Jump to content

Da se i ovako predstavim :)


Recommended Posts

pazi ovako radim u fruti-u ali sam n00b-cina xD i znam kako je tesko napraviti ovakav rad zatoo..........BRATE ZNACI LOOOD si kako pravis ziku,ovo je preeeeekid....SVAKA CAST

jes svaka mu chast.

90% ljudi pochnu u frootiju pa predju na c base ili nuendo sa dobrim vst-ovima svi znaju,svi umeju,a note solimizacije ostalo u osnovnoj shkoliiiiiiiiiiIIIIIIIIiiiiiiiiiiiii [:D]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kol'ko ste se samo prosrali...pravci, pseudonimi, produkcija, i provlacenje kroz cubase...4P proseravanja muzickog foruma na ruru...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kako mi je dobar ovaj kruko

kadgod neshto neko krene da pricha, makar bilo i kreativno i potencijalno korisno, on se pojavi da kazhe svima da seru

bolje da se niko nikad ne nalozhi i da niko nikad ne pricha ni o chemu nego da svi budemo kul i chuvamo svoja razmishljanja za sebe, jel?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

kako mi je dobar ovaj kruko

kadgod neshto neko krene da pricha, makar bilo i kreativno i potencijalno korisno, on se pojavi da kazhe svima da seru

bolje da se niko nikad ne nalozhi i da niko nikad ne pricha ni o chemu nego da svi budemo kul i chuvamo svoja razmishljanja za sebe, jel?

ako ce svi da lupaju, bolje tako.

pocevsi od "radi pod jednim pseudonimom" (sto? bolje ce se prodavati? zar je to bitno u ovoj prici, valjda radi muziku jer voli), do "bices spreman za izdavanje" (po cijim kriterijumima? po kvalitetu zvuka? po aranzmanu?).

ono sto ja mogu da kazem na ovu temu, iz svog skromnog iskustva, je da je tehnicko znanje neophodno, muzicko pozeljno, i da je potrebno dosta rada. ukoliko zelis komercijalni uspeh, valjalo bi da nadjes svoj zvuk, da ti muzika bude sveza i originalna, da je ponudis pravim ljudima, i na konju si.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pocevsi od "radi pod jednim pseudonimom" (sto? bolje ce se prodavati? zar je to bitno u ovoj prici, valjda radi muziku jer voli)

1. naravno da je bitno. kad dobijesh pare, ako volish to, mozhesh da kupish bolju opremu pa da muzika bude josh bolja.

2. da, lakshe ce ga neko primetiti ako ima samo jedan pseudonim nego ako za svaku pesmu pravi novi nick

do "bices spreman za izdavanje" (po cijim kriterijumima? po kvalitetu zvuka? po aranzmanu?).

predpostavljam da kad ima ovakav zvuk sada za dve godine rada imace sigurno dovoljno dobar i kvalitet zvuka i aranzhman i muzikalnost da mozhe da izda. ne slazhesh se? ili ne smem to da kazhem? shta? ne kontam te stvarno. svako ko ima mishljenje izgleda da, po tebi, sere.

ono sto ja mogu da kazem na ovu temu, iz svog skromnog iskustva, je da je tehnicko znanje neophodno, muzicko pozeljno, i da je potrebno dosta rada. ukoliko zelis komercijalni uspeh, valjalo bi da nadjes svoj zvuk, da ti muzika bude sveza i originalna, da je ponudis pravim ljudima, i na konju si.

AJ NE SERI!!!

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pare se mogu zaraditi i na druge nacine, ako je do njih...ne znam kako je uopste prica skrenuta na vodenicu izdavanja, kao da je to jedino bitno u celoj prici. za kvalitet je jos manje relevantno, pogledaj samo sta se izdaje, i kupuje. kvalitetna muzika najmanje.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

1. pa niko nije insistirao na prichi o izdavanju

2. nisam rekao da ce tek tad moci da izda nego da je tad zreo za izdavanje. realno, mozhe i dj djura, ako smori dovoljno ljudi, da dobije release na 12" iako je pesma jadna. prichao sam o tome da ce moci tad da izbaci neshto a da mu ne nakache to da je losh producent, kao shto je recimo luki baumannu nakacheno iako je chovek sada perach

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

90% ljudi pochnu u frootiju pa predju na c base ili nuendo sa dobrim vst-ovima svi znaju,svi umeju,a note solimizacije ostalo u osnovnoj shkoliiiiiiiiiiIIIIIIIIiiiiiiiiiiiii [:D]

to si upravu zato sto je fruty jako pregledan i lak za pocetak ali sto vise znas u fruty-u to bolje pravis ziku ali ako si jos svirao neki instrument imas mnogu vecu prednost nego na ostale koji nikad nisu imali kontakt sa nekim od instrumenata kao sto sam ja XD(zato je moja zika sto ja pravim ne moguce jako smesna :D) :D a za ostale programe ti treba po dva tri monitora da bih se snasao :D i krenuo da radis xD...zato kada se snadjes u svemu tome mozes da pravis jak0 dobru muzikuuuuuu :D

daleko od toga da fruty nije dobar...on je extra kada vidim neke programe koji ga kopiraju a nisu mu ni do kolena, jedino me nervira to shto u frutiju ne mozesh neke vst-ove da pokrenesh...cubase ga prepozna,nuendo isto ali fl nece pa je izmedju ostalog i zbog toga fl za klasu nizi od ova dva pomenuta programa.

ako fruti savladash i spoznash sve njegove chari mozesh jako kvalitetne kompozicije da proizvedesh iz njega, ne bitno da li imao 3 monitora ili obichne slushalice, svaki malo bolji program je dobar ako znash da radish u njemu [:D]

@tema : ne svidja mi se ovaj tvoj remix...vokal bezi od ritma, dobra zamisao ali trebash josh da se trudish.

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

daleko od toga da fruty nije dobar...on je extra kada vidim neke programe koji ga kopiraju a nisu mu ni do kolena, jedino me nervira to shto u frutiju ne mozesh neke vst-ove da pokrenesh...cubase ga prepozna,nuendo isto ali fl nece pa je izmedju ostalog i zbog toga fl za klasu nizi od ova dva pomenuta programa.

ako fruti savladash i spoznash sve njegove chari mozesh jako kvalitetne kompozicije da proizvedesh iz njega, ne bitno da li imao 3 monitora ili obichne slushalice, svaki malo bolji program je dobar ako znash da radish u njemu [:D]

@tema : ne svidja mi se ovaj tvoj remix...vokal bezi od ritma, dobra zamisao ali trebash josh da se trudish.

Jao, samo jedno brdo mashina sam skinu sa neta za drugara sto pravi ko loood ziku, isprobavali na sto nachina da ih pokrenemo i nishta :(...a u vezi savladjivanja fruti-a : sto ga vise cackas vise ce da znas :)

Nisam toliko veliki pro da mogu da ti kazem u detalje kakva je pesma :|...trebao si malo da robotizujes glas od rihane i pesma bi bila jaca :) ...ali meni se dja :))... Pesma je za neki ultra fensi klub sa 70 posto gejava XD i Fenserki jadnih :|..

;)

192x192.jpg

i love this game

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...