Jump to content

Koji bi ste nastavak najvise zeleli


G!!!

Recommended Posts

ko sto wulfi rece ocu baldurs i fallout sto su poceli da ga prave ljudi iz black isle

a kad bih pravio mutanta, recimo pricu jaku i duboku tipa baldurs gate...a cekaj sta prdim, sve elemente iz black isle igara i tacka. sve posle toga ni nije true rpg, mogu voodooalike igraci da prde kolko oce

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

2) Igra smestena u buducnost koja ima dva moda igranja:

-Elite mod kada si u svemiru, letis izmedju razlicitih planeta i galaksija, unapredjujes brod, svemirske real-time borbe, trgovina, misije...

-Spustanjem na neku planetu ili svemirsku stanicu igra prelazi u izometrijski Fallout mod. Znaci isti gameplay kao u FO, samo sto je neki cyberpunk fazon. Mada ovde i lezi sva lepota ove ideje, jer na nekim planetama mozete imati postapokalipticni setting, na nekim moderan futuristicki fazon, a na nekim nesto sasvim deseto...granice ne postoje.

Takodje, igra mora biti hard core. Pored standardnog i obimnog main questa, mora da ima i gomilu side questova koji nisu za svakoga, i koji po duzini, tezini mogu da se mere sa glavnim kvestom. U njih obavezno mora biti ukljuceno resavanje puzzleova, i hintovi za te kvestove moraju biti veoma obskurni. Takodje i nagrada za obavljene kvestove tog tipa mora biti adekvatna, tako da zaista osecas da si nesto postigao [:D]

Tako da bi ova igra imala sve, pa ako nekog smara ogroman svemir, moze da se zabode na neku planetu i da tu resava kvestove danima.

Znam, znam...ovo je komercijalno neizvodivo, ali pitali ste sta bih voleo a ne sta je realno moguce [:D]

p.s. koliku bi samo kolicinu dijaloga bilo potrebno napisati za svet ove velicine, i sva moguca grananja priche u zavisosti od izabranih opcija u dijalogu [:D]

p.p.s. Ali sad nesto razmisljam...ovaj sistem je potpuno fleksibilan, i mozda bi se i mogao izvesti u vidu nekog "open source" projekta, gde bi jedan tim napravio endzin i recimo par planeta u jednoj galaksiji, a onda bi comunity radio na ostatku svemira. Sve bi naravno moralo biti nekako koordinirano, ali ako se mogu praviti drugi programi na ovaj nacin, mozda bi mogla i igrica. Eto neka Linux bude analogija...imamo paralelu izmedju OS-a i recimo endzina igrice sa prvih par planeta, a svaki dodatni program za OS je pisan od strane zajednice..tako bi i u igri svaka nova galaksija bila radjena od strane zajednice, tj. grupe pojedinaca koji rade samo svoju galaksiju pomocu game editora koji je svima dostupan.

Dosta sam laprdao, odo na spavanje [:D]

slazem se za ovo.Mozda nije trenutno moguce,ali mislim da ce u (nekoj relativno skorijoj) buducnosti biti tako neceg...i kao sto si rekao to nije tako veliki problem kao sto zvuci na pocetku.Naravno ni ni lako izvodljivo...samo je pitanje koliko bi to bilo komercijalno uspesno,a to je pokretac cele IT industrije

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vol'o nešto kao rimejk Gothica 2 al sa grafikom kao u Witcheru i borbom koja nije tako retardirana ko u Gothicu 2. Al da ostane duh Gothica 2.

Ili recimo Fallout 1 u endžinu Tacticsa i da ima real-time borba.

+1

I pravi fallout, naravno.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

RPG duzine kao sto je Dragon Quest VIII uradjen u fazonu FFX-a sa slicnom pricom bez active inicijative u kojoj dok izaberem neku stvar prebiju me na mrtvo ime creepovi (tj potezna)

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

ja sam za ful potezne uvek, mislim, to mi je nekako karakteristicno i 'poenticno', role playing, ja imam kao neki indirektni interfejs, ali ne uticem SVOJIM skillom tipa refleksima i slicno, vec samo komandujem liku sta da radi jer ga ja vodim, a on ce to da uradi budjavo ili do jaja, zavisno od NJEGOVOG skilla. u ril tajmu stvari zavise direktno od mene, ili barem u neuporedivo vecoj meri nego u poteznom fajtu.

takodje, posto volim da vodim druzine, malo mi je blentavo RT, jer brate, treba da mikrujem i da mislim za petoro u isto vreme, sto opet dovodi do izrazaja neke moje direktne 'bioloske' skillove (znaci ne na nekom taktickom nivou, kao u sahu, nego ko u nid for spidu), a ja upravo od toga bezim u rpgovima.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pokusao sam da igram FO3 bez ikakvih predrasuda ovo ono i moram da kazem ko oblivion ... ne tako uzasno al ko oblivion. Naravno na svakom sajtu je dobio 9.0 , zasto mislim da niko ne zna... ustvari znam idite na youtube kucajte fallout user review new expansion il tako nesto i lik koji svrsava kada otkine glavu npciju ... bukvalno svrsava i lozi se ... jebeni idioti koje govno od igre.

Ja bi arcanum nastavak da vidim. Izaometrijski prikaz igre pod o b a v e z n o. Dakle smucile su mi se third view i firstperson view ... totalno ubija osecaj.

Ja atm sam se razocarao u igre uopste... mislim da u zadnje dve godine nije izasla pristojna igra da moze da se sedne i odigram... sve me smaraju wow ne mogu da pogledam vratio sam se na dotu i counterstrike igram eve max 3 sata dnevno dok ne smislim sta cu da radim. Al generalno igra mi se neki singleplayer a da ne bude neka uzasna glupost od koje mi se povraca :(

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Thief 4 ali da bude u duhu The Dark Project i The Metal Age samo sa novom grafikom i novom pricom, nista drugo ne bi smelo da se menja

(najavljeni Thief4 mi uopste ne uliva nadu iako nema ni concept art niti bilo kakav info, samo retardirani logo na kome pise THI4F ... what ever that is)

... ok ok slazem se, Thief nije RPG, ali je uloga Garrett-a verovatno najuverljivija u kojoj jedan igrac moze da se nadje

nastavak Deus Ex-a, onog prvog, savrsenog, a ne bedna prosta glupost poput Deus Ex 2

i System Shock 3 :) veran dvojci u potpunosti

i ... nova Gothic 2 ekspanzija... ubacena na isti nacin u igru kao sto je to bio The Night of the Raven - naravno od originalnog tima koji je zapoceo serijal

Edited by Sneaksy
Link to comment
Share on other sites

Braid i Witcher Enhanced Edition

Witcher je ok al mi se ne svidja ... taj engine nekako mi je kretanje blahhhh ne znam mozda sam lud i krenjam previse al ne svidja mi se nije tecno da li je zbog engina il cega vec ne znam... uopste ne volim taj "moderni stil" iako recimo volim moderne pucacine ... ja bi licno mnogo vise uzivao u prici da je bio izometrija ... al taj braid nisam probao pa cu da vidim :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Moram da pitam, nije prvi put da cujem da nekom smeta geganje u Witcheru. Sta toliko smeta kako se on krece kroz igru dok se bori, tako se i odvijaju borbe sa macevima u stvarnom zivotu, polucucanj gde spustis centar teze i dozovolis sebi vecu mobilnost plus postavis se tako da ti celo telo bude iza maca. Realnije je, a ta tecnost ne postoji u stvarnosti, gde si ti video nekog da se krece kao po vodi bez zastajkivanja i otpora.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ... ma ne znam ni sam ne svidja mi se odigrao sam ga i ono ... vidim svi ga hvale pa provaljujem da je do mene... mozda ne volim temu igre a moze biti i da sam jednostavno smorem od igara trenutno pa mi nista ne lezi ( trenutno = zadnjih god i kusur dana ). Tako da necu da se upustam u tu raspravu subjektivan sam previse :)

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...