Jump to content

GRUPE ZA WCG 2008!


m1lorad

Recommended Posts

  • Replies 353
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uf stigosmo pre koji sat i ja se barem raspadam, ali nemam pravo da kukam. Bosanici do veceras bleje u Zagrebu i tek onda imaju bas koji putuje 9 sati do njih, Crnogorci isto jos 9 cuke do dole... Srecan im put i jbg, sto je ovako.... :(((

Pricao nam je Biza tamo o komentarima po rur-u pa rekoh da vidim i ja. Mnogo je bre proseravanja ovde... Da smo izbuljirali, jesmo, da smo mogli mnogo, mnogo bolje, jesmo, da smo hteli nesto da uradimo, jesmo, ali obaveze, splet nesrecnih okolnosti su kumovale rezu tamo. Ali da vam ispricam jednu pricicu pa da mozda bolje shvatite situaciju...

Marta 2006 smo u istom sastavu igrali ECG u Hanoveru, (Batke nije mogao da putuje) kao kgb-team i igrali source. Nismo nista spec. uradili ali smo izbacili nekoliko timova i izgubili od source ekipe. Nakon toga smo nas 4 iz kgb-a zabatalili cs for good. Godine pre toga smo bili na ESWC-u, osvojili u Madjarskoj tur, bili 3ci u Brnu, usli u glavni zreb Euro cup-a bili top3 na esl int ladderu i slicno. Konstanto podizali igru i forumu i zajedno sa 4gl jedni druge cinili boljim. Batino zdravlje nas je u presudnom trenutku preseklo i slosilo nas do bola. To samo po sebi za Batu je moglo kobno da bude i hvala bogu sto nije, ali za ekipu jeste. Svi vi koji pricate o sponzorima i tome slicnom ne znate sta govorite. Kgb je stajao iza nas koliko je mogao. Vreme, troskovi lokalnih turnira, vrhunski uslovi su bili tu, ali od nekoga sa strane, nikad nista dobli nismo uprkos dobrim rezultatima. Nakon tolikog mrcvarenja nismo vise imali motiva i batalili smo. Te iste godine bez trunke vezbe dosli smo na wcg sa Elijem, stigli lagano do finala gde nas je 4gl sa batom utabanala i jasno nam stavila do znanja da smo proslost sto se cs-a tice. 2 godine nakon toga, Vlada, Comma i ja nismo cs upalili, ja bukvalno odlazimo na tur u Pancevu, stizemo u finale gubimo tesno od 4gl-a i ubedjujemo sebe da mozemo da osvojimo wcg. Do tada nismo igrali ama bas nista. Ja nisam znao sta je bre sillent run, pucao kao nakaza, kretao se kao nakaza i dodjem do finala gde se barem prvu mapu kidam. Pa gde to ima? Kakva je to scena i ko to ovde igra cs? Smesno ali istinito.

Za wcg smo umesto andrije i maxe, zvali commu i navatali malog klinca Kingora, odlicnog igraca i zeljnog dokazivanja. Svaki dan mixevi od gajbe, 3 nedelje lan-a i prosetasmo se na wcg-u. Niko sem glorije, ali bukvalno niko nije pruzio otpor. Protiv 4gl-a rezultat mozda kaze drugacije, i mi nismo sumnjali u pobedu tada, ali su nijanse odlucile. Od ostalih, otpor nismo imali i to iskreno kazem. Do 1/2 i finala nismo 2 taktike od njih 40 koje smo imali uradili, nego igrali def. trcali i pucali. I sada se javljaju ljudi da sole pamet, kritikuju i tome slicno. Pa vi ne mozete da vezbate za domaci turnir, gde znate da cete barem nesto dobiti, a to je put preko i sansu da vidite neku zemlju, grad, najbolje igrace i timove u cs-u, najbolje gamere na svetu. To vam nije dovoljan motiv a pricate kako bi ste se vi razbili od vezbanja i tome slicno.. Nebuloza, ali totalna. Te 3 nedelje na lan-u su nas kostale 200e po coveku samo da znate. Nismo imali gde da igramo i sve smo sami placali. Nagrade na wcg-u su bile memorija od 30e, mis od 35e i kuciste od 50e i to sve kosta toliko novo i sa garancijom. Znaci nasa nagrada je porkila pola troskova... Jos jednom SMESNO. I onda dodje covek, koji nikad nista nije uradio u cs-u da mi soli pamet i da me kritikuje. Prica mi tome da ja igram za srbiju??? Pa valjda vidite da igramo o svom trosku, i da samo mi sami koji smo igrali dobijamo zasluge za put i niko drugi. Pretsavljamo zamlju koja nas salje tamo autobusom, samo mi(hrvatska, crna gora, slovenija) smo tako isli. Idemo tamo sa majcama koje kostaju 200dinara gde pise SERBIA a u Kelnu 10 stepeni :(((( smesno... Ali opet oni su samo duzni da te posalju i to su i ucinili...

Sto se reza tamo tice tek o tome ne znate sta pricate. Niko bre ne zna sta je potrebno da bi se u Srbiji dominiralo i bilo u vrhu a prica o rezultatu preko. Kada kazem ekipa u vrhu, mislim na tim koji osvoji koji turnir vezano, u kontinuitetu igra i stalno je u zavrsnici. Tu mi na pamat padnu smekeri da mogu nesto da kazu ali oni isto ne spadaju u tu grupu. Dobri su momci ali to je realnost. Tu je samo glorija i stari kgb u zadnje 4.5 godine spadaju. Svako ko me zna licno, i sreo me je pred Keln moze da potvrdi kako sam mu odgovorio za rezultat preko. Rekao sam jos onda, 4 nedelje 5x u toku iste 5-6 sati lana. Uz to da igramo cs nakon toga jos koji sat na netu. Koliko bi nas to kostalo? 300-400e ??? Usput u mom slucaju pre podne sam na faxu, ceo dan posle na poslu i onda idem da igram cs 6 sati. Pa realno bi umro, ali realno. I sve ovo sto sam napomenuo gore za vezbanje ne garantuje da prolazimo grupu!!! Sve to je trebalo da se uradi da bi imali sanse da prodjemo istu. A posle ko ce ga znati sta bi bilo.

E sad kad na sve ovo dodamo da nam king nije putovao, zbog faxa i obaveza, da nije bilo vremena da korijujemo to, da smo imali 1 dan, ali jedan dan da nadjemo igraca koji ce da igra sa nama a ima vizu, tj u stanju je da dobije istu bez garantnog pisma wcg-a mi smo jos i extra prosli...

Niti sam ljut, niti se ja ovde na nekoga drkam ili slicno. Samo pokusavam da vam svima malo pojasnim sta znaci PRO cs a sta rekreativac... Dace bog da neka nasa ekipa/igrac osvoji wcg ili eswc, da li ce to biti skoro ili za koju godinu ne znam ali to je MNOGO MNOGO MNOGO TEZE!!! uraditi neko reci. Lako je svima vama da pametujete ovde a realno nemate pojma kolko odricanja, vremena rada i truda treba uloziti. I opet nakon svega toga, niko ali ama bas niko vam nista ne garantuje...

Toliko od mene.... poZ

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

neko voli, neko zna a ne moze zbog necheg drugog. uvek bilo i ostace.

svaka chast za trud i cimanje.

nadam se da ste zadovoljni barem nechim i da ste pokupili koje iskustvo vishe na ovom putovanju.

uzdravlje i gl u nastavku [;)]

ps: gde su patriote kada treba da se da neki kesh za bilo koju ekipu koja ide preko? [}:)]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

hybaa sto ovako ukratko ima tu jos dosta da se kaze

Nemam brate ni snaga a ni volje... :)

Pozdrav za Hibera

Poz Matori, kako je :D

neko voli, neko zna a ne moze zbog necheg drugog. uvek bilo i ostace.

svaka chast za trud i cimanje.

nadam se da ste zadovoljni barem nechim i da ste pokupili koje iskustvo vishe na ovom putovanju.

uzdravlje i gl u nastavku [;)]

ps: gde su patriote kada treba da se da neki kesh za bilo koju ekipu koja ide preko? [}:)]

Budi siguran da i glorijanci a i mi imamo vise nego dovoljno iskustva da se suprostavimo i kidamo sa bilo kojim timom na svetu. Svesni smo sta je potrebno da svako od nas individualno ucini i sta je potrebno kao tim da bi smo to uradili. Medjutim i kada tako nesto izvedes, potreban je kontinuitet jakih takmicenja i jakih lan meceva gde ces brusiti znanje i umece. Od boljeg se uci, a u ovoj zemlji od ove 2 ekipe nema niko takav. Dok stranci napreduju ti stagniras vec godinama i nista novo od nasih ne mozes da vidis. Medjusobno se znas do najsitnijeg detalja i kome je dan taj dobije. A preko kada odes taman saznas gde si i kakav si i sta onda? Cekas opet 1 god da bi otisao na turnir sa tim istim timovima. Ne kazu dzabe koliko para toliko i muzike. Ali svako mora da bude svestan da mi vise nemamo po 17-18-19 godina... Imamo preko 23 i treba razmisljati o mnogo ozbiljnijim stvarima nego o canteru. Da sad sve stavim na kocku i ulozim u cs isuvise je veliki rizik i bilo bi krajnje neozbiljno i nezrelo. A to je bas kao sto rekoh kocka. poZ

!FC INTERNAZIONALE SONG

AAAAA upo sam u RUBU!!!

Kenjala mi keva 3 sata od 6 do 8

Zabo me u lobanju sa ledja u celo.....aaaaaA

alooo matoraaa...... Ko srafi adrenalin aaa :DD

Oces da te ugradim umesto coolera ?? !

Link to comment
Share on other sites

Budi siguran da i glorijanci a i mi imamo vise nego dovoljno iskustva da se suprostavimo i kidamo sa bilo kojim timom na svetu. Svesni smo sta je potrebno da svako od nas individualno ucini i sta je potrebno kao tim da bi smo to uradili. Medjutim i kada tako nesto izvedes, potreban je kontinuitet jakih takmicenja i jakih lan meceva gde ces brusiti znanje i umece. Od boljeg se uci, a u ovoj zemlji od ove 2 ekipe nema niko takav. Dok stranci napreduju ti stagniras vec godinama i nista novo od nasih ne mozes da vidis. Medjusobno se znas do najsitnijeg detalja i kome je dan taj dobije. A preko kada odes taman saznas gde si i kakav si i sta onda? Cekas opet 1 god da bi otisao na turnir sa tim istim timovima. Ne kazu dzabe koliko para toliko i muzike. Ali svako mora da bude svestan da mi vise nemamo po 17-18-19 godina... Imamo preko 23 i treba razmisljati o mnogo ozbiljnijim stvarima nego o canteru. Da sad sve stavim na kocku i ulozim u cs isuvise je veliki rizik i bilo bi krajnje neozbiljno i nezrelo. A to je bas kao sto rekoh kocka. poZ

eo prekrstio sam se jer je neko skontao o chemu smaram sve ove jbne godine objashnjavajuci.

naravno da vishe nisu te godine kad mozesh da brezbrizno provodish dane da se kolchish i vezbash onoliko koliko bi trebalo jer realan svet iziskuje od svakoga danas da se odrekne nechega da bi preziveo i napredovao u tim stvarima. zbog toga sam rekao na proshloj strani chinimi se, da u srbiji treba mnoooogo para za tako neshto da bi mogao da komotno odesh da ti misli budu usredsredjene na cs ako vec zelish neki rezultat bilo gde sa strane a ne da li cesh doci kuci danas autobusom ili pitaj tuki kada i uopshte, jer nisi imao para za avion, nisi imao para za troshenje onoliko koliko smatrash da bi ti bilo dovoljno da ne preterujesh + najbitnije da imash za napredak van zemlje jer kao shto si rekao mnogo stagnira cela srbija na svim poljima a ne samo u cs-u da se ne lazemo istina je da ima 2 ekipe ovo ostalo ako ih ukaki hvale se kako su teshki profesionalci a posle oce da prekinu da igraju zauvek kada ih pobede bugari,rumuni itd itd.

no, iskreno, svaka chast i drago mi je da razmishljash na taj nachin jer mislim da je to jedino moguce reshenje za neki dalji napredak ne samo vashe ekipe nego celokupne scene u ovoj zemlji da razmishljaju o napretku sa strane a ne samo na domacem terenu jer kad budu mogli da se suprostave i strancima onda ce domaca scena biti mnogo mnogo jacha!

zdrej

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

hybaa quote

pazi rodjo, cela ova prica koju si naveo ovde je tacna najverovatnije cim si se odlucio da je ovako javno izlozis jelte :)

jako me podseca na neku pricu koju sam ja prosao samo ne kroz cs toliko, koliko kroz basket. nakon shto sam polomio ruku prestao sam da igram u srbiji i nisam takao loptu mesecima, jer mi je ruka bila u gipsu, a kasnije i rehabilitacija i neke komplikacije itd. posle nekoliko meseci, bez trcanja, treninga, teretane i slicnih stvari dodjem ja u usa i pocnem da igram treniram sa timom ovde. i neverica da sam ja igrao bolje od 90% njih, ljudi kojima je taj basket zivot i jedini spas... eto ja dosao i bolji sam od njih bez obzira koliko se oni trudili.

kao shto ti rece, dobijao si esl, takmicenja itd, dolazis bez znanja sillenta i kidas tur itd. nisi takao cs mesecima a vec si bolji od ljudi koji igraju svaki dan. slicna prica.

e sad, meni kad su dolazili vec jaci timovi, i igraci koji su bili bolji, polako taj moj lezerni nacin rada nije uspevao, a basketa sam se vec bio zasitio posebno kompetitivnog, i onda su se nalazili likovi od kojih sam bolji i sa onim gipsom kojeg sam vukao mesecima, da mi kenjaju. ali brate, to je meni razumljivo. ja sam se dokazao boljim od njih bez vezbe, i vidi se da imam potencijal, i sada se od mene ocekuje -- ali ja nisam ispunio ocekivanja jer jednostavno nisam imao ni snage ni volje da se cimam previse.

brate necu sad ja da kazem -- ista prica sa tobom, jebiga niti te znam niti ista slicno tako, ali lici mi je taj neki fazon u pitanju. i drago mi je da se vi momci ne ljutite na momke koji vam kenjaju o csu i slicno. drago mi je da je konfi dosao i iskreno rekao da je zajebancija u pitanju.

e sad, ja sam topic video malo kasnije, imao sam neke tekme i tako to, i citao sam i zaista kada sam video da ce neko drugi osim 4gla ici, ponadao sam se da ce to stvarno biti przenje od rada, i kada je konfi rekao "krecu treninzi" bio sam u fazonu -- extra brate momci su se nalozili.

e sad jebiga, ispalo je kako je ispalo, ja vas kapiram, ali i meni na kraju ostaje zal da niste nista uradili, i stvarno steta, i ljudi koji kenjaju ne verujem da imaju zlu nameru (najvecim delom) vec je u pitanju samo njihovo ocekivanje rezultata koje nije ispunjeno.

jebote nisam normalan, idem da spavam pre nego shto napisem jos koji paragraf

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...