Jump to content

Da li nam 2009ta donosi kraj sveta kakvog znamo?


Recommended Posts

ok stavicu sledeci put [sarkasm][/sarkasm] za ljude sa jeftinijim ulaznicama.

Odkad je svjeta i vjeka, ljudi zele da se na sve moguce nacine domognu novca/sredstava i ne biraju nacine za to.

Brate o cemu ti pricas ?

Da li sam ja osporio tu tvrdnju ?

Pricamo o istim stvari ali ocigledno ne mozemo da se razumemo.

Pogledaj quote-ovanje izmedju kome i mene a ako onda ne skapirash jbg ne mogu ti pomoci :)

Edited by freej!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Onaj post sa Majama i kurcima palcima je ili bila zajebancija ili imamo fanatika na forumu. oO

Uglavnom i lold :D

Ne, samo primer u sta ljudi sve veruju, pored klasicnog Armagedona, karme itd itd, a i na kraju ateizma. Ja sam licno pravoslavac koji ne veruje u postojanje Pakla i Satane (osim ovoga na forumu) :)

Koliko je npr teorija evolucije smesna, a kao prvi postulat svakog ateiste, kao dokaz za nepostojanje Boga i da je sve naucno dokazivo, lepo je opisao jedan matematicar i sam pristalica teorije evolucije:

"Verovatnoca da se stvori zivot iz neorganske materije i da za nekih par stotina miliona godina imamo sadasnju situaciju, jednaka je tornadu koji prolazeci preko deponije sastavi Boing 747."

U kratkim crtama, kao sto rece jedan nobelovac:

"Misterija je zasto je priroda (celokupan svemir) matematicka ... Sama cinjenica da u svemu, svakoj komponenti, postoje pravila je cudo"

Aj i to da zanemarimo, ali glavni plus religije je bas u pravilima. Ne pravilima za prirodne pojave, vec moralnim pravilima bez kojih bi ova planeta prerasla u totalni haos. Par ljudi se osvrnulo na to kao "ne plasim se i ne verujem u Boga a ipak sam dobar". Hm. Zamislite koliko ima lujki na ovom svetu koji se bas iz tog straha ne pretvaraju u zivotinje (mada ima i via versa tbh).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam licno pravoslavac koji ne veruje u postojanje Pakla i Satane (osim ovoga na forumu) :)

веровање у дуализам апсолута је основа сваке вере. "најбољи трик који је ђаво извео је што је убедио свет да не постоји."

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Hm, pa ako napravimo neke paralele, onda se gube granice izmedju pakla i zemlje, zahvaljujuci postupcima ljudi :)

Da uprostim:

1. Bog postoji

2. Bog je ultimativno dobro

3. Pitanje: Ako si ti dobar, i npr imas sina koji je napravio neko sranje, da li bi ga poslao npr u najgori moguci zatvor na svetu, da ga muce do kraja zivota? :)

Ako Pakao i postoji, moje misljenje je da to nije tako zamisljeno kako spisi kazu :)

"најбољи трик који је ђаво извео је што је убедио свет да не постоји."

Najbolji trik koji je religija izvela je da ljubav uslovi sa strahom, posto prvi osecaj nije toliko razvijen kod ljudi koliko ovaj drugi :)

I svaka cast im na tome, bez zezanja.

ps. opet temu topika sklanjamo u stranu, jbga

Link to comment
Share on other sites

sta je bre ovo? koji idiotizam... (mislim na ovu sliku iznad...ignorant retards...)

kako sebe mogu svrstati...ateista sam...agnostik...negde izmedju

anyway po meni ako ima boga onda je on samo zapoceo sve (aka big bang theory) dok se sve ostalo odvija prirodnim zakonima

sve svetske religije se zasnivaju na nekim osnovnim moralnim pravilima, koje uslovljavaju ljude na cinjenje dobrog, ispravnog itd, sa cime se ja totalno slazem.

dogmatsko verovanje u natprirodno bice mi smeta, bog ovo bog ono, budi prema drugima onakav kako zelis da drugi budu prema tebi, prati neka osnovna eticka pravila, zivi dobar zivot, live and let live i to je to

zasto se nastavlja ova diskusija "ima - nema" postojanje, ne postojanje boga je atm nemoguce dokazati, ostavimo to

"sta nam donosi 2009" je cisto nagadjanje, buducnost ne moze da se predvidi, ako hocemo promene moramo sami da to uradimo

ok mozda ce neki ljudi sad udariti flame, al who cares, svako ima pravo na svoje misljenje :P

peace

Edited by Alric
Link to comment
Share on other sites

Hm, pa ako napravimo neke paralele, onda se gube granice izmedju pakla i zemlje, zahvaljujuci postupcima ljudi :)

Da uprostim:

1. Bog postoji

2. Bog je ultimativno dobro

3. Pitanje: Ako si ti dobar, i npr imas sina koji je napravio neko sranje, da li bi ga poslao npr u najgori moguci zatvor na svetu, da ga muce do kraja zivota? :)

Ako Pakao i postoji, moje misljenje je da to nije tako zamisljeno kako spisi kazu :)

Najbolji trik koji je religija izvela je da ljubav uslovi sa strahom, posto prvi osecaj nije toliko razvijen kod ljudi koliko ovaj drugi :)

I svaka cast im na tome, bez zezanja.

ps. opet temu topika sklanjamo u stranu, jbga

концепт Пакла... на теби је да га представиш себи.

Бог би опростио Сотони, али овај неће да се покаје.

љубав НЕ МОЖЕ да буде условљена страхом. религије које су посегле за тим моделом губе утицај. напротив - Бог се представља као БЕЗУСЛОВНА љубав. ја тако разумем љубав. као безусловну. иначе није љубав. нека емпатија, али љубав - не.

Pravoslavna vera nije dualisticka.

веровање у дуализам апсолута је основа сваке вере.

не разумем шта је нејасно. или се нисмо разумели. у православљу се ИТЕКАКО обраћа пажња на утицај зла.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je npr teorija evolucije smesna, a kao prvi postulat svakog ateiste, kao dokaz za nepostojanje Boga i da je sve naucno dokazivo, lepo je opisao jedan matematicar i sam pristalica teorije evolucije:

"Verovatnoca da se stvori zivot iz neorganske materije i da za nekih par stotina miliona godina imamo sadasnju situaciju, jednaka je tornadu koji prolazeci preko deponije sastavi Boing 747."

Mozesh da mi kazesh samo koga si citirao?

Inache nije misterija zashto je sve u kosmosu regulisano matematichkim i fizichkim pravilima, sama misterija je odakle uopshte postojanje? Odakle materija,energija,sile? Zashto ima "postoji", zashto jednostavno "nepostoji"?

Chak i da ima boga,koji je sve to stvorio, odakle bog?I odakle mu materijal da sve to stvori? Chak i ako je onako kako je sveti Avgustin rekao, da je on to stvorio ex nihilo, mislim koliko to drzi vodu?

Jedan ogroman ciklus potanja koja proizlaze jedno iz drugog.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

па Бог је беспочетан, а од њега све постаје. Бог, као свемоћно и свеприсутно биће, чини оваква питања излишним. због тога се погрешно сматра да се Бог протерује научним сазнањима. научна сазнања су само спознаја све вишег нивоа поретка, који је у целини нама недокучив.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...