Jump to content

Stalker: Clear Sky


voodoo_

Recommended Posts

Pošto je prošao 15. septembar, Clear Sky je izašao na sva tržišta (rusko, evropsko, američko), a situacija je trenutno ovakva (poslednji patch je 1.5.04):

* Ruska verzija: koristi Starforce protekciju, postoji validan fix za 1.5.04. Kada se obriše lokalizacioni "xrussian.db" fajl i ubaci "xenglish.db" iščupan iz evropske verzije (ima da se nađe na Demonoidu, a može da se izvadi i iz engleske verzije), igra skroz radi na engleskom (full tekst i voiceoveri). Naravno, svejedno koristite ruski patch i fix za patchovanje.

* Evropska verzija: koristi Tages protekciju, engleskog proper fixa verovatno neće ni biti ko što ga nije bilo ni za Witchera pošto je Tages dosta zajeban. Može da se igra koristeći workarounde preko fixa za ruski 1.5.03, ali je bolje držati se varijante iz prvog koraka.

* Američka verzija: koristi Securom protekciju koju su odavno razvalili, trebalo bi da je do sad izašla ali iz nekog razloga nije nije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam skinuo neku englesku verziju, stavi se oficijelni patch, iskopiraju se neki fajlovi, pokrene se priloženi reg fajl, nakon toga se stavlja image koji zauzima smešno malo i sve radi, sa full lokalizacijom na engelski (glavni likovi pričaju engleski, dok ostali trtljaju na ruskom u offu). Jedina fora je što taj miniimage mora uvek da bude u drajvu, meni je prijavio da je "period korišćenja igre bez diska u drajvu istekao", pa sam pobeleo da moram sad da skidam ko zna šta i odakle da bi opet radio.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je direktno kopirano iz manuala igre:

MINIMUM

Microsoft

® Windows®

2000(SP4)/XP/Vista

Pentium 4 2 GHz

AMD 2200+

512MB RAM

10GB

128 MB DIRECTX® 8.0

COMPATIBLE CARD /

NVIDIA® GEFORCE™ 57

ATI RADEON® 9600 .

RECOMENDED

Microsoft

® Windows® XP/V

Intel Core2 Duo E6400XP

AMD Athlon 64 X2 4200+

1,5GMB RAM

10GB

256 MB DIRECTX® 9.0C

COMPATIBLE CARD /

NVIDIA® GEFORCE™ 8800

ATI RADEON® HD 2900 XT

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Popljuvali su ga zato što je bagovit užasno. U međuvremenu su izašla tri patcha pa sad nije toliko kritično.

I naravno, p/a setting u istočnoj Evropi >>>> p/a setting u tamo nekoj alternativnoistorijskoj Americi [:D]

stvarno nije neka cifra za pojedinca

Ipak je to igra od pre godinu ipo, trebalo je dosad da spadne na hiljadarku ili manje...

Link to comment
Share on other sites

pa kad su kreteni.. da urade rimejk fallouta namlatili bi se para i para jer bi ga svi kupovali iz ljubavi i rispekta :)

I naravno, p/a setting u istočnoj Evropi >>>> p/a setting u tamo nekoj alternativnoistorijskoj Americi icon_smile_big.gif - vidi se koliko nisi shvatio celu tu pricu :) ail dobro vreme je pred tobom, i teretanom [:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam probao - instalirao rusku verziju, patchovao na 1504, ubacio krek (samo se iskopiraju dva fajla preko postojećih, nema nikakvog montiranja imidža i pokretanja batch skripti), obrisao ruski .db fajl i ubacio engleski i to je to - sve šljaka kako treba, sve u igri je na engleskom uključujući splash screen, menije, titlove i voiceovere. Što se mene tiče, proper engleska verzija je izašla :D Kome treba nek javne.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa izašao iz močvare, odradio skoro ceo Cordon i sad sam u Garbageu, i sve radi kako treba (osim povremenog krahiranja igre). Osim činjenice da su pojedini sporedni questovi totalno tupavo implementirani (što se dešavalo i u prvom delu), nisam primetio praktično nikakve bagove. Jedino što mora da se primeni neki smešno mali fix za Cordon, jer ne može samostalno da se izlazi/ulazi u druge zone.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...