Jump to content

The Pacific (2010)


Recommended Posts

aj da stavim i ovde ko neprati sekciju tv serija

THE PACIFIC

For all of you out there who were (or still are) in love with HBO's Band of Brothers, don't forget that The Pacific Premiers tonight at 9:00pm EST on HBO. From the same minds behind Band of Brothers, The pacific looks to be a promising miniseries.

thepacificintertitle1.jpg

The Pacific: Trailer (HBO)

Making The Pacific (HBO) http://www.youtube.com/watch?v=94et1Bb53mw&feature=channel

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam juche prvu epizodu i serija je, barem meni, mega dosadna. Iako mi se svidjao Band of Brothers, zbog realistichnijeg prikaza rata od vecine filmova, ovo necu gledati jer ne mogu nicim da opravdam americku moralisticku prichu koja mi je presela vec na startu, sa scenom kada lik odlazi u crkvu i na vratima srece ribu koju je "oduvek voleo a ona to nije znala iako ga je primecivala" i kojoj kaze, tu na pragu crkve, neki dan posle Perl Harbora, da se prijavio za Marince da odradi svoju deo duznosti i da ce joj mozda pisati...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam upravo prvu epizodu.

pored opisane scene ispred crkve, imamo i:

- zamišljenog g.i. joe-a pesničke duše koji na trenutak zastaje da porazmisli o smislu žrtve i nacije dok mitraljezom kosi horde japanaca koji kidišu sa bajonetima

- istog tog koji prekraćuje muke ubogom japancu kojeg su drugi ameri krenuli da muče

- potopljeni brod sa toalet-papirom i pretpostavku da marinci brišu guzice palminim lišćem

- dva geja od kojih jedan nije mogao u rat zbog srčane mane

- smrtno ranjenog japanca koji kašikarom raznosti američkog lekara koji je nakon bitke prišao da mu pomogne

ja ću pogledati još jednu epizodu možda, a vi slobodno preskočite.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krenuo da gledam drugu epizodu i zaspao kad je počela neka "žešća" pucnjava po nekom mraku....

Ajd i ta patetika, meni ne smeta mnogo, očekuješ je i brzo prođe, nego što je sve nekako mlako i prazno, ko da gledam vojnike na nekoj vojnoj vežbi a ne rat na Pacifiku. Likovi su toliko bezlični i zaboravljivi, osim ovog kovrdžavog ako sam još nekog upamtio, u BoB-u zavoliš ekipu još od prve epizode i pre prvog ispaljenog metka. I trebalo su malo da osveže koncept, da ubace npr. pogled na priču i dešavanja i iz japanske perspektive. Nije da su Japanci u potpunosti dehumanizovani, ali bi bilo baš kul da su navatali nekog matorog japanera veterana koji je učestvovao pa da i on malo, sa suzom u oku, priča kako je bilo.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...