Jump to content

Win 8


WuDu

Recommended Posts

Useless crap drugim recima.

Evo instalirao sam na virtualbox-u developer preview, ne svidja mi se uopste kako radi na desktop masini.

Ipak je pravljen za touch screen, i nikako nije prakticno za misa i tastaturu.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Metro UI je naziv koji ti sugeriše za koga je pravljen :p Ako ništa možda će subvencionisati nabavku desktop-size touchscreenova i proširiti tržište da R&D odradi posao u narednih 5 godina, ne bi imao ništa protiv da dijagonale na kojima radim ostanu ispod 22-24 ako dobijem (multi)touch u tim razmerama, ako neko treba da baca pare na lomaču reklamirajući to i ubeđujući proizvođače da razvijaju jeftinije procese, nek bude MS :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ne znam, ja sam prestao da ocekujem revoluciju od windows-a, mnogo kasni microsoft, sa vecinom svojih proizvoda...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

A šta će ti multitouch ekran na današnjem "konfigu" računara, da tako kažemo? Ne znam da li si imao prilike da probaš onaj MSI ili neki laptop sa ekranom osetljivim na dodir, i u smislu produktivnosti, kombinacija ruku na tastaturi a onda i na ekranu je mnogo sporija nego tastatura+miš ili tastatura+touchpad. Jedino ako bi kompletno čukao na ekranu, ali onda njegov položaj mora biti drugačji od položaja na kojem si navikao da ti stoji ekran, da bi to kucanje bilo iole ugodno.

Link to comment
Share on other sites

Pa imas i sad touch monitore te dijagonale, a koji ce ti k?

Zabavan je i što da ne :)

Nemam jer ne bih platio više od cene kvalitetnog monitora za takav "gimmick" koji je koristan upravo za razvoj igara/aplikacija za metro UI i to je to.

A šta će ti multitouch ekran na današnjem "konfigu" računara, da tako kažemo? Ne znam da li si imao prilike da probaš onaj MSI ili neki laptop sa ekranom osetljivim na dodir, i u smislu produktivnosti, kombinacija ruku na tastaturi a onda i na ekranu je mnogo sporija nego tastatura+miš ili tastatura+touchpad. Jedino ako bi kompletno čukao na ekranu, ali onda njegov položaj mora biti drugačji od položaja na kojem si navikao da ti stoji ekran, da bi to kucanje bilo iole ugodno.

Pa kako za šta, objasni ti detetu od 2 godine kako se koristi miš ili mu daj tablet u ruke :tf:

I podrazumeva se da ne bi koristio touch input kao productivity tool, ne pada mi odmah na pamet ni kako, eventualno na sekundarnom ekranu za listanje dokumentacije, realtime preview, interakciju sa zgubidanijama:)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ivan reče jednom na nekom topiku kako (parafraziram) ne postoji za sada ništa bolje od tastature što se tiče efikasnosti korišćenja i mislim da je u pravu. Dok ne izmisle neki "intuitivni" sistem koji će ubrzati tač skrin kao u Star Treku, ništa od toga. Ima određenih stvari koje su na TSu bolje rešene, tj. brže se dolazi do toga, tipa meniji i tome slična pretraživanja, ali za kucanje teksta i dugotrajan rad, ima tu još mnoogo da se delje.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nije tu samo pitanje uređaja, i OS-ovi moraju da se okrenu touch-u da bi to išlo nekuda (otkrivam toplu vodu) ali dokle god ti moraš da pomeraš ruke sa jedne tačke u drugu, nema ništa od toga. Šta više, i sami znate da neko ko dobro vlada prečicama na tastaturi sabija bilo koga ko koristi miša "onoliko" po brzini rada (osim kada miš nije mandatory).

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao priliku da koristim touch screen velicine 32" na koji je bio prikacen komp I ona virtuelna tastatura iz windowsa. Problem je nastao posle 10min koriscenja jer su ramena pocela da me bole. Sve je tako nezgodno da se radi mnogo je lakse sa tastaturom I misem.

Sent from my MB860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I ja sam o tome razmisljao. Bilo bi dobro da je tastatura poseban monitor na kome mogu da stoje naprimer ikonice ili tako nesto shto bi olaksavalo rad a da monitor ostane kao shto je I sad. Na primer da je tastatura po defaultu a onda kad stisnes dugme prebaci ti na ikonice, paint, PS. Znaci da ima mogucnost interakcije sa programima.

Sent from my MB860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

I ja sam o tome razmisljao. Bilo bi dobro da je tastatura poseban monitor na kome mogu da stoje naprimer ikonice ili tako nesto shto bi olaksavalo rad a da monitor ostane kao shto je I sad. Na primer da je tastatura po defaultu a onda kad stisnes dugme prebaci ti na ikonice, paint, PS. Znaci da ima mogucnost interakcije sa programima.

Sent from my MB860 using Tapatalk

mislish kao razer blade?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...