Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

softver na prirodnomatematickom fakultetu. ubijaju tamo programiranje.

racunarstvo i automatika na fakultetu tehnickih nauka, imas gomilu smerova i dizajn zvuka i slike, i hc programiranje i inteligentne sisteme i konsturisanje digitalnih sistema (npr ako vas zanima gde se rade chipovi koji se stavljaju u tockove BMW-a Mercedesa i sl, gde se radi softver za Sony Bravia, Sony Playstation i jos gomila toga), mreze...

novi sad \o/

Link to comment
Share on other sites

kako zavisi? u kom slucaju je bolje nemati diplomu?

procitaj mojih 5 centi.

U jednom trenutku ce ti trebati. nije neophodna.

racunarstvo i automatika na fakultetu tehnickih nauka, imas gomilu smerova i dizajn zvuka i slike, i hc programiranje i inteligentne sisteme i konsturisanje digitalnih sistema (npr ako vas zanima gde se rade chipovi koji se stavljaju u tockove BMW-a Mercedesa i sl, gde se radi softver za Sony Bravia, Sony Playstation i jos gomila toga), mreze...

waste of time & money. Uci se za pola godine - godinu rada i strucnih kurseva za 10 puta manje para i mnogo kvalitetnije

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

waste of time & money. Uci se za pola godine - godinu rada i strucnih kurseva za 10 puta manje para i mnogo kvalitetnije

moguce. ali zar nije trip biti u timu koji je npr odgovoran za buducih desetine hiljada smrti u kolima bmw-a jer su tockovi poceli da blokiraju na 150 na sat :D

studenti rade takve projekte, znam samo da se 5 dana prekucavao (mesecima pripremani) kod na chipove i testirao 25 dana!! :D zato profa tog smera vozi oktaviju sunce mu..

slazem se i ja da se ti iz gomile stvari mozes priucit na raznim kursevima ali fax nije samo opsto znanje, ono cime ces se baviti da ti da potreban skill i to je to. da je tako postojali bi samo kursevi.

dobijas znanja iz gomile oblasti, koje te zanimaju ili ne, ali ti kad tad zatrebaju. otvora ti vidike tipa ko si, sta si i sta mozes, nauci te da radis, da cenis rad, do skontas ako nesto zelis da postignes to moras sam. plus ako se odlucis za potpises ugovor sa dqs-om, nit-om, microsoft-om, etc..etc..-om da radis programiranje, projektovanje sistema i sl. za njih imas velike sanse da uspes u zivotu.

a imas i besplatana original softver od microsofta! :D

jebiga, opet kontam da mnogo pametnijih stvari mogu cuti od ljudi koji su magistrirali na harvardu i tako tim mestima, da cu cuti neke trikove, nacina razmisljanja i sl od profe koji je napisao svoj op. sis. sa svojim asistentima, koji je dizajnirao procesor i koji predaje po fakultetima po evropi a ne od nekog random kurs profe. i recimo, naucio sam da razmisljam na pravi nacin kad mi je vezbe iz C-a drzao covek koji je doktorirao na testiranju softvera, posle kog sta god da sam kodirao je bilo retard safe.

sto kaze jedan lik sa phearlessa, jebeni priuceni php programeri. uzimaju nam hleb. e sad cu vam pokazati na 10 sajtova 10 rupa u kodu koje mozete iskoristiti na ovaj ili onaj nacin.

Link to comment
Share on other sites

. plus ako se odlucis za potpises ugovor sa dqs-om, nit-om, microsoft-om, etc..etc..-om da radis programiranje, projektovanje sistema i sl. za njih imas velike sanse da uspes u zivotu.

a imas i besplatana original softver od microsofta! :D

Da skratim diskusiju :)

Ugovor sa ovim bajama neces potpisati zbog faksa.

Posebno ne trt-mrt ucimo sve zivo u novom sadu (racunarstvo i automatika na fakultetu tehnickih nauka) nhf.

Potreban je, to stoji, ali nije neophodan. sad pricam iz licnog okruzenja. Ja moj faks mogu da okacim o klin. kao i etf-ovci ako ne uce nakon faksa kao KONJi i rmbaju kao KONJINE :) par godina. Nakon toga sve je stvar licnih poznanstava (ne veza generalno), iskustva i preporuka. Iliti social skillsa, nama svima tako mrske kategorije.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Znam, moj brat je tako otisao, ali to je ugovor za "predugovor" da se tako odrazim :)

Nije zlatno mece svako vece i slicno sto bi ljudi pomislili.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Količina hejta iz tvojih postova govori sve.

Majkemi, ako nastaviš sa ovakvim neživotom kriminalnog nekvaliteta, za neku godinu razmišljaćeš o samoubistvu. Moraš naći devojku ili makar RL drinking companione ASAP. To ti pričam zato što brinem za tebe :*

Link to comment
Share on other sites

hvala ti sto brines vudu al kad ne brine niko iz mog zivotnog okruzenja nema potrebe ni ti :)

samoubistvo hmm ja to vidim kao opciju za onaj dan kada ne budem mogao vise da placam net i pretplatu za igru posto ne vidim dalju svrhu niucemu

dosta sranja sad

alt tabujem se

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...