Jump to content

Alpha Protocol


brue

Recommended Posts

Sa tehnicke strane igra radi kao govno, klasican port. Sa UI strane, opet govno jer je port. Sta je ostalo ... grafika? Port. Zastarelo izgleda. Nisam odusevljen. Jel niko vise ne pravi kvalitetne igre?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam juce tek seo da igram i igra je skroz osvezavajuca

ne igra nije ripoff mass effecta, ima isto izvodjenje kao i xy drugih naslova. da - igra je rpg, pogotovo za danasnje uslove, i veci je rpg od ME, mission based doduse ali u kontaktu sa NPCevima shvatis da ima dosta toga sto se ne moze odraditi iz prvog puta, dakle replay value veliki... dosta razlicitih pristupa mozete imati prilikom resavanja misija, s tim sto se pise po netu da igra moze da se odigra i bez opaljenog metka.

svaku odluku ili izbor pratice odgovarajuca posledica kasnije u toku igre i na samom kraju... nisam iskreno toliko dogurao, ali tako se pishe po prg forumima od strane onih koji su odigrali igru po 3 puta

modifikovanje opreme, gadzeti, skillovi, perkovi, sve je tu

e ono sto smara je tupava preosetljivost misa koja zavisi od fps u nekom momentu, pa uvatis sebe kako rolas misa po podlozi sumanuto dok se lik vuce po ekranu, a u sledecem mrdnes milimetar a on napravi piruetu... za sada nema resenja... sto je najgore ta usporenja se javljaju cini se nicim opravdano, fps pada sa 100-200 na 40 i onda igra stucne, sto je nevidjen propust... e da to sam primetio da se desava samo u zatvorenim prostorijama, kada sam napolju jok

dough

uzeo sam tech baju sa pistoljem, assaultom, malo u melee, a malo da olaksam hackovanje :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ako igras stealth zaista je zanimljivo, moras da razmislish svaki sledeci potez da osmotris situaciju, sto manje pucanja, tenzija prilikom hakovanja da ne aktiviras alarm i ostalo... rambo style je smorina .. plus naravno imas i vise prilaza svakom problemu u misiji

stealth mosh igrati s prigusivacem, sa martial arts, ili sa rifle i subsonicnom municijom, tol'ko sam skont'o do sad

nego prilikom hakovanja, desnom rukom ciljas misem one kodove, desava li se vama da se pointer mrda gore dole levo desno iako ti ne mrdas misa, i ono fazon taman namestim da kliknem na poklopljene kodove on se pomeri gore ili tako nesto? jel to bug, ili zavisi od tvog skilla u hackovanju? posto se to ne desava sa kodovima koje navodim levom rukom preko tasta, kapiram da je bug

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Do misa, servo upravljanje stim sto ako ga stavis da bude osetljivije cak i da je malo van centra on ce da se mrdne. Iskreno smara igra samo zbog tih tehnickih nedostataka ovako bi bila igrivija jedno 30%. I jeste G!!! od tihih nacina imas hand-to-hand, prigusivac na pistolju i subsonic municiju. Noz vidis samo kad biras da li ces da ga uspavas ili zakoljes kad mu pridjes sa ledja. Svetla tacka za sada je prica a ponajvise karakteri, evo recimo ja sladoled na kugle vise necu da jedem. [:(]

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

nego prilikom hakovanja, desnom rukom ciljas misem one kodove, desava li se vama da se pointer mrda gore dole levo desno iako ti ne mrdas misa, i ono fazon taman namestim da kliknem na poklopljene kodove on se pomeri gore ili tako nesto? jel to bug, ili zavisi od tvog skilla u hackovanju? posto se to ne desava sa kodovima koje navodim levom rukom preko tasta, kapiram da je bug

Meni se kod tog hakovanja dešava da nehotice mrdnem miša kada počne sekvenca, i onda mi se šifra utopi sa ostalim brojevima koji počnu da trče po ekranu i ništa se ne vidi :( Inače, u donjem delu ekrana je crvena skala koja se polako puni, i kad stigne do kraja, fiksne šifre u matrici random promene mesto, pa mora brzo da se traži da se to ne bi desilo (kad istekne vreme, kraj, naravno).

Meni se jako sviđaju dijalozi, tj. biranje različite emocije ili karaktera prilikokm razgovora (iako mi je sistem iz ME2 ipak bolji). Super mi je što dijalozi utiču na stav sagovornika prema liku, a i to utiče različito u zavisnosti od lika do lika. Baš mi je carski bio razgovor sa onim crncem zapovednikom kada ovaj objašnjava dijalog sistem igraču praktično, pa ga moj lik pita "Pa, šta sad, treba svima da se čepim da bih imao bonuse?" A crnja u fazonu "ne, to može da ima i loše posledice, ukoliko je drugi lik suviše emotivno vezan za tebe, može pogrešno da reaguje u određenim situacijama" Odlično! Jedino je sranje što su dijaloške opcije vremenski ograničene, često lik ni ne stigne da ispriča sve što ima a već se pojavi opcija za biranje odgovora, sa vremenom koje otkucava.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

zato lupis esc cim zavrsi recenicu, razmisljas, pa imas mikrosekundu da izaberes:)

ne znam dokle ste stigli, ali ovde je i reputacija vrlo bitna stvar, meni se desilo par puta da recimo ljudi vec imaju neki stav o meni posto su culi od nekog razne price:)

btw, aj malo o igri samoj:)

Da li ste ubili onog arapa na pocetku? ja sam ga postedeo, kasnije mi je pomogao u par navrata:)

prvo sam zapalio u tajpej, tamo sam resio da kazem predsedniku za atentat, a proteste sam pustio:)

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Mega spoiler!!!

Mene zanima kako ce Heck da reaguje ako ga iznerviram do maksimuma, to u sledecem prelazenju ofc. Za sad po pravilu igram kao dobrica tj. chaotic-good, radim sta ja licno smatram moralnim a ne kako mi neko nalaze, nezavisno za posledice. Stoga je predsednik popio metak a neredi bez zrtava. A Taipei i ide posle pustinje, jer to prvo pomene kao urgentno. Sad samo da se proveri da li ima to neke posledice za igru, koje misije radis i kojim redom. Evo recimo Taipei misija pocetna da upoznas Stivena, ako si uradio bilo sta pre njega onda dobijes -1 reputaciju sa njim jer nisi bio kurtiozan i javio se da si tu. I dalje ne mogu da prodjem pored sladoledzije a mi stomak ne krene, jebes baku.

[:(]

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Da li ste ubili onog arapa na pocetku? ja sam ga postedeo, kasnije mi je pomogao u par navrata:)

prvo sam zapalio u tajpej, tamo sam resio da kazem predsedniku za atentat, a proteste sam pustio:)

Same here, pomagaće arapin dosta do kraja. Još samo za sledeći prolaz da zapamtim šta sam sad radio pa da radim kontra, i biće super :D

Btw pustio sam onu ludu nemicu dumre, nabacujem se koleginici, voli kad je sve po propisu i bez mrtvih, mica mala :D

Inače, da imam pare za troškanje (i da igre nisu ovako skupe), kupio bih original, ali ne za PC.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Kad je fatboy prodao komp, znaš kolko je sati!

Nego koliko je AI neujednačen... ponekad stoje ko balvani i čekaju da ih izrešetam, a onda dođem u situaciju da treba da siđem niz neke stepenice sa dva stražara i još jednim u podnožju, i iz zaklona zafrljačim bombu u neki udaljeni hodnik, a oni krenu kao "shit whats that, ill go check it out, cover me" i lik stvarno ode da pogleda šta je, ostali ga pokrivaju, a ja upalim stealth i provučem im se iza leđa. Skroz čudno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se premisljao da li da postedim arapa ili ne i na kraju sam ga bacio sa onog mosta i ako mi je nesto govorilo da moze da mi pomogne, ali sta je tu je. Otisao sam u Taipei odmah i ako je ponudjen Rim i Moskva. Igram kao SPY. Izbori i posledice su odradili fantasticno. Dijalog sistem i njegov uticaj na desavanja oko mog lika me je odusevio. Kada skupim lovu uzimam original.

Mogli su samo malo vise da porade na animaciji samog lika, ali ni ovako mi ne smeta.

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Da l' je moguce da se jedino meni ne svidja igra ?

Moram jos da igram ocigledno, nisam dovoljno da je zavolim :(

I da, zasto se tako retardirano krece lik kojega vodite ?

Ko slichica se prevrce lol

Obsidian generalno kuburi sa animacijama i pokretima kod likova (dal likovi koji rade nisu bas potkovani ili ko zna sta je u pitanju).

Ali da znaju sa skilovima, poenima, perkovima ( tu su tata mate). Inace najzajebanija stvar u kompjuterskom svetu je napraviti RPG, tako da im jos jednom skidam kapu.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja misija je preterano glupa i svodi se na roštiljanje i izbegavanje bombi (otprilike kao u Bloodlinesu), al dobro, numeju da naprave zanimljiv endgame pa to ti je... ali prešao sam oba kraja koja sam imao na raspolaganju i prilično je interesantno u zavisnosti šta se bira u dijalozima. Što se tiče priče kao posledice izbora tokom igre, tu ide kapa dole, ima materijala za nekoliko prelaženja.

Uglavnom kad bih ocenjivao, neka ocena bi bila 80-85% u ovakvom stanju, a kad bi tehnikalije bile manje problematične, išlo bi do 90.

Link to comment
Share on other sites

sa zvanicnog foruma

FIX FOR SHUTTERING :

in APEngine.ini ( C:\Users\<yourname>\Documents\Alpha Protocol\APGame\Config)

change this values to this:

UseBackgroundLevelStreaming=false

OnlyStreamInTextures=true

OneFrameThreadLag=False

for me this solved all shuttering problems

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sa drugog foruma

Covece... 4. prelaz, i igra jos uvek ume da me iznenadi. Sada igram ko agresivni "badass" solider, i posle malo "zesce" rasprave sa Grigorijem u Moskvi... ...ladno ambasadu cuvaju tesko naoruzani marinci. Izgleda da sam previse prepao Grigorija da me je ocinkario Surkovu. A posle, posto sam izukao Surkova, on je hteo da potegne pistolj na mene.

Koji vrh!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam opet počeo da prelazim, ovoga puta kao stealh - martial arts. Uz povremenu upotrebu tranquilizer metaka.

Igra je i dalje interesantna. Promenio sam dijaloge u odnosu na prošli put i sve je nekako drukčije, i mailovi koje dobijam, i interakcija sa drugim ljudima.

Ova igra da nema nekih bagova bi mogla komotno 10/10 da dobije svuda.

Link to comment
Share on other sites

Sa drugog foruma

postoje drugi forumi? :O

zvuci zanimljivo sve ovo sto ste napisali, moram da probam :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...