Jump to content

Q3 problem


Recommended Posts

Instalirao sam danas Q3 opet, osp stavio, ali dobijem ovakvu grafiku u 1280x1024 rez na kojoj igram

shot0000.jpg

međutim, kada se prebacim u win modi ili u manju rezoluciju tipa 800 sve je ok, jel zna neko možda u čemu je problem ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. color depth 32-bit umesto default,

kad je default vuche sa windows/desktop koji je mozda podeshen na 8/16/24-bitnu paletu

2. alternativno umesto lighting: vertex ukljuchiti na lightmap

( ako 1. ne reshi problem )

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Ja imam slichan problem na mom laptopu. Isto mi je takva grafika pa sam uradio cvar_restart i napravio novi cfg. Iz starog sam jedino kopirao bindove i neke aliase

Pa shta je ovo, pa ja ne volim JAJA!!!

Ali zato volim SAPUN!!!

Ma ne mogu da igram, smanjite tu klimu duva mi pravo u prste!!!

[c0mrad-]: Ma shta imam ja tu da je muvam. Para vrti gde burgija nece!!! Ma za 60e ima da se nadje shta hocesh!!!

-=T3h Fuse=-

Link to comment
Share on other sites

Jesi li promenio com_maxfps i r_displayrefresh?

Pa shta je ovo, pa ja ne volim JAJA!!!

Ali zato volim SAPUN!!!

Ma ne mogu da igram, smanjite tu klimu duva mi pravo u prste!!!

[c0mrad-]: Ma shta imam ja tu da je muvam. Para vrti gde burgija nece!!! Ma za 60e ima da se nadje shta hocesh!!!

-=T3h Fuse=-

Link to comment
Share on other sites

Okachio sam bio na nekoj temi pre koji mesec uputstvo za brisanje i instalaciju nVidia drajvera od nVidia podrshke pa ako imash nVidia kartu overi i stavi novi drajver.

Moze da se desi da si chachkao po drajveru i namestio da igra ne moze sama da menja color depth vec ga drajver namece a u njemu je setovan na 16-bitnu paletu itd.

To ti je ili color depth ili osvetljenje, nema shta drugo da bude. Znaju svi koji su igrali Q2 kad se pojavio na Riva128/TNT/TNT2 karticama jer su setovali 16-bitnu paletu gde je kartica vukla 2x veci fps nego u 32bitnoj paleti boja.. To su bila vremena. :D

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Izbrisao sam drivere, stavio nove i fps je u redu, ali problem sa bojama ostaje isti :S

ajde, pogledajte u podešavanjima možda tu leži nešto

to sa "bojama" meni lici na r_picmip 9~10 [8D]

iako malo si podataka dao za konstataciju 'kvara' u startu

ni koji operativni ni koji CPU no koja grafika etc

ako imas intel iskljuci Threaded optimization

i sto ne koristis stari nvidia kontrol panel lakse je (bar meni jbg oldschool) [:D]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dakle.. imam isti problem cini mi se... pazario sam 22" wide lcd monitor...

Usho u kvejk, i isto se desilo s bojama... nisu vise ispeglane...

probao sam sledece:

- da stavim r_customwidth 1680 , r_customheight 1050 , r_mode -1 .... ovo stvarno posle vid_restarta dovede q3 u tu rezoluciju, ali boje ostanu isto onako krsh..

- desktop paleta je setovana na 32bit... i u kvejku je setovana na 32bit... probao sam da stavim i lightmap .. nece

- kad uraidm sledece.. onda sve bude u redu... : cvar_restart , r_picmip 5 , vid_restart .... sve ok.

sad.. jel ima neko ideju sta je to od podeshavanja sto kolje sliku ?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...