije postojalo pre ovoga (ako jeste, nisam video ili se ne secam), meni je to isto ko sto je onaj lik sto je pravio 300 uveo ona usporenja i ubrzanja ili matriks sto je uveo usporavanja i rotaciju kamere...

meni je recimo muzika bila extra :) Pogotovu kad je krenuo "Mississippi Queen" dok su u avionu [|)]

ja sam se muzikom odusevio, ne volim te pesme, ali bolje nisu mogli da stave za bad ass jenki placenike.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovo nikad ne kazem, ali ovaj film ne moze i ne treba da se gleda ako kao mali niste trcali i igrali se ramba i americkog nindze, komandosa i slicnih stvari. na srecu ja jesam, iako sam na samoj granici da ne budem ta generacija (82. sam godiste), mogu da zamislim kako je likovima recimo 75. godiste, verujem da su oni umrli od srece i nostalgije bukvalno.

E to je taj trip, ja sam '76 godishe i odrastao sam na filmovima sa Shwarzom, Staloneom, Brusom i Lundgrenom + skoro ce mi biti 35 'dina i kada vidim ove starce kako se oprashtaju od akcionih filmova u stilu osamdestih potpuno me obuzima nostalgija.

Shto se tiche priche o "loshim Srbima iz Bosne", ona je vishe u stilu "ubijali smo sve pod red i mislili smo samo o parama", tako da nije generalno antisrpska, ali eto Srbi se pominju u momentu kao bad guys. I uopshte pricha o tome da su "unishtili svoje dushe" i "umrli iznutra" je opet okrenuta ka tome shto se danas deshava u svetu, tj. svi gledaju da shto brze dodju do para i bilo kojim putem, nema one romantike iz '80-ih...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

E to je taj trip, ja sam '76 godishe i odrastao sam na filmovima sa Shwarzom, Staloneom, Brusom i Lundgrenom + skoro ce mi biti 35 'dina i kada vidim ove starce kako se oprashtaju od akcionih filmova u stilu osamdestih potpuno me obuzima nostalgija.

taj rad, evo sad sam razmisljao dvadeset sekundi:) i palo mi je na pamet kako se covek veze za odredjenu generaciju. recimo, ja ne mogu nikog posle njih da kapiram da je i blizu harizmatican u tom nekom smislu, pretpostavljam da sa objektivne strane to nema veze sa zivotom (eto, ovaj statam mi se cini baja, vin dizel isto), ali eto, pustam suzu kad gledam takve filmove:)

mada mislim da tu ima i objektivnih stvari, naravno u manjoj meri. pogledajte npr tango i kes, ja garantujem da taj film sadrzi awesomenessa u velikim kolicinama, pa makar se i sad pustao u bioskopu oblivious deci. jednostavno se obracala paznja na neke stvari na koje se sada ne obraca, nazalost.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni je vin dizel veci car od statama (jer sam ga prvo gledao u pitch black i od tad mi je ostao jak utisak, ono, nisam cuo za njega ni do tad, a ni par meseci posle, gledao sam film na televiziji slucajno. ali sam bio dugo pod utiskom "ko je onaj harizma baja, a ne znam ni kako se zove"), al dobro, ako ti kazes tako, onda je tako:)

moje misljenje je da je film failovao:)

ne mogu reci da se nisam zabavio gledajuci ga, ali sa tolikim potencijalom je trebao jaci utisak da ostavi

to je zato sto nemas emo konekciju, garantovano:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja imam los utisak o dieselu zato sto glumi u nekim roflkopter akcionim filmovima, da covek pomisli da gleda parodiju. ima on dobrih filmova, i jeste harizma baja, al mi se ne svidja iz istog razloga kao i lundgren sa svojim a la ruski specijalista glupostima

dok je statham troo underground brit :)

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

Vin Diesel ima takav "bass" od glasa, da se useresh od njegovog bajomirstva kada krene da pricha [:D] Meni je Statham cool lik, ali je Vin za mene ono shto su nekada bili Shwarz ili Stalone - faca ala "cigla", surovi duboki glas i onelineri okacheni na nabildovanog majmuna visokog metar i zilet! Pure Vin ;)

Josh jedan lik koga zaista gotivim od ovih koji su mladji je The Rock aka Dwayne Johnson - on mi je skroz faca jer moze da glumi badass maddafakkera i da bude smeshan kao crtani film.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

meni su smeshni obojica, pogotovo The Rock jer ima facu a i pojavu nabildovanog surfera. Statham mozda nema glas Dizela ali ima tu Kokni, mangup sa ulice, decko sa dokova Eastend-a pojavu

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

jes, vin dizel je u pic bleku stvarno pojebo bajanstvom:) mislim, ako se secate, ima ona scena kad kaze "it looks clear", onda onaj pandur krene, pa skontaju da je sve puno onih pticurina i vrate se i ovaj mu se iskenja i ovaj kaze: "i said, it looks clear" [:D]

bajnost za sve pare:)

eto, jos jedna konkretna scena iz istog filma:

likovi vukljaju one akumulatore, sta li su. i ono, tipa jedan ima sto kila i ono svaki se vuce sa po jednim, neko vuce jedan sa jos jednim likom itd. uglavnom, tu vin dizel nakaci tipa cetiri komada na ledja i krene da trci. preterana scena cak i za svarcenegera u najboljim danima. sta je ovde kljucna stvar - to sto je scena gotivna i ubedljiva i prsti od bajosti. ako vin moze da iznese ovakvu nelogicnost kao dobar dan, to za mene znaci da je dovoljan baja:)

a da glumi u roflkopter filmovima, to je istina, zbog toga mi je najvise zao, ali to ne znaci da on sam nije bajast.

sto se tice the rocka, on mi je gotivan, ali mi je previse saljiv, mislim da je duplo bolji glumac od vina i nesumnjivo poseduje harizmu na tone, ali je i sam izabrao da bude polu-smesan uvek.

Statham mozda nema glas Dizela ali ima tu Kokni, mangup sa ulice, decko sa dokova Eastend-a pojavu

tacno, i upravo to ga cini krajnje gotivnim, ali na potpuno drugi fazon od svarcija, stalonea ili dizela. meni su to babe i zabe.

mozda ce zvucati glupo, ali razmislite malo, pa cete videti o cemu pricam - statam jeste gotivan, ja njega gotivim jos od kad nisam ni znao kako se zove, ali da bi lik bio arnoldast, on mora da bude harizmatican na neki, pa, "hvala ti bako" nacin:) u smislu da su meni i stalone i svarci i dizel nekako dragi, cak i dizel iako je nov. dakle, nekako su mi prisni, ponekad cak i tupavi i onda ih zavolis kao pojave. takav je i rock, samo sto je on, po meni, preterao na tu stranu. recimo cujes svarcija kako nabada engleski i nekako ti bude drag sto je tolko debilan i ne zna da prica, stalone isto, gledas rokija i stvarno navijas za njega iako je film prezvakan i sve to. statam je suvise surovi batica za to, po meni. zato statam ne moze da snimi policajac u vrticu, istinite lazi ili nesto tog tipa, a the rock snima takve stvari non stop i ne deluje glupo u njima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto Vin Diesel ima ok akcione filmove, covek igra D&D tako da massive respect. :D A i dao je glas Iron Giantu. Mada i on ima ispade (tacnije jedan) sa debilnim filmovima, a to je Pacifier... Rock je malo vise otisao na tu stranu i onda je snimio Tooth Fairy. :S Ali ima i on dobre akcije, Walking Tall i Welcome to the Jungle recimo, ali ni jedna njegova nije kalibra kao Pitch Black / Chronicles of Riddick. Volim i ja sva ta lozenja, tako da mi se svideo Expendables. Ortak i ja smo vristali od smeha i tapsali (ona scena kad crnac dodje sa onim gatling gunom ili sta je vec je cisti lol :D ).

Jedino sto je meni zasmetalo oko filma (sto cak i nije oko filma nego oko najavljivanja filma) je kad je pocela prica o Expendables, to je trebalo da bude film u kome su glavni Stalone, Svarci, Brus Vilis i sva ta veca imena, a ispade da su glavni Stalone, Statham, Jet Li, Couture i onaj crnac kojeg niko ne zna + ostali koji imaju 2-5 minuta screen timea. To me jedino razocaralo, ali film kao film je super.

Jel sam samo ja primetio da nedostaju neki delovi iz trailera (ono kad Statham kaze 'in 10 seconds you won't believe what's gonna happen' npr ) ?

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto je meni zasmetalo oko filma (sto cak i nije oko filma nego oko najavljivanja filma) je kad je pocela prica o Expendables, to je trebalo da bude film u kome su glavni Stalone, Svarci, Brus Vilis i sva ta veca imena, a ispade da su glavni Stalone, Statham, Jet Li, Couture i onaj crnac kojeg niko ne zna + ostali koji imaju 2-5 minuta screen timea. To me jedino razocaralo, ali film kao film je super.

Da, to je i meni jedan od vecih pet-peeves. PREVARA, neka dosta zvucna imena su samo cameo. Cak su ih stavili i na onaj do jaj uradjen poster za film, kada svi stoje i izgledaju kao baje.

@Doolio Rvacki pokreti u filmu

Vidis, meni je i to retardirano. Zvuci mi kao da, posto Couture glumi, da je lik smarao, "pa znas ja sam kao rvac, hajde da ubacimo rvacke pokrete, its gonna be kewl!!!11111"

@random hate na srbe

Svi nas prozivaju, to mi ne smeta, koliko mi smeta sto nam diraju RADZU! Pa kao u srce da si me dirnuo =)

Edited by Bahamut

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Vidis, meni je i to retardirano. Zvuci mi kao da, posto Couture glumi, da je lik smarao, "pa znas ja sam kao rvac, hajde da ubacimo rvacke pokrete, its gonna be kewl!!!11111"

sto ljudi, sto cudi, ja sam premotavao opet da vidim reversale u polugama kolko su mi bili do jaja:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...