Jump to content

Opera 9.5


Stator

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lol da bih se vratio na 9.27 morao sam da uklonim sve tragove verzije 9.50 sa diska tako da opet moram da konfigurišem sve iz početka. Topla preporuka svima da ne instaliraju ovo smeće.

Edited by Myst

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Koristim ovu najnoviju verziju ... pokusao sam da koristim ove stare bete ali su bile previse nestabilne. Za sada ova verzija radi mnooogoooo brzo i mnogo stabilno ( koliko sam mogao da vidim za dan rada na njoj ^^ )

Novi obican skin zahteva privikavanje i mislim da je los potez jer kapiram da se nece svideti svima ... mada moze i dalje da se izabere neki od starih skinova a kapiram i da ce biti skin verzija u obicnoj medjutim ok je sto moze da se tweakuje shading sa sve velicinom ikonica i transparentingom na njima. Ono sto mi najvise treba u ovoj verziji i sto je po meni najbolja stvar je opera link i novi history search. Da ne govorim sto se program startuje gotovo duplo brze nego pre.

Jedan test sam odradio i shvatio koliko su poboljshali engine. Idite na www.planplus.co.yu sa starom 9.27 operom i uzmite i testirajte malo ... i videcete kako ide sporo i kako secka kada pomerate na drag mapu ( jedan od razloga zasto sam i dalje drzao firefox jer na fire foxu ta stranica radi savrseno ). Onda udjite na 9.5 i nova verzija radi isto tako savrseno kao firefox cak i brze ucitava objekte ( mada to moze biti zbog nestabilnog /spit on sbb neta ) sto mi omogocuava da se resim prethodno pomenutog firefoxa ^_^.

I da meni nije izbrisao bookmark ikonice nego ih je samo pomerio skroz desno.

A inace za ljude koji zaista zele da se informisu ... jbg ovo je rur uvek mora da bude h8 postova inace ne bi bio rur :)

Btw statore sredi topic name ovo je 9.5 beta as far as i know ^_^

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ovo nije beta, ovo je zvanicha release.

da da mahinalno sam to upisao :) koristio sam betu predugo :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Anto,

Tools - Pref - Programs, i checkiraj da te pita na početku za to, kada jednom uradiš ne bi trebalo da bude problema kasnije.Možeš i da podesiš za tačno koje fajlove je default.I +1 za brzinu

Našao sam rešenje za kretanje između tabova preko tastature kao u 9.2

Tool-Pref-Advanced-Shortcuts, edit, u search kucajte switch, pa editujte next i previous u 2 i 1.Ili kako vama odgovara. Takođe Paste&Go nova prečica je govno.I to sma vrnuo na staro.

drugi način je da štiklirate enable single key.

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta pričaš ti, browsere uvek treba update-ovati na najnoviju verziju, a ova radi bez problema, čak ima par novih zanimljivih sitnica.Ne odvraćaj ostale kada je sve u redu.

Da, nemam pametnijeg posla nego da pljujem po browseru kojeg koristim gotovo pet godina. Vratio sam se na 9.27, a evo par razloga:

1. smooth scrolline nije onako "gladak" kao ranije

2. lag na stranicama sa flash animacijama (VIP baner na benchmark forumu mi blokira browser na nekoliko trenutaka)

3. youtube filmovi blokiraju svakih nekoliko sekundi

Za mene više nego dovoljan razlog da se vratim na 9.27.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Da, nemam pametnijeg posla nego da pljujem po browseru kojeg koristim gotovo pet godina. Vratio sam se na 9.27, a evo par razloga:

1. smooth scrolline nije onako "gladak" kao ranije

2. lag na stranicama sa flash animacijama (VIP baner na benchmark forumu mi blokira browser na nekoliko trenutaka)

3. youtube filmovi blokiraju svakih nekoliko sekundi

Za mene više nego dovoljan razlog da se vratim na 9.27.

nemam ni ja problema sa 2 i 3. To ti je do verzike flasha pokusaj da je reinstaliras ili updejtujes.

btw imati nova opcija desno dugme open with pa vam je ponudjen drugi browser ie ili firefox ili sta god da koristite.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

btw imati nova opcija desno dugme open with pa vam je ponudjen drugi browser ie ili firefox ili sta god da koristite.

[jupi] [jupi] [jupi] skidam im kapu za ovo : ) mislio sam neće nikada preći preko svog ponosa.Čak ako je već otvren ff, otvara novi tab, ne prozor.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novi dizajn je njesra,al zato stvarno leti opera...palac gore!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nemam ni ja problema sa 2 i 3. To ti je do verzike flasha pokusaj da je reinstaliras ili updejtujes.

Veruj mi, to je prva stvar koju sam pokušao ali i dalje ista stvar. Gledao sam malo na njihovom forumu i izgleda da nisam jedini kojem se ovo dešava ali do sada niko nije provalio u čemu je problem.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

vudz

Set focus to Web page (to enable keyboard navigation) F9

Set focus to address field F8

Ctrl + L

Set focus to search field Shift + F8

Set focus to personal bar Shift + F7

I ne znam da li znaš, ali u url polju ukucaš g i bilo šta, opera ti uradi google search.Prečice naravno možeš da promeniš.

Što se tiče skina, meni je bio sranje čim sam ga instalirao, sada je keva.Savršeno odgovara.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...