Jump to content

Klavijature za sviranje


Recommended Posts

Oću d'uzmem klavijature pa da sviram. Pravi sintisajzeri od 700+ evra odma ispadaju iz priče, nemam tolike pare a i da imam (odakle mi :D ) ne bih ih dao, jer se neću profesionalno baviti sviranjem. Treba mi nešto za kućevno zezanje, ali da izbegnem oslanjanje na kompjuter (osim za potrebe snimanja onog što odsviram), tako da bih MIDI kontrolere isto izbegao.

Znam da postoje cheap-ass aranžeri sa brdom ugrađenih ritmova što kapiram da je pogodno za splavove i tako to, ali me interesuje čisto sviranje, kao "zamena za jeftin klavir" i učenje.

Upao mi je u oko Casio CTK-800 koji je na nekoj akciji za 150 evra.

ctk-800.jpg

- 61 dirka

- dinamička klavijatura

- 32 - polifoni

- 500 zvukova

- 120 ritmova

- 8 efekata ( 4 x reverb & 4 x chorus)

- dvokanalni sekvencer

- 2 songa ( 12.000 nota )

Dakle, ima li neko iskustva sa ovom cenovnom klasom uređaja, i šta bih možda trebalo da znam pre nego što se upustim u kupovinu?

Link to comment
Share on other sites

ali me interesuje čisto sviranje, kao "zamena za jeftin klavir" i učenje.

sve klavijature to obavljaju sada...al kolko znam necesh naci negde klavijature samo sa par modifikacija klavirskog zvuka..

Svi imaju mnogo opcija i mogucnosti..a cene su od 100e pa do vishe nula.

Ovu moju yamahu ja sviram sa vremena na vreme,sad redje nego ranije jer me smorilo da sve radim na sluh...ovo shto sam poskidao poskidao sam..a na netu nema neki kvalitetan tutorial..chak nisam ni jedan normalan nashao:S

Ako ocesh da svirash sa dve ruke kvalitetno,tj. da lichi na neshto,potrebno je da ti neko pokaze,da chitash note i onda udri vezbu ako imash vremena.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da odesh do mitrosa,sky musica pa pitash tamo..samo odma odbaci 50 posto onoga shto ce nahvaliti...

Ova moja ima touch sensitive tastere.Kapiram da sve 150evra+ klavijature imaju...

Ima drugar studio i kroz njegove ruke su proshle mnoge klavijature..mogu ga pitam za tu casio.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

U vezi sa sviranjem. Skines neki program koji lepo cita midi fajlove (tj lepo ih prikazuje) recimo guitar pro ili bilo koji drugi i nadjes pesmu koju hoces (koju god sam trazio pesmu do sada nasao sam u midi formatu), otvorish i vidish note, youtube moze biti takodje od velike pomoci, vidish kako su ljudi vec odsvirali, cisto neke smernice + ostalo na sluh. Ne znam koliko si dobar vech i sta bi tacno da svirash ali sve se moze ;)

Link to comment
Share on other sites

Oću d'uzmem klavijature pa da sviram. Pravi sintisajzeri od 700+ evra odma ispadaju iz priče, nemam tolike pare a i da imam (odakle mi :D ) ne bih ih dao, jer se neću profesionalno baviti sviranjem. Treba mi nešto za kućevno zezanje, ali da izbegnem oslanjanje na kompjuter (osim za potrebe snimanja onog što odsviram), tako da bih MIDI kontrolere isto izbegao.

muson_synth_big.jpg

za koji zvuk ti treba, i koliko para bi dao?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja sam video kod jednog bradatog cige,na starom buvljaku,mozes i tamo ;)))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam, "sintisajzer" je sve što može da sintetizuje zvuk umesto da se oslanja na unapred snimljene semplove. Ove klavijature od 200 evra piče samo semplove.

A isto tako valjda sintisajzer uopšte ne mora da ima klavijature nego zvuk može da se dobija i potenciometrima i koječime (a možda i grešim). Znači, treba mi piano replacement sa što više oktava, a ne sintisajzeri za elektroniku sa mnogo efekata i malo tastera.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

sad ispada da tehnashi ne sviraju nishta nego samo uchitavaju semplove lol

Ne, oću da kažem da tebi u elektronici verovatno više znači da možeš da se zezaš sa zvukom na sto načina nego da imaš pet oktava na klavijaturama, jer praviš muziku za igranje. Sa druge strane, ako sviraš ne-tehno pesmu, treba ti što više čistih nota i ništa ti ne znači što možeš da praviš zvijurrr efekte na rasponu od dve oktave. E sad, sigurno postoje sintisajzeri koji imaju i mnogo oktava i pun kurac efekata, al verovatno koštaju ko kola.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Ne, oću da kažem da tebi u elektronici verovatno više znači da možeš da se zezaš sa zvukom na sto načina nego da imaš pet oktava na klavijaturama, jer praviš muziku za igranje. Sa druge strane, ako sviraš ne-tehno pesmu, treba ti što više čistih nota i ništa ti ne znači što možeš da praviš zvijurrr efekte na rasponu od dve oktave. E sad, sigurno postoje sintisajzeri koji imaju i mnogo oktava i pun kurac efekata, al verovatno koštaju ko kola.

svidja mi se tvoje vidjenje tehna :)

nego, pogledaj onaj klip shto ti dadoh pa broj oktave

a za sint nisi rekao za shta ti tachno teba

za padove, za lead, all in one...?

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...