Jump to content

Barak Obama v Hilari Klinton


Recommended Posts

mada je ovaj topik zasnovan na cudnoj pretpostavci da srbi pored gomile unutarnjih problema obracaju paznju na trku za kandidata za predsednicke izbore u sad, ipak verujem da ima onih koji prate ovu izuzetno zanimljivu trku dva ingeniozna i poprilicno posebna subjekta..po mnogo cemu ova trka je neobicna i obecava mnogo zanimljivosti pa je valja ispratiti i iz rur ugla:)..ipak ce neko od njih mozda biti lider najvece svetske sile..

ugl dosadasnji rezultati trke za mesto demokratskog kandidata za predsednika SAD

Barak Obama - 1354 elektora

Hilari Klinton - 1268 elektora

za pobedu treba 2025 elektora

ko zeli da se vise informise o najglupljem izbornom sistemu na svetu i najNEdemokratskijem nacinu glasanju u tzv. najdemokratskijoj zemlji nek malo progugla..shvatice brzo taj shljmz elektorski sistem

elem s jedne strane imamo Hilari Rodam Klinton zenu bivseg (loseg) presednika sad koga amerikanci pamte samo po tome sto mu je neka kvazikurva blajznula paju u Ovalnoj sobi..Navodno se Hilari i pre mandata Bila bavila nekom vrstom politike ali je ozbiljno pocela tek anakon kraja mandata njenog voljenog saksofoniste. Na osnovu njenih govora i par duela sa Obamom moze se zakljuciti da je u pitanju jedna odsecna ,drcna ne preterano pametna zena, koja se dosta ponavlja i prica priilicno prazne price, ide na emotivnost amera i na to sto je zena..konkretan politicki program joj je dosta klimav i nesredjen i moze se surovo pretpostaviti da ga joj je muz pisao/sugerisao.. cesto joj se kampanja svodi na pljuvanje obame i za verovati je da i tako dobija deo glasova kod rasista u sad

ukratko amerika se ne bi mnogo promenila kad bi ona dosla na mesto lidera..Retardiranost njenih glasaca je tu negde oko 150..molim vas - zena bivseg predsednika,ajte da se ne salimo..(pritom nemam nista protiv zena na pozicijama generalno,imam protiv ove konkretne koja je po mnogo cemu idiot)..ali zamislite da se u srbiji za par godina kandiduje tadiceva zena..muahahah

S druge strane imamo nasmejanog veselog Baraka H. Obamu senatora Ilinoja, sjajnog crnca koji zeli da bude predsednik. Iako mu se po pocecima nije mogla naslutiti takva buducnost - cale Kenijac, keva sa Havaja, rodjen na Havajima - uspeo je da se skoluje,postane profesor, napise podosta knjiga na neke ozbiljne geopol. teme a sada i da se ozbiljno bavi politikom. Inteligentan crnac sa mnogo zanimljivih stavova vezanih za buducnost Amerike..zelja mu je da okonca rat u Iraku i generalno okrene sad samoj sebi a ne drugima, tj da spoljnu politiku stavi u senku unutrasnjih promena koje bi trebalo da poboljsaju zivot amera..Veoma sposoban i dobar govornik, ume da zapali masu, u svakom duelu obrise pod za protivkandidatkinjom i na sve to miran i nekako pozitivan..meka narav..

mane su mu ocigledne - prvo jer je crnac:)) i to je ono sto najverovatnije smeta velikom delu retardiranih glasaca usa..mogu oni da kriju kolko oce ali se zna da postoji ta rasna netrpeljivost i da je dosta jaka..

no i tu je bilo par iznenadjenja - tipa pobeda Obame u Iowi gde je pre 20-30 godina bilo dosta napada,`robovlasnickh` odnosa i rasistickih sranja sve u svemu jedna neprijateljska drzava za obojene a crnac pobedijo:)..no ako i prodje u main election race svi mrzitelji,rasisti i stormfrontovi sveta ce se ujediniti protiv njega s ciljem da mu onemoguca pobedu..cak verujem da ce dobar deo glasaca Hilari da glasa za republikanskog kandidata na glavnim izborima..cisto da im Obama ne bi bio predsednik

druga mana ga bas kolje u americkim ocima..i tek zbog toga mi nije jasno kako neko glasa za njega s obzirom da su amerima isprani mozgovi u vezi sa muslimanima..i tu postoji neka doza retardiranosti glasaca..

naime Barak H. Obama svoje srednje slovo duguje imenu Hussein:)

tako da kad vidim sve te otezavajuce okolnosti koje ima ne mogu da ne navijam za njega!

pogotovu sto je po programu, prici i idejama mnogo jak..ali ipak crnac i musliman predsednik usa?

roknuce ga lako ako se to kojim slucajem desi..

p.s. znam da su se srbi dosta simpatisali s njim misleci da ce spasiti Kosmet ali svo troje glavnih kandidata - mekejn, klinton, obama su podrzali nezavisnost i rekli da je to pravo resenje..tako da ce srbima najverovatnije biti isto..

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bros before hoes! :)

znas kako, bili je amerima bio jako dobar predsednik. cak sta vise, mnogi ameri ga smatraju najboljim predsednikom u skorijoj istoriji. tako da hilari i tu ima jako uporiste. sto se tice srba, obama je najveci pacifista medju ovima, tako da se nadam da ce se to nekako odraziti i na nas

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

klinton je jedan od najboljih predsednika koje je zemlja imala

Yep, za Amere naravno. Neki cak tvrde da je #1 po nekim ekonomskim pitanjima.

Ja mislim da bi nama najvise Obama odgovarao, em izgleda najblaze, em je senator Ilinoisa (Cikago) gde ima mnogo Srba koji mozda mogu na neki nacin (lobi) da poboljsaju nasu situaciju sa njima.

Link to comment
Share on other sites

@ starbak

daj bre ko da citas politiku ceo zivot tako pricas,mekejn bio albnaski lobista i naoruzavao albance i ovk..to samo novinarti politike i pressa mogu tako da formulisu..ima isti stav kao i vecina s njegove strane - da je nezavisno kosovo najbolje resenje..i zbog toga su ga proglasili alb lobistom..onda je cela amerika albanski lobista, jel znas ti kolko je ljudi po senatu i u ostalim strukturama americke vlasti govorilo za nezavisno kosovo tokom godina..na hiljade..i jel su svi oni placenici?

sto se tice obame mozda je on promeni veru ali je cinjenica da mu je srednje ime husein..ako nista da upotrebim tu smesnu frazu bio je musliman(iako licno ne mislim da musliman ikad moze iskreno da se preokrene)..to mu i dalje ostaje mana kod vecine populacije usa

a pogledajte malo komentare intelektualaca i pol. analiticara po usa koji sada kad se svode rachuni (iako je to potpuno besmisleno) govore kako je bush en general bio bolji predsednik..iako je mamlaz

znaci mozes slobodno i ti da se informises malo vishe..nisam pisao zbrda zdola vec pratim ovo od pocetka jer mi je zanimljivo i stekao sam neke zakljucke na osnovu onoga sto ljudi u americi pishu/prichaju/objavljuju a i sam na osnovu posmatranja

p.s. to za vutru je zakon:)

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

@ starbak

sto se tice obame mozda je on promeni veru ali je cinjenica da mu je srednje ime husein..ako nista da upotrebim tu smesnu frazu bio je musliman(iako licno ne mislim da musliman ikad moze iskreno da se preokrene)..to mu i dalje ostaje mana kod vecine populacije usa

p.s. to za vutru je zakon:)

On se rodio musliman, jer mu je musliman bio cale, al je odrastao kao atheista, jer kolko se secam, nije upoznao cala do ne znam koje godine.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

shto volim ove ljude koji nemaju pojma i onda krenu ovako da lupaju ..

u svakom sluchaju sve shto je starbak rekao je i moje mishljenje i mishljenje svakog iole uputjenog u celu prichu. samo bih ja otishao josh dalje i rekao da je bil klinton najbolji predsednik koga je amerika ikada imala, al to je vetj subjektivno sa moje strane.

naravno to je sve iz objektivnog ugla, tj u ovom sluchaju da sam ja amer.

shto se tiche ko bi nama odgovarao kao predsednik amerike tu je dilema prosta, to je obama. zashto ? zato shto dolazak klintonove znachi i povratak cele te administracije koja nas je tlachila dojaja, dok dolazak mekejna .. pa samo mogu da zamislim na shta bi to lichilo .. malo vishe pametniji dzordzh bush koji josh i zna gde je kosovo i srbija, al taj republikanski mentalitet i nachin vodjenja drzhave .. kapiram da bi proshli bospotrnju :)

bilo ko da dodje na mesto predsednika imatje medju najzajebanijim i nezahvalnijim zadacima u poslednjih 20-30 godina. recesiju i okonchanje priche "axis of evil". za taj posao najbolji su demokrate, a sad moje lichno mishljenje izmedju obame i hilari bi bila hilari jel taj aparat ljudi koja ona dovodi iz ekonomske sfere je prosto neverovatan, a to tje im najvishe trebati da bi se izborili sa mozhda najgorom recesijom i posle toga transformacijom celog tog najvetjeg ekonomskog sistema na planeti.

realno ochekivao sam da tje hilari odraditi landslide victory i zato mi je totalno chudno shto je obama sada kao neshto shije, mada dosta ljudi misle da je to tako da bi kao "bilo uzbudljivije" i "neizvesnije", jel "mislim jebote crnac" [:D]. idalje sam uveren da tje hilari na kraju izatji ontop iz prostog razloga shto su njena ledja ubedljivo najjacha, a to je u tom americhkom sistemu najbitnije.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

On se rodio musliman, jer mu je musliman bio cale, al je odrastao kao atheista, jer kolko se secam, nije upoznao cala do ne znam koje godine.

hahaha, imao sam u srednjoj drugara koji je govorio "cala", iz cacka, pa sam ga se setio kad sam video ovo, a vidim da si i ti iz cacka :)

sori na offt :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

bez obzira ko pobedi u SAD na izborima amerika MORA da podstiche ratove shirom sveta jer joj industrija zavisi od toga

svetski mir nije profitabilan, samim tim treba da se izbegava ;o)

samim tim, ko god zasedne u fotelju morace da nastavi sadashnjim kursem, dal' otvorenim ratovima kao g.w.b. dal polutajnim liferovanjem oruzhja i "humanitarnim akcijama" kao klinton... (chija se lol inteligentna ekonomska politika svodi na to da je otvorio nacionalne parkove aljaske kao slobodnu teritoriju za bushenje nafte ;oP)

zbog svega toga veliki kapital ne zheli da obama postane sledeci predsednik (iako je trenutno vecina populacije SAD za njega) i ako ne uspeju da ga politichki diskredituju i nekako izmuvaju da hilari dobije nominaciju onda ce ili da ga stave u dzhep kad dodje na funkciju i pochne da kapira sta se deshava ili ce da ga maknu pa kontrolishu onoga/onu ko dodje iza njega

inache od svih kandidata koji su trenutno "realno" u trci za nominaciju za nas je hilari debelo najgora...ko je slushao debatu u teksasu mogao je da chuje njenu reakciju na paljenje ambasade.... nisu ni ostali med i mleko, zaboga, nashi diplomate su ipak tardovi, ovako se drzhava ne vodi, ali bolje bilo ko samo ne ona - zato navijamo za nasheg choveka huseina! ;o)

Link to comment
Share on other sites

hahaha, imao sam u srednjoj drugara koji je govorio "cala", iz cacka, pa sam ga se setio kad sam video ovo, a vidim da si i ti iz cacka :)

sori na offt :)

:P, jbg, ovde niko ne prica caleta.

Ko sta Cale

Koga cega Cala

Ka kome ka cemu, Calu

Koga sta Cala

HEJ CALE

itd itd

back on topic.

Lik se drogira, lik je do jaja /jk

Edited by Nikita

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

netju da se upushtam u neku shiru raspravu sa tobom kolence povodom drugog pasusa jel ako ovako neshto odmah kazhesh onda znam da se nikad netjesh slozhiti pa makar ti izneo milijardu podataka da nisi upravu.

koncentrisatju se na prvi tab, a to je da je vreme da dodju demokrate jel je jasno da se politika republikanaca i demokrata razlikuje iako obe rade na boljitku. vreme je da dodju demokrate iz prostog razloga shto ratove chak i da si amerika ne mozhesh da vodish doveka iz 2 razloga: unutrashnje srdzhbe i spoljashnje srdzhbe. jasno se vidi kosovo - full nato, afganistan - okrnjeni nato, irak - amerika + uk .. kad bi ishli po sledetjem planu bio to iran ili saudijska arabija ili jordan to bi morali sami, a to je vetj preveliki medjunarodni pritisak, a o pritisku kod kutje da ne govorim.

poenta je da sada je red da dodju demokrate koje tje da srede ekonomiju, zarade neke prave pare za drzhavu (a ne samo za sebe), pobrinu se za unutrashnje probleme kao delikvencija, obrazovanje, imigracija i sl, a onda kroz 10 godina ponovo mozhe da zajashu republikanci sa svojom homer prichom:

Homer: [with a Spanish accent] In America, first you get the sugar, then

you get the power, then you get the women...[snores]

[:D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Osim ako ne zele da im gore gradovi cisto sumljam da ce neko da ubije Obamu ako postane predsednik. Verovatnije ce da mu nameste neku igru, mrtvu kurvu ili neku maloletnicu ili sta-vec. Jer ti da cekas koliko stotina godina da ti tebra dodje na vlast u beloj Americi a onda ga neko rokne ?! Ima da vrate DC da bude mocvara garant.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

naravno da ce doci demokrata na vlast, ne zato sto "je red" nego zato sto americhka javnost ne mozhe ochima da vidi republikance zbog svega sto se deshava, ali chinjenica je da su demokrate jednako krivi zasto se nista ne menja - jer demokrate imaju vecinu u kongresu od '06 midterm electiona!!! znachi skoro 2 godine su u poziciji da zaustave chejnijevu samovolju ali i oni rade u dogovorenom smeru...

samo je ubogi john edwards hteo da saseche koren u problemu, da udari nafatirane korporacije po dzhepu i stvori ljudima bolje uslove za rad, i evo ga on vishe nije u trci

sve ostalo je odrzhavanje statusa quo i to ce raditi svi trenutno aktuelni kandidati - znachi spoljna politika koja podstice ratove i zarista i pokusava da obezbedi sto vishe crne chorbe koja polako nestaje

i onda kad nisi kina indija ili neko drugi "veliki" onda treba bti pametan i gledati da ne budesh zhariste na koje ce oni da tresu to oruzhje ...sto je mnogo lakshe kada je u beloj kuci crnja koji ce da prvo razmisli pre nego sto se saglasi sa nekim oko toga da te treba bombardovati nego luda klimakterusha koja je vec odluchila ko je kriv za sve u ovom regionu i koja nema problema da nastavi ono sto joj je muzh zapocheo...

Link to comment
Share on other sites

:P, jbg, ovde niko ne prica caleta.

Ko sta Cale

Koga cega Cala

Ka kome ka cemu, Calu

Koga sta Cala

HEJ CALE

itd itd

back on topic.

Lik se drogira, lik je do jaja /jk

sto ima logike... djordje/djordja... cale/cala...

verovatno najsimpaticniji oblik srpskog jezika... subjektivno misljenje...

idemo i sedimo su mi najjace akcentovane reci kod cacana... o mentalcima i da ne govorim :)))

jebiga nepismen sam priznajem, mrzi me da radim na tome i to je to [:D]

verovatno jedna od najcescih gresaka, koje su toliko odomacene da sam mislio da niko vise ne obraca paznju...

Link to comment
Share on other sites

naravno da ce doci demokrata na vlast, ne zato sto "je red" nego zato sto americhka javnost ne mozhe ochima da vidi republikance zbog svega sto se deshava, ali chinjenica je da su demokrate jednako krivi zasto se nista ne menja - jer demokrate imaju vecinu u kongresu od '06 midterm electiona!!! znachi skoro 2 godine su u poziciji da zaustave chejnijevu samovolju ali i oni rade u dogovorenom smeru...

samo je ubogi john edwards hteo da saseche koren u problemu, da udari nafatirane korporacije po dzhepu i stvori ljudima bolje uslove za rad, i evo ga on vishe nije u trci

sve ostalo je odrzhavanje statusa quo i to ce raditi svi trenutno aktuelni kandidati - znachi spoljna politika koja podstice ratove i zarista i pokusava da obezbedi sto vishe crne chorbe koja polako nestaje

ajde molim te kolence nemoj biti toliko naivan da verujesh da je amerika demokratija, a ne chist totalitarizam gde ona usta koja progovore kroz usta predsednika se ne dovode u pitanja i tako bude. ta cela pricha kongresmeni, senatori su isti fazoni kao kod nas gde imash neke budale u poslanichkim klupama koji drkaju kurac .. samo shto je amerika malo ozbiljnija pa oni ne drkaju bash kurac, al kapirash shta hotju da kazhem.

john edwards je idealista i zato ta pricha nije proshla. nema ideala, samo pare!

ratovi se ne vode samo zbog nafte, pa mislim jel si ti svestan da oni nisu izvezli minimum nafte iz iraka. ne vodi se zbog toga ti ratovi nego zbog vojne industrije koju drzhe klan bush i oratji. nafta je tu sekundarna. jednostavno ne vidim novi rat u koji amerika uletje, nego chak vidim povlachenje iz afganistana i iraka i regrupisavanje. pa vetj su pocheli da smanjuju broj vojnika u nemachkoj .. naravno da tje se povutji iz afganistana i iraka.

verovatno jedna od najcescih gresaka, koje su toliko odomacene da sam mislio da niko vise ne obraca paznju...

brate, ovde na ruru se to ne tolerishe! zero tolerance policy!

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

sto ima logike... djordje/djordja... cale/cala...

verovatno najsimpaticniji oblik srpskog jezika... subjektivno misljenje...

idemo i sedimo su mi najjace akcentovane reci kod cacana... o mentalcima i da ne govorim :)))

verovatno jedna od najcescih gresaka, koje su toliko odomacene da sam mislio da niko vise ne obraca paznju...

Ponovo off-topic.

Najjace kad je pre X godina bio turnir u Starcraftu, i kad je doshao tad cacanski clan "CNNB" (Chachani nikad ne biraju, i naravno samo random :):) ), I kad su poceli da se deru "POSHALJI IM KRAVU, SHALJI KRAVU",u prvom minutu partije(Krava =zerg overlord), a ovi drugi likovi "Koji ce kurac sad da mi poshalju", i tako za svaku jebanu jedinicu, hahaah.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...