Jump to content

Domaci dota portal!


Mare

Dota Portal  

77 members have voted

  1. 1. Da li bi redovno posecivali ovaj portal, forum i vesti?

    • Da, redovno.
      43
    • Da, s'vremena na vreme.
      25
    • Ne, medjutim dopada mi se ideja.
      4
    • Ne i ne dopada mi se ideja.
      5
  2. 2. Da li bi ucestvovali na ladder-u/VIP-u?

    • Da, svaki put kad imam slobodnog vremena.
      55
    • Da, ali kad u drugim ligama ne bi bilo igara.
      13
    • Ne, ne bi.
      9
  3. 3. Da li bi ucestvovali u dota divizijama sa vasim timovima? (5v5)

    • Da, definitivno.
      53
    • Da, ukoliko bi bilo nagrada.
      12
    • Ne, ne bih.
      12


Recommended Posts

E sad, prvo da kazem da ja !support ovu ideju kao shto sam supportovao i Goginu ideju, iz prostog razloga shto ovako neshto treba Srbiji, srpskim igrachima i razvoju dote u Srbiji.

Naravno, samim tim shto iza ovoga stoje ozbiljniji i upuceniji ljudi od predhodne lige, ovde zapravo i ochekujem da ce te uspeti.

E sada, shto se tiche predloga ja bi prelozio sledece:

(koga ne mrzi da chita neka otvori spoiler)

1a) Kao shto je i Silentcat sam rekao postoji zaista mnogo igracha koji igraju Dotu iz igraonica i tu zapravo i lezi glavni predlog koji imam.

Naime, 3 od 7 igraonica kod vuka imaju garenu, dok ona radi kako treba samo u KGB-u i Sharku. Shto se tiche ostalih igraona u Beogradu, jedina josh za koju ja znam da ima Garenu je Deus. (moguce da greshim, al samo tolko znam)

Ono shto zelim da kazem ovim je da sigurno vecina Dota igracha u Srbiji igra na b.net-u i to ne zato shto misle da je bolji/loshiji, nego zato shto u igraonama svuda imash original b.net, dok Garena postoji samo po negde, te za nju mnogi i ne znaju.

Samim tim, ja bi preporuchio da se naprave divizije i na b.net-u i na gareni, chime bi se privukli i jedni i drugi korisnici, a da se svi vishi krugovi takmichenja odrzavaju na gareni.

(kada se korisnici upoznaju sa sistemom funkcionisanja lige, i kad budu zeleli da igraju vishi rang takmichenja, morace da se prebace na GGC kako znaju i umeju)

Primer iz RL:

Kad sam igrao mech protiv Paradoksa i momaka iz Kragujevca, oni su mogli da igraju samo na b.net-u, i to nisu bili ni u stanju da hostuju nego smo trazili neutral host.

Samim tim, iako su oni dobri igrachi i ekipa, mnogi poput njih bi bili onemoguceni da igraju ovu ligu, chime bi liga sigurno bila samo na gubitku.

Primer onoga shto zelim da predlozim:

Ladder (GGC)

Ladder (b.net)

VIP ladder (samo GGC)

5v5 pochetna divizija (b.net)

5v5 pochetna divizija (GGC)

5v5 prva liga (samo GGC)

Samim tim novi igrachi sa b.net-a ce dobiti lakshi start i lakshe upoznavanje, a liga kao liga nece mnogo uvecati svoj posao.

1b) Kao shto znate, vecina igraona u srbiji dozvoljava samo igranje na svojim kompovima (chesto nema ni intenet browser-a, ni mirc-a) chime bi predlozio da se na ladder partije (i GGC i b.net) ukljuchuju igrachi preko b.net-a/garene, a ne preko sajta.

(ako neko treba da ide za drugi komp u igraoni da udje u ladder partiju, pa da se vrati za svoj komp da je odigra, to dosta umanjuje broj ljudi koji je spreman da to radi.)

2)Ovo verovatno ne moram da spominjem, ali bi voleo da se na ovoj ligi pravila primenjuju pre prijateljstava/poznanstava.

Na krace staze to moze biti malo loshije, al je svakako mnogo bolje na duze staze.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Napomenuo bi da je dota-league.com i porasla u najjachu dota ligu na svetu, bash zbog tachke 2) i podrshke b.net-u, jer su oni zapravo bili jedina ozbiljna nonvouch liga koja je prihvatila b.net, chime se vecina b.net korisnika slila u njihovu ligu shto je dovelo i do f4f i ostalih turnira, jer im ni pare ni podrshka sponzora nisu vishe predstavljale problem da to organizuju.

Naravno, ovaj ceo post je napisan iz najbolje namere (tj. da liga bude shto bolja), tako da se nadam da ce tako i biti shvacen

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@dread ocito ne znas nista o competitive doti tako da nemoj da se brukas, svaka top liga u poslednje 2 godine se igrala na ggc-u.

@dotar ATG, AI, Forum, KGB, Shark svi imaju garenu. Ali mislim da si ipak u pravu i svidja mi se tvoja ideja.

@Dex imam garena imam vistu i nemam pojma o cemu ti pricas, mozda da popravis svoj komp ili nesto..

Zbog ovakve neinformisanosti vecina srpskih igraca ne zna za bolje od DIV lige, a hans2 je najveca sprdnja na dota-allstars.com i nekad na ihcsu.

Lik je bio ubedjen (mozda je i dalje ne znam) da je last-hit glupost i da je auto-attack korisniji i postovao svoje replaye bone fletchera sa divineom kao dokaz, i tako je postao popularan u svetu dote...

Pre bih govno pojeo nego igrao u njegovoj ligi.

Ali kad imas ovako UBEDJENE ljude kao sto je dread 90% srpskih dota igraca tu igra i ne pomislja da se oproba u nekoj boljoj ligi sto je zalosno, jer medju tim puberima ko zna koliko ima talenata koji bi ucinili da makar imamo 2 tima koja vrede na internacionalnoj sceni.

Sry za hate al eto morao sam da odgovorim.

Edited by Lw.TingoL

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

odustajem. Ti si bog. Nazalost imam novi komp i samo 1000 dobrih replaya sa garene, izvini.

Samo mi reci znas li ko su MYM, KS, Ks.int, SK, R3D, VP, sP, srs, MET, DTS, IGG, TeG, mouz, esu, esuba, sgc, DoP, x6, TPL, wicked, Zenith, Fnatic, sgty, the firm, dmZ, dignitas... Izostavio sam jos vecu listu jer nema potrebe ali nvm

Edited by Lw.TingoL

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

bravo za ideju ako je potrebna pomoc oko kodovanja sajta dacu ti kontakt od dzerija koji je svojevremeno radio sajt za wc3 klan malo je sporiji iskreno sa realizacijom ali kada ga napnes onda zna da se ubrza :D garena je bolji izbor i zbog toga sto verovali ili ne ima jos uvek masa igraonica bez originalnih diskova tako da bi teretski trebalo da ima vishe ljudi (ma kakvi oni igraci bili).

Link to comment
Share on other sites

nisam rekao da nisam gledao replayeva, nisam ni rekao da nema nikog na gareni...nego sam reko da je skill na gareni shupalj. Izcimali su me jednom na tu garenu i motao sam se po njoj...da bi mi samo decayovao skill i da bi se vratio na BNet i pushio kare prvih nekoliko partija dok sam se odviko od mongolskog razmishljanja igranja na gareni.

Osim ako se nesto nije desilo u zadnjih mesec dana od kada ne igram, pa su dobri igraci presli sa garene na bt.net, tesko da moze da se poredi b.net i garena, jer su masom vecina dobrih igraca sa bt-net otisli jos pre par godina kada je krenuo ihcs i cela ideja sa ggc-om. (ja isto igram na bt.netu btw)

Ako vec igras na bt.netu jedino mesto gde se igra bolja dota je DCE, ostale lige i kanali su uglavnom drop outs from dce, banovani ili koji nisu mogli da dobiju safelistu. (bez vredjanja ikoga i cast izuzecima)

Kompetitivna dota se igra na gareni i tu je masa dobrih igraca, (to sto ti ne znas kako da dodjes u isti game sa njima je druga prica) ipak moras malo vise da se informises da bi znao "ko je ko", eto tako ti stoje stvari :)

Tako da samo postavljanje pitanje dali ce da se igra na gareni ili bt.netu govori o tome kolko nam je dota u kurcu :))

Link to comment
Share on other sites

dreadlorde ti si upravo izjavio da likovi odnosno klanovi-ekipe sa bneta igraju bolje od top 10 svetskih klanova. Jos tvrdis da Ks.int i MYM od kojih su tvoji drugari sa bneta skidali fore i item builtove nisu nista posebno,znaci lupas za sve pare.Pogledaj neke partije sa gosugamers.net sve su igrane na gareni ,naravno nije svaka partija lepa i neizvesna ali imas one sa narandzastim znakom sa strane te su kao "preporucene" za gledanje.

ako 10 likova tvrdi jedno a ti drugo,to znaci da si verovatno ti u pravu.

Link to comment
Share on other sites

http://ladder.dotainvite.eu/

-> game list, skini koji god oces replay

http://www.mymym.com/en/demos/23181.html

idec partija

i dotainvite i idec su isto lige, kao i div, kad pogledas, izvini se ovim ljudima na njihovim zivcima :))

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

@dex dal mislis da je to nekom bitno osim Srbima dali treba original ili ne ; )))

@Dreadlord da si ikad stajao protiv dobrog igraca u laneu video bi koliko moze da bude zanimljivo a ne da obrazujes misljenje po tome sto gledas kako igraju medjusobno ; ))

Edit:mozak mi sporo radi

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...