Jump to content

heroes of might and magic 3


killYg0r

Recommended Posts

Nije logistika kao specijalnost toliko OP ovde ;) 

Od novih novosti koje sam skontao:

1. Misticizam je +5/10/15 mane :o Ako ja razumem onu matematiku, specijalista na 20. (ili 21.?) levelu cepa +30? 

2. Magog mi je od najodvratnije jedinice i za čišcenje i za korišćenje postao jedan od omiljenih. "G" taster radi čuda, probajte :) Skoro da su mi podjednako korisni early/mid kao marksmeni/elfovi, SKORO, jer ne uspem uvek naravno da zahvatim dva stacka, ali nekad uhvatim i tri :D Bonus prednost je što su korisniji za late game, jer nemaju problem kao drugi da će im neko nabiti zmajeve i druge karakondžule da ne mogu da gađaju... Kod njih je taj problem rešen... Tako što ih u nekom trenutku početka/sredine late game žrtvuješ dizginu i digneš demone, problem rešen, lol :D

 

 

  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Nerfovali su te prejake skillove, sto je ok

Bafovali su kao ludi te nebitne skillove, sto je vracanje na korak broj 1 ali ajde 

Ima brda tih PvP itema novih koji smanjuju luck, power i moral protivniku, sto uz kombinaciju novog Interference skilla valjda pravi neku razliku.

I nabacali su dosta novih objekata po mapi koji nesto daju/rade.

https://heroes.thelazy.net/index.php/Keybinds

Ovo sam recimo sanjao ceo zivot

   CTRL + Click castle icon (to the left of income icon) to instantly buy ALL available creatures
  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

Da, njima je definitivni fokus bio da izbalansiraju PvP koliko je god moguće.

Novi objekti na mapi su mi svi do jaja i genijalno zamišljeni, mnogi se pojavjuju samo na određenim terenima, pa im daju i poseban osećaj, a i taktiku u čišćenju svoje zone. Jedini izuzetak je Mansion sa Vamp lordovima, to je budalaština takva da nema dalje, apsolutno besmislen, mozga-bez dodatak u trenutnom stanju, i nadam se da će to učiniti svrsishodnim u nekim sledećim ažuriranjima.

A prečice i "quality of life" je ludilo, ctrl-klik za odvajanje one-stack, i sve ostalo kombinacije sa klikom na jedinicu, zatim ctrl+hover da vidiš koliko daleko koja jedinica može da stigne, onaj bar dole gde tačno vidiš kad koja jedinica nastupa kao u Herojima 5, target ground lich/magog, strike&stay harpies, itd itd... (Mada većina ovoga je odHD Mod-a, a ponešto od HotA)

Video sam još jednu mnogo dobru stvar, čak reinstalirao i kopao po opcijama misleći da kod mene nešto nije u redu i zatno me mogu to da uključim, na kraju izguglao da je to neki Twitch overlay, ali ne vidim razlog zašto ne bi implementirali i u igru.

ssh3.png.019dc96300bb9c6a3e058fc53697a81e.png

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2024 at 9:02 AM, millanče said:

Magog mi je od najodvratnije jedinice i za čišcenje i za korišćenje postao jedan od omiljenih. "G" taster radi čuda, probajte :) Skoro da su mi podjednako korisni early/mid kao marksmeni/elfovi, SKORO, jer ne uspem uvek naravno da zahvatim dva stacka, ali nekad uhvatim i tri 😄 Bonus prednost je što su korisniji za late game, jer nemaju problem kao drugi da će im neko nabiti zmajeve i druge karakondžule da ne mogu da gađaju... Kod njih je taj problem rešen... Tako što ih u nekom trenutku početka/sredine late game žrtvuješ dizginu i digneš demone, problem rešen, lol 😄

Ovo skroz menja mehaniku, sto je i kul a i imbalansirano a i zabavno!

image.thumb.png.97c05176968839de026accd96e287ec2.png

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Hm, ispašće da pametujem, ali to je prosto jače od mene, izvini unapred :D

- Fly, DD i TP su isti kao pre, jedini nerf je na DD ako uključiš Tournament rules, onda moze samo jednom, na Expert dva puta. 

- Ako ti je neka uteha - pro pvp strimeri igraju na very hard. 

- Zašto vučeš speed 4 zombije retradirane da ti usporavaju vojsku i ne rade ništa? Znaš da najsporija jedinica redukuje movement na početku poteza, možeš 5 logistika imati? Sve to u skeletone, prazan slot u koji razvučeš jednog skeleta da nekoj zajebanoj ekipi skine retaliation pa se onda svi bezdbedno i bez daljih gubitaka izređaju ti je vredniji od tih 200 zombija tu imho. Wraith to isto ne trebaju ni za k kasnije :) 

- Prerano si unapredio skeletone, znaš da ih se 33% manje diže kad su unapređeni? I to je oduvek, nije HotA. Razumeo bih da je zbog brzine, da vojska dalje putuje jer su speed 5 warriori vs 4 obični, ali svakako vučeš speed 4 zombije... Znaci ili eliminisi zombije i vodi warriore da bude brza vojska, ili vodi zombije i obične skeletone da bude vojska sporija ali jača, ovo ti ne radi posao nikako, ti ovde sam sebi dodatno nerfuješ logistiku i necro pored toga sto je sama HotA već nerfovala :D

 

Zomibije ne vodim NIKAD. Odmah sve u skeletone pretvorim što ih ima i ako imam para da ih kupim. Sa Galtranom 90% vodim obične skeletone da ih bude što više posle fajtova, jer su njemu obični speed 5 zbog bonusa, i to mi je ok. Sa ostalim herojima mi je fifti-fifti hoću li više sporijih skeletona i sporijeg heroja ili manje bržih warriora i bržeg heroja :D Ali sve ti ovo važi samo bez zombija u vojsci :D

I ovo da najsporija jedinica usproava heroja - jedini speed bonus koji utiče na ovo je taj od specijaliste heroja. Bonus od ogrlice, prstena, plašta i terena NEĆE pogurati tvoju zombi vojsku po mapi. Straker bi sa tom tvojom vojskom bio malo brži :) Ne znam šta se tačno zbiiva ako igraš sa Sir Mulichom, da li on daje +2 samo na combat speed, ili pogurava i vojsku +2 po vmapi kao unit specijalisti (ne verujem, mislim da je on samo +2 combat speed, kao da imaš free Cape of Velocity otprilike.).

Edited by millanče
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

@millanče 

- Te level 4 i 5 skillove su namestili da mogu da se pojave u mage guild-u ali da su se pojavile ukupno 2 puta od kad igram HOTU za ovih 20ak partija 

- A da li strimeri igraju protiv jedni protiv drugih ili cepaju i protiv kompa gde pobede?

- Za zombije si u pravu ali sam odigrao cisto reda radi partiju da pobedim i bustujem sebi moral : D

- Kako prerano brt kad je 4. mesec!

- Sa kojim Galtranom crni Milance kad su ga izbacili iz HOTE!!!

- Tako je, Sir Mulich samo u fajtu povecava speed jedinicama, za razliku od itema

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

@millanče 

- Te level 4 i 5 skillove su namestili da mogu da se pojave u mage guild-u ali da su se pojavile ukupno 2 puta od kad igram HOTU za ovih 20ak partija 

- A da li strimeri igraju protiv jedni protiv drugih ili cepaju i protiv kompa gde pobede?

- Za zombije si u pravu ali sam odigrao cisto reda radi partiju da pobedim i bustujem sebi moral : D

- Kako prerano brt kad je 4. mesec!

- Sa kojim Galtranom crni Milance kad su ga izbacili iz HOTE!!!

- Tako je, Sir Mulich samo u fajtu povecava speed jedinicama, za razliku od itema

1. Znaš da raličiti gradovi imaju različite šanse za raličite magije u gildu? Ne mogu sad da nađem precizan info, ali se sećam da, recimo, Inferno ima suludo malu šansu za Resurrection, da li 0 ili 5%,a ogromnu za Armagedon (50tak %ili više možda). Možda i Necro preferira Sacrifice, Meteore, i tako to pre nego DD, TP, Fly? Ja bih svakako pre gradio gildove Confluxa, Ramparta, a najpre, naravno, Towera, ako ih zauzmem negde. A na kraju krajeva, brate, igraš Necro, grad koji I DALJE u proseku nedelju do dve pre svih čisti utopije, pravac najbliža i pomoliš se za zemlja/vazduh knjigu :D

2. Jedni protiv drugih, ja sam geldao lika Lexiav, ako podnosiš njegov engleski, mnogo zanimljv i dobre informacije deli, a jako dobre tutorijale za efikasne fajtove i čejnovanje heroja i slično imaš i na kanalu Alex the magician. Ne znam da li editiuju čekanje na pritvnikov potez, ili HotA /HD mod podržavaju simultane poteze u ranijim fazama igre. Svakako templeti koje igraju su optimizovani da uigrani likovi završavaju partije za oko sat +-20 min u proseku.

3. Nema tu izgovora :D ili nerfuj Necromancy 33% unapređenjem kostura, ali dobij time na Logistici izbacivanjem zombija zauvek, ili nerfuj Logistiku vođenjem običnih kostura zarad moćnije vojske i Nekromansije. Ti si ovde nerfoao oboje, a dobio ništa :D U drugoj opciji unapređeni zombiji su tehnički prihvatlivi u vojsci, šta znam, ja ih ni onda ne vodim, rekao sam ti već, prazan slot i više ksotura mi je taktički korisinije od slota punog zombija:D Izuzetak je Straker, gde tehnički može da se vode i warriori i zombiji, i, naravno, Galthran, gde ti zombijii nikad IKAD ne trebaju u životu ni jedan, pravac Transformer :D

4. Kontao sam da ti je to neki mid game presek stanja, a to je što je ostalo :D 

5. Sad vidim da nema Galthrana na default template :( Na Jebus Cross i Duel templetima je dozvoljen ;) 

6. Thanks, pretpostavio sam da je to to :D Samo specijalsti znači ubrzavaju svoje sporaće i za kalkulaciju movementa na početku poteza. Zato ja, recimo, pokušavam da završim poteze u gradu ili u rudnicima, da sve sporije jedinice ostavim unutra, a na heroju samo najbržu, ili vodim heroja pomoćnika pored maina, pomoćnik kupu sitnice okolo da mejn ne gubi movement na gluposti, na kraju preuzima sve sporije jedinice sa mejna.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1. Znam ali sam procitao negde da su ugasili/smanjili sanse da se dobije skill koji se smatra nije pogodan za turnirska takmicenja

2. Lik je text book geek i prica kao full rtd : D ali ima najbolji kanal trenutno na tu temu cinjenica je

Unapredjeno je svakako da ima vise smisla ali mi nedostaju imbalansirana sranja :tf2:

I ova 2 nova zamka nikako da mi legnu, bas je promasena tema u smislu grafike i tematike. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

1. Znam ali sam procitao negde da su ugasili/smanjili sanse da se dobije skill koji se smatra nije pogodan za turnirska takmicenja

2. Lik je text book geek i prica kao full rtd : D ali ima najbolji kanal trenutno na tu temu cinjenica je

Unapredjeno je svakako da ima vise smisla ali mi nedostaju imbalansirana sranja :tf2:

I ova 2 nova zamka nikako da mi legnu, bas je promasena tema u smislu grafike i tematike. 

Vidim ja da ti znaš sve ovo, i da sam džabe pisao, mada možda ovo nekome drugom ko bespotrebno vuče zombije budu korisne informacije :D Ja sam najviše igrao taj JC template koji oni igraju, tu se forsira što raniji upad u sredinu, gde se u utopijama ili na zemlji relativno rano i lako nalaze zemlja/vazduh knjige.

Cove je meni do jaja, pirati rulaju, posebno posle drugog apgrejda, heroji mi se mnogo sviđaju, skoro svi su na neki način korisni, a zmijurine razvaljuju :D

Sa Factory imam specifičan problem, ne da igram sa njima, ni protiv njih da su OP, nego što im previše jedinica ima zajebane komibinacije stats/speed/specials zbog kojih se uvek skenjam čim vidim da mi nešto u govno-boji čuva nešto jako bitno što mi treba odma sada odma, a ne mogu da osvojim, jer

1. Halflinge može da prosere i moral i luck i unapređeni ignorišu defence wtf, hunteri pucaju prvi kao Han Solo wtf, dakle i jedne i druge je teško i opasno čistiti bez ozbiljnih kombinacija brzih jedinica, haste, tactics, teleort da im odmah uletiš, za šta nekad treba dosta vremena... Prilaziti im polako sa sporijim jedinicama ili se nadpucavati protiv njih prosto nije opcija kao protiv većine drugih ranged jedinica što jeste.

2. Inženjeri imaju breath i brzi su, jedan moral i GG. Crvi jaki, brzi, teleportuju se... 

3. Roboti sušta sušrotnost tački 1, brzi, ulete ti, eksplodiraju i pobiju sve, dakle gore ranged nije opcija, ovde melee nije opcija, bez ultra jakog ranged stacka im ne možeš ništa (a to ne može svaki grad da ima rano!). To mi je najveća budlaština sa novim gradovima što mi nekad baš zasmeta, fazon tebi nešto jako bitno čuva u startu x demona, počistiš kao od šale, a meni se spawnuje isto x ali robota i igram fortress, mogu da se jebem, neću tri nedelje moći da ih pipnem :D A jako mi je bitno nešto iza, recimo Wyvern nest ili Gorgon lair ili neki do jaja item itd.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...