Jump to content

RuR MMO priča, split sa kotor topica


bolkonski

Recommended Posts

"Do you have WoW account? No I have a life!" [:p]

first person fantasy roll playing game bi bio moj neki vr' gde sve ima neku vezu a ne chisto radi fore ubacheno!

kompleksnost igre bi bila mnogo veca kada bi bukvalno zavisio od svih base skillova a ne samo od ostalih faktora koji utichu kako na tvoj razvoj tako i na razvoj celog okruzenja.anyway,muka mi je vishe od igara d20 based kao igra iz treceg lica gde skillovi poput spot i search nemaju nikakvu svrhu kada ti kao ti mozesh vec i bez tog skilla da vidish!

Ogromni svetovi kao shto je meni delovalo u Morowindu(i dalje tvrdim da onaj disk od 700 mb-a nije bio od 700 nego od 4.5 giga [:p] ) bi mnogo pomogli oko celog smisla igre,sve bi se svodilo na taj svet a ne na pojedinca-e! elem,ubacio bih veliki ai npc-evima da mogu u skladu sa nekom logikom koju igrachi poseduju da opstaju pritom da ne budu "istrebljeni",neka se kote ko zechevi u nekom odredjenom vremenu i ti da dobijesh sa pravom quest da im redukujesh broj! Neke nerealnosti u nerealnom svetu bi promenio tipa da druzina od 8 chlanova moze opushteno da ubije nekog zmaja starog kao i sam svet ne bitno koji su lvl i poseda kvalitetne opreme a da pritom kada izadju iz vidokruga gde se zmaj nalazio spovnuje se drugi i ajmo i ovo na novo...ne...ubijesh zmaja,ubio si deo sveta,dobio si nagradu zbog toga i cela tvoja slava vezana za to ubistvo ti daje na znachaju shto si to prvi i jedini uradio..gde cesh vecu nagradu?!

neko je spomenuo kada bi bila restrikcija mogucnosti neke stvari bi bile reshene tj smanjila bi slobodu igracha i same igre...chemu? zar nije poenta da svi budu slobodni i da rade shta hoce bukvalno kao i u rl ali normalno sa zakonima koji bi uticali na ceo svet pa i stanje posle radnje individua tj u zavisnosti od pridrzavanja tih pravila tvoja sloboda bi zavisila! niko tebe ne tera da uhvatish neku seljachinu na spavanju i iseckash ga...ali naravno da ce te kazna stici pre ili kasnije jer opet nadovezujete se svi sa rl a zaboravljate temelje celokupne civilizacije jer da ne bi doshlo do haosa treba da bude i neko ko ce odrzavati taj red i mir...ako je u pitanju dobar-normalan svet. niko ne zeli linearnu igru!!!

takodje da napomenem i alajmenti su sve manje zastupljeniji...kao i josh mnoge stvari koje meni lichno smetaju shto ih nema jer igram dnd jako dugo i mislim da je celokupna smisao koju vi zelite da predstavite upravo tu...i kotor i sve druge igre koje ste spomenuli se svodi na dnd,samo shto su "reziseri" napravili igre i pravila po svom nekom nahodjenju.

u glavnom...doshao sam do zakljuchka da u taj stadijum da ljudima svaka igra dodje kao ovaj pasulj shto sada hasam...bio mi je extra dok sam imao u tanjiru kolenicu i suva rebarca i sada kada sam ih pojeo...ne jede mi se vishe. tako i ljudi koji igraju igre...kada vide i isprobaju sve chari bude im posle dosadno jer nema inovativnih stvari koje su ne linearne tj NEMA VISHE KOLENICE I SUVIH REBARA!!! [:p]

niko se ne trudi od programera da posle samog izbachaja igre uradi neshto veliko i vishe za samu igru jer konta napravio je igru i to je dovoljno...ja to kontam kao projekat koji ako je uspeshan treba da se radi na njemu dokle god ima smisla i neke koristi za samu igru i igrache...ali njima je smisao samo da zarade shto vishe para i tu se nashi svetovi razilaze i nastaju ovakve teme i spike i ebale ih pare vishe ubili su svakom iole malo normalnom igrachu volju za igru i zainteresovanost za istu.

ps:umesto shto se svi late psihe igracha...shto se malo ne pitate oko psihe programera i ostalih glavonja iz tih timova...silne pare dobijaju i naprave neko njesra jer "suvishe je teshko da se neshto napravi" a nije teshko uzeti novac od igracha!?

uzdravlje ljudi samo cu se iznervirati...

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Zato je dobar EQ2, sto za te stvari ima postefekte preko celog ekrana, pa kitjurinac nesto da vidis kad ti je sve npr blurovano. Kad se doda i player vs player taunt, dobije se sitnice koja stvarno znaci.

Steta sto neke, eto te "sitnije" ideje, ne nadju put i u druge igre, pa da postane jebeni standard.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E PA FRPUJ ONDA PRAVI SE DA NE VIDIS11

E PA NECU [:p]

Zato je dobar EQ2, sto za te stvari ima postefekte preko celog ekrana, pa kitjurinac nesto da vidis kad ti je sve npr blurovano. Kad se doda i player vs player taunt, dobije se sitnice koja stvarno znaci.

Steta sto neke, eto te "sitnije" ideje, ne nadju put i u druge igre, pa da postane jebeni standard.

word...kamo srece sada bi vec bilo igrica za koje bi moglo da se kazu da su ultimativno najjakije...ovako...bow to betrayers and graphic geek's [}:)]

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...