Jump to content

iPad


~JungleBoY~

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wi-Fi only:

16GB $500

32GB $600

64GB $700

Wi-Fi + 3G:

16GB $630

32GB $740

64GB $830

Ocekivao sam vise para. :D Sjajna vest je da nema ugovora, i otkljucan je tablet, i koristi GSM micro SIM.

Meh, za sad izgleda kao oversized iphone, sa sve istim aplikacijama (tj. sve aplikacije sa ajfona rade i ovde). Sve je to jako lepo i super, al' ni "m" od "mindblowing".

EDIT: 

http://www.apple.com/ipad/

http://www.cultofmac...zed-price/28080

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

jao uzas :)

irak i iran, jelte ali da objsnim zasto ja nisam skapirao i kako je meni iRack sasvim realan proizvod, neka, mislice ljudi da sam lud :P

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

iPad je realno sranje ... ja nisam Mac fan, ali imam utisak da su ga sa ovim baš debelo zasrali. Nit je telefon, nit je računar ... otkud znam, nisam nešto impresioniran.

Pokušavam da nađem neki klip kojeg je neko kačio ovde po forumu i ne ide mi, pa me to smara.

I hladno mi je :)

Link to comment
Share on other sites

 Pa i poenta je bila da bude nesto izmedju smartphone-a i laptopa, nesto kao netbook, samo bolje, lakse itd.

Ali ja stvarno ne vidim kako oni to nameravaju da postignu bez podrske flasha i odsustva multitaskinga, mislim, jebem mu mater.

I nije mi ni nesto lep, iskreno. I nije ni widescreen. UI za aplikacije je jako slican kao na ajfonu, sto i zapravo nije lose, nego, eto tako, konstatujem. :D

I obuci se. :D

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

sutra opet otkopavanje automobila. Bolje u Kanadu da sam se preselio :(

Ne vidim ja nista ni preterano lose ni a ni preterano sjajno u micro-simu, bolje ti mene prosvetli iz kog razloga nije?

loše je što se gubi backward compatibility, naravno.

micro sim ima smisla samo za neke jako male embedded sisteme gde bi SIM kartica bila element koji uvećava celokupne dimenzije uređaja, što je u slučaju iPada daleko od realnosti.

Link to comment
Share on other sites

Pa slazem se. Ali problem backward compatiblity-a postoji i uvek ce postojati kad odlucis da prelazis na tehnoloski novija resenja, to se izbeci ne moze , te i to ne posmatram kao ogroman minus, vise kao realnost. Sta vise, u ovom slucaju, za tim naizgled cak i nema potrebe, kao sto kazes, ali tako je kako je. Ionako nam nisu dostupne sve informacije zbog cega su tako odlucili, a i ne zanima me nesto. :) Jer nije da bi' imao potrebe da cesto swapujem kartice izmedju ovog iPada i mobilnog.

// evo jos koji zanimljivi linak na koje sam naisao, i prestajem da smaram. :D

iPad demo [video - caution: lots of bullshit]

Apple Doesn’t Own A Single iPad Related Domain Name?

Bottom-up: The Case against the iPad

Edited by ℑںℵℊℓℯ

:-)

Link to comment
Share on other sites

e moji vi

izvini, surovi, i nauci nas!

dobro jutro carevi i ostali, pos'o, pos'o, pos'o, a kroz dzep promaja.

ipad je mega fail, ja ne mogu da verujem da su toliko bezobrazni da su povecali itouch i to je to. 500 dolara ce kostati ulazni model.

evo su specs

http://www.pcworld.com/article/187870/ipad_specs_what_apple_announced_and_what_we_still_dont_know.html

za te pare...

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

@ iPad - brate, i dalje ne mogu da se načudim koliko je sranje :) Da su makar ubacili konektivnost na fazon eksterni displej, USB i tako nešto, možda bih i rekao da ima neke koristi, ali ovako je potpuno bezveze. Plus nema multitasking. Usraše ga za sve pare. Sad treba očekivati odgovor neke druge kompanije koja bi ponudila nešto slično ali funkcionalnije.

ja volim apple proizvode ali ne mogu da nadjem ni jedan kompliment za iPad osim sto je tanak...iz Apple se vade kako su ljudi ocekivali nesto sto oni nisu ni najavili.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

meni je go kurton, niti je za duzi rad, jer nema tastaturu koja je pod uglom u odnosu na ekran, niti je praktican za muziku i filmove u spoljasnjem okruzenju, jer je velik i nezgodan za nosenje. ne znam za sta je onda?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja cu da sacekam drugu generaciju izigram se sa njim slatko jedno mesec-dva skapiram da mi ne treba i prodam.

Kao sto je bilo sa EeePCjem? :)

Kapiram da ovo za sad stima npr. mozda dizajnerima, ili arhitektama poput igza, i tako tim pederima :D da nose ovo sa sobom i pokazuju svoj portfolio. I to kazem "mozda", jer osim tog "poslovnog" aspekta, ne vidim ni zasto bi ga oni koristili. :D

Pitanje je i da li i njima čak koristi, pošto ono, na sred sastanka drugi baja kaže, e čekaj, imam ja nešto svoje na USBu, evo ti prekopiraj, a onda "Igz" kaže - "E pa digni AP pa da se nakačim wifijem" :)

Link to comment
Share on other sites

PEDER TI JEBE KEVU U UHO, GRLO I NOS!!! :) ;)... o kakvim dizajnerima pricash kada je takt na 1GHz, nigde ne pishe koliko ima rama (ako uopste ima arhitekturu kao kod laptopova, nije multilevel touch skrin i nema stylus olovku sto ga chini neupotrebljivim kao screen tablet (ala wacom cintiq).Ja ne mogu da crtam svojim cevap prstima na 10''.Ajde da predjemo preko toga sto ima mali ssd disk i sto morash da imash konektor da bi se povezao preko USB-a.Dakle ovo je uredjaj sa veoma malim, ako i uopste ikakvim sposobnostima za kreiranje sadrzaja. Jedinu upotrebu koju mogu da zamislim jeste da kada razgovaram sa nekim klijentom imam prenosni uredjaj na kome mogu da mu pokazem svoje predjasne radove i eventualno nesto zajedno docrtamo na licu mesta (postoji Alias Sketchbook za iPhone OS)...ali precu da stekam pare za Mac Book Pro kada izadje sa 4 jezgra

Ovo je mogla da bude samo takva zamena za preskupi AirBook a ispao je Fail

laki, postoje konektori za usb, u vidu adaptera. Ne znam da li dolaze uz iPad po defaultu ili se dokuplljuju

i5Y1E.Screenshot%202010-01-28%20at%2012.00.09%20AM.png

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...