Jump to content

Spore


ChemerBoy

Recommended Posts

igrao sam dva ona tripa, ono kad plivas je skroz do jaja, ja bi onako mogao pet sati:) posle je isto do jaja, samo je duze od plivanja, pa je malo dosadnije pri kraju, osim ako ne menjas zivuljku radikalno, onda je interesantno stalno. e sad, pred kraj tog drugog tripa mi se zbagovala igra, tj nestao mi pointer na minimapu i sad ne vidim de se okrecem i de idem, snimio sam poziciju, ako persistuje kad budem loadovo, sranje, moracu ispocetka, ne pada mi na pamet da nabadam kuda sam krenuo...al dobro, kontam da igra ima strasan riplejabiliti, tako da nije frka, samo da ne ispadne da je taj bag konzistentan...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eto vidis kako su ljudi razliciti, meni onaj civ tupav do jaja, svemir mi je jos gori, treci mi je bezveze, drugi mi je kul, ono, idem okolo, editujem zivuljku, srecem razne bolestine, a prvi mi je neprikosnoven, plivas, plivas i samo naletis na neko govno des puta vece od tebe:)

u stvari, de sam se ja najvise razocarao, ja sam mislio da nece biti rpg trip (kandze +1 i tako to) nego vise neka fizika i te stvari, znaci, kad kreiras bice, ako mu stavis noge suvise nazad, padace na glavu, ako stavis oci pozadi, nece videti napred i slicno, medjutim, od toga nista...secam se da je bila neka igrica sa robotima gde su te stvari genijalno resene, al bila je bas ono preteska...

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Smorio sam se za deset :((((

Prvo onaj CRC fail sa prvim dl, pa onda sinoc ponovo fail sa rarovima plus napad virusa iz iso-a, i sve to do nocas do 01:00

Jedina dobra strana je to sto sam ispizdeo, iscimao se i nabudzio kuci Firefox da automatski downloaduje sa rapidshare-a XXXXX broj file-ova, bRez da moram da sedim kraj kompa, iako nemam premium account.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam ja nabudzio nema u sebi viruse, spyware itd, sto obicno trpaju uz takvu vrstu programa oni koji ih kao "postave" za dl, inace sve se sastoji od 2 legitimna addona za FF i 2 skripte, i trebalo mi samo za Rapid a ne i za ostale, tako da nisam ni probao.

Pre jedno 2-3 meseca sam probao tih krs programa za kao auto dl sa RSa, i ni 1 nije radio kako treba, te nocas nisam ni uzimao u obzir da ih ponovo probam. Crypt sada radi ok?

Link to comment
Share on other sites

evo, mene sve vise smara trip sto je kreiranje tvog cudovistanceta cist eye candy, ajde sto nece da pada na nos, ako su mu noge suvise pozadi, nego sto ako mu stavis deset pari nogu, ne stackuju se lol. tako da aspekt koji me najvise mami u igri je u stvari sarena laza, lik sa vilicom od pet metara i lik sa vilicom od pet milimetara oduzimaju isto i napadaju istom brzinom, mislim, mogu ovako do prekosutra:)

takodje zamerku veliku imam i na tranziciju izmedju faza, tj nema 'kupljenja' dovoljno stvari iz faze u fazu, recimo, ako sam ja ziveo mirnodopski, naginjacu ka tome i kasnije, tipa nece mi glavni grad biti military, i imacu neke bonuscice i to je sve. ocu bre, da kad nikog nisam pojeo u zivotu, ne znam sta je to tenk i ne mogu nikad da ga napravim osim ako mi neko ne pokaze, al zato da sam diplomata i po, a ne sve u nekim 10% koracicima.

sad cete mi mozda reci da cepidlacim, ali pogledajmo, likovima je sve ovo sto pricam glavni segment igre, lik sa petsto ruku nece nositi petsto sekira, al zato imati losu koordinaciju ili se kretati lose, a ja sam shvatio da je to okosnica, da ja napravim gotivno stvorenje kombinujuci i ispustajuci razne stvari.

sve u svemu, suvise the sims, a premalo simlife ili evolution (ko nije igro evolution, obavezno neka igra). sto je okej, igrao sam ja simse, ali je problem u tome sto simsi jedu spore za dorucak kod neke 'simsolikosti', interakcije, kompleksnosti, jeste da su svi ljudi sa dve ruke i dve noge, ali ovde je to ionako polukozmeticki napravljeno.

sto se tice kasnijih faza, one su, opet nedovoljno dobro uradjene i previse gej za pojedinacne igre tog tipa, sto je razumljivo, ali toliko losije mi vec nije razumljivo. uporedimo civilization sa civilizacijskom fazom spore-a, smesno. ne moramo civilization, ajmo riziko, opet smesno:)

e sad, da ne gresim dusu, pretpostavljam da je spektakularno u multiplejeru kad imas svoj univerzum i kad ti neko upada u njega i obrnuto, to je sjajan koncept i mislim da je stvarno do jaja, imas planete gde si stao u creature fazi, pa sad mozes da ih obilazis brodom, sjajno.

takodje, nigde nisam rekao da je losa igra, samo da sam ja licno razocaran, pogotovo kreiranjem zivuljki i ogranicenoscu socijalnih interakcija. i pre nego sto neko kaze da ne moze cc da bude ovakav ko sto sam ja mislio da ce biti, eto, ta igra sa robotima je potpuno takva, al jebiga, ja sam tamo presao tipa trecinu tutorijala i posle sam bio jednostavno preglup:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da, steta sto vise nije paznje poklonjeno evoluciji kreature, vec je sve stavljeno free za modifikaciju, umesto da se neko opcije u kreiranju ukljucuju/iskljucuju zavisno od igracevog tempa i odabira igranja.

Sve to stoji Doolio, ima mana, i jeste ovo najveca, ali ipak, sobzirom koliko su se okrenuli multyju, mora da igra samo po sebi evoluirati iz patcha u patch, posto joj to grafika dozvoljava. E sad, oko fizike, sto si pominjao anatomiju i uticaj gravitacije i ostalog...hm, videcemo, mozda i to nekad odrade

Zasto kazem da je najbolja... pa jedna stvarno od retkih u ovom milenijumu da stvarno moze da se kaze "o jbte, ovo je skroz drugacije od ostalih igara na trzistu", sto u nekim nostalgicnim bivsim vremenima nije bilo tesko, a sad je skoro nemoguce.

Al svemirski brod koji te nadlece u toku 2. faze i posmatra kako se koljes sa ostalim pacovima...pa epic cudovista koja gmizu okolo za verovatno neku suludu upgradnju (mozda), Odiseja u svemiru na pocetku 3ce...nije lose, nije uopste lose :)

Ps. pokusao sam da napravim Gocu Pop Lazic, al nema dovoljno monstruoznih elemenata u creatoru da bi se napravila :P

Aj, postujte vase kreature ovde, da vidimo ko kakav ima dar za bozansko delovanje :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam istripovo da svemir s tvog kompa bude inkorporiran u veliki multi trip i da ja mogu da dodjem sa svojim svemirskim brodom i letim po tvojim planetama i smaram te, isto kao i ti mene, tj da tvoj svet s kompa postaje deo gameworlda. tipa, ja napravim zivuljke do creature faze i onda odem i kliknem na neku drugu planetu i krenem ponovo da igram i stignem do poslednje faze i odem na net i drndam se po raznim svemirima sa svojim spaceshipom, a ti dodjes u moj i preleces onu planetu koju sam sejvovao sa creature fazom i gledas moje bivse sejvovane retarde kako se tripuju sa ostalim retardima na planeti. mislim, ja sam tako skontao jer mi bilo logicno, ako sam istripovo, jebiga:) sad nesto kad razmislim, previse je to do jaja za EA:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

:)

pa kakav je onda multi? mislim, ako nije tako, cemu multi u sporeu?

baj d vej, sta mi znace u misijama oni crveni krugovi veliki, jel to znaci da ja kao ne znam de je taj sistem sto mi treba? imam misiju neku i treba da idem u neki sistem i ubi se trazeci ga al nema leba, hoverovo sam iznad svega i svacega i nisam ga nasao...

edit: evo malo od mene:

bihold d majti barel rol:

barrelrollbz7.th.jpg

ovo je prvo stvorenje koje sam pravio, nije nesto:

djavolciczc4.th.jpg

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...