Jump to content

War Nerd's take on Kosovo battle


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Meni se svidja upravo zato shto na duhovito-ironichan nachin pokushava da objasni jednom prosechnom zapadnjaku chinjenice o tome koliko je zapravo Srpski narod izigran kroz chitavu Istoriju.

Zaboravio je samo da pomene koliko su nashi josh stradali za druge u wwI i II.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ne shvatate je da ce na Zapadu ovaj tekst biti daleko bolje razumen nego da neki Srbin uzme natenane da objasni istoriju i trenutnu situaciju. Jeste uprosceno i obogaceno americkim nacinom govora, ali ja na ovo gledam kao dobru stvar

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Lik je lud. Previše, daleko previše se divi ratu kao plemenitoj veštini, i prelako iznosi činjenicu da je etničko čišćenje i genocid najprirodnija politika.

Pa etničko čišćenje i genocid i jesu najprirodniji načini rešavanja problema u ratu, sa stanovišta čiste logike ("Nema ljudi nema ni problema" Staljin.). Da li je to moralno, etički korektno i/ili prihvatljivo u savremenom, civilizovanom društvu, to je druga stvar. Uostalom, šta bi zvaničnici Hirošime rekli o tome?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

mislim ne znam chemu velichanje ovog teksta, ako niste znali bar 80% ovoga shto je napisao ovde onda treba da se vratite nazad u shkolu. tekst kao tekst je suvishe neozbiljno napisan i zbog toga ne mozhe da ima nikakvu tezhinu.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

^^Tekst je namenjen ljudima koji nisu upoznati sa nasom istorijom.Konkretno Amerima,pa je valjda i nacin na koji je napisan takav.Covek je pokusao,obracajuci se Rajsovoj,prosecnom Ameru da objasni sta Kosovo znaci Srbiji.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Samo sto prosecan Amerikanac nema veze sa otimanjem Kosova, vec ljudi koji su na "malo" visim mestima. :) A oni sigurno znaju podosta o istoriji Kosova i bole ih penis za to. A iskreno i mene ne zanima sta prosecni americki idiot misli o nama, a i o Kosovu, bilo je mnogo pametnijih Amerikanaca koji su branili srpski interes i lepo su elaborirali na njihovim televizijama i opet nista nisu postigli, mozda su promenili misljenje 5% stanovnistva u Americi, ali ne vidim kako bi to nama trenutno pomoglo. Jedino sto bi nama eventualno pomoglo je da se masovno prave tekstovi koji su 100% ozbiljni, sto kaze maud... Tekst je previse neozbiljan, iako je ko stvoren za nekog ko nema pojma o istoriji Kosova, ne vidim kako bi nam pomogao.

edit typo

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

bas je impresivno to sto text nije ozbiljan a relativno je istinit, napisan je dovitljivo sa malo neposrednog humora... ovo u svakom sluchaju ne moze da shkodi moze samo da deluje nabolje za nash reputaciju, ako nista drugo... jbg...

tuzno je sto on vise kuka za kosovom nego ovi nasi pozeri

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...