Jump to content


  • Topics

  • Posts

    • kad smo kod autoputa, jedno offtopic pitanje - jel mozda jos neko primetio da u poslednjih godinu dana ima sve vise automobila koji voze fazon 100 km/h po autoputu? Ono, vozim, preticem gomilu automobila, osecaj kao da vozim 180, pogledam kad ono 135 km/h... mislim da je to sve pocelo kad je krenuo STEDNJA SVEGA OMG trend, cak su bili tekstovi tipa "kako potrositi manje goriva na autoputu", pa sam negde i procitao savet lika (mislim da je u nekim komentarima bilo) kako on lagano iza kamiona, ne pretice ga, kamion mu probija vetar i njemu vrh kao :DDD
    • Da, pogledao sam ZOBS Znači Kinez može na autoput 
    • Mislim da su refundirali svima koji su tražili, bez obzira na broj sati ili drugi status. Poenta je da u ovakvim slučajevima platforma gleda da ispadne korektna prema korisnicima jer je Steamu Sony kao izdavač neka poslednja rupa na svirali, a taj kome oni refundiraju će nastaviti dugoročno da ima poverenje u platformu i da kupuje igre kod njih, tj da oni na njemu dugoročno zarađuju. Setimo se da je isti princip i Sony primenio kada je izašao CP2077 za PS4 u katastrofalnom stanju - refundirali su svima koji su tražili i pre nego što je do CDPR rekao da će uraditi jer im je bitno da ljudi ostanu vezani za platformu. Pri čemu je do tada Sony politika za refund bila - ako si preloadovao igru (nije izašla još), nema refund, čim si kliknuo download to je to 🙂  Druga je stvar što je ovde Steam dodatno bio u procepu jer ima pravnih začkoljica - tipa oni su ukinuli za kupovinu sve zemlje gde zvanično ne postoji PSN, uključujući i Srbiju, a svi znaju da ljudi iz tih zemalja koriste PSN na "zaobilazne" načine, ali prosto nisu oni hteli time da se bave. Drugo problematično je što koliko sam skontao po netu PSN za neke zemlje (pročitah Nemačka i još neka) traži recimo lični dokument skeniran da bi otvorio nalog, što nije slučaj sa Steamom i potencijalno bi njima pravilo još problema. U suštini svega ovoga ne bi ni bilo da je Sony na početku rekao da je PSN nalog uslov (mislim da je to slučaj za sve EA i Ubisoft igre na primer kada kupuješ na Steamu) ili da su ga uvek držali kao opciono da možeš da povežeš. Problem je što su ubacili tek kada su skontali koliko je igra popularna... 
    • pa da, refundirali su ovima što su im pare još uvek bile kod Steama a nisu bile isplaćene dalje Soniju, bez obzira na broj odigranih sati.
    • I morash da imash poverenje u dete i da dete zna da ti verujes u njega i onda ono samo gura napred. Moje iskustvo neko, mozda nisu ni sva deca ista, jbm li ga.
×
×
  • Create New...