Jump to content

Rate my PC


Trooper

Recommended Posts

Ajd mi pomozite oko spravljanja novog kompa, razmišljao sam o ovako nečemu

Mobo

Gigabyte GA-EP35C-DS3R

CPU

Intel Q6600

GPU

Palit Nvidia 9600GT Sonic PCI-E 512MB

ovo mi je najveća nedoumica, da li doplatiti za neki 8800GT sa 256MB ili možda 512MB, a i ako se odlučim za 9600 GT, da li je Palit ok, po stranim sajtovima ga hvale, a ja prvi put čujem za njega

RAM

GEIL 4GB (4x1GB) 800MHz DDR2 Black Dragon

Case

Cooler Master Mystique 632

PSU

Chieftec GPS-550AB-A 550W

komp koristim uglavnom za development (programiranje), krenuo sam sad skoro da radim i Direct3D pa mi kao treba jača grafička inače bih uzeo neku najjeftiniju

ako imate zamerki predložite alternativu, u istom cenovnom rangu naravno, znači za sad ovo ukupno ispada ispod 700e

tnx

Link to comment
Share on other sites

9600gt sa 512 se ne isplati ako uzimas uzimaj sa 1gb memorije ... ako ne uzmi 8800gt 512 palit overclokovanu oko 195 evra je.

q6600 je odlican best buy i mnogo se dobro overclokuje ... ako ne nameravas da ga dobro klokujes ( bez problema i sa boxom sam terao do 3hz ali drzim na 2.8 ^^ ).

Nemoj taj blackdragon da uzimas ako uzimas blackdragon onda se otvori i uzmi ovaj sto radi na 1 ghz ako ne onda ti je bolji geil ultra na 800 ista je cena ali je mnogo stabilniji i iako je paradoxalno mnogo je bolje klokuje nego blackdragon od 800 koji je navodno kloking / performance memorija ...cudno je ali tako je :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Brate, pogledaj round-up na Techu, kupovina 9600GT sa gigabajt memorije je van pameti. Uzmi Palit sa 512 MB i nakrivi kapu.

Takođe, ako pogledaš taj isti round-up, videćeš da 9600GT ima bolji odnos cena-performanse od 8800GT, tako da uzmi 9600GT. Palit je OK firma, jeftine a dobre kartice.

Link to comment
Share on other sites

Sonic je overklokovana, bez Sonic u imenu nije, ali i jedna i druga imaju bolje kulere od NVidijinih, tako da uzmi ono na šta naletiš od te dve.

LC Power za pedesetak evra je vrlo dobra kupovina za te pare, ali Q6600 nije zanemarljiv potrošač, tako da ne bi rizikovao, idi bolje na nešto malo jače, npr. Thermaltake PurePower ili OCZ StealthXStream Power od 600W za osamdesetak evra.

Link to comment
Share on other sites

3,2 ako me pamćenje služi :)

ako cemo precizno onda 3.2 - 3.8 , no nebitno skroz, zasto covek da stedi na ramu zbog te sice : )

skroz slican racunar planiram da uzmem, za sada 3 stvari su nam iste: procesor q6600, Geil memorija (4GB @ 800Mhz) i graficka 9600gt

q6600 se klokuje i na 3.4 sa njegovim boxom (ja bih drzao na 3.0), i jeste najbolje resenje za tu cenu

GEIL memorija je takodje po meni best buy (do juce je bila na itsvet-u 65e 2x2gb (black dragon) navodno u IMTEL-u, ali sada vise nema...)

za plocu se jos nisam odlucio, ali planiram sve da se uklopi u cenovnom rangu 650-700

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji 32-bitni i XP i vista nece videti 4 GB u punom obimu. 64-bitni i XP i Vista nece imati problem ove vrste.

Najcrnje od svega, ja sam imao frku sa 4GB ram i 64-bit Visti, koja se cak i spucavala sa tolikom kolicinom rama. Problem resen instalacijom SP1.

Link to comment
Share on other sites

nemoj da si kšte, dodaj pare za 8800gt

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nada umire poslednja :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...