Jump to content

Omiljeni c-RPG


voodoo_

Omiljeni c-RPG  

102 members have voted

  1. 1. Omiljeni c-RPG

    • Baldur's Gate 1/2
      33
    • Icewind Dale 1/2
      10
    • Neverwinter Nights 1 sa ekspanzijama
      9
    • Neverwinter Nights 2 sa ekspanzijama
      6
    • Planescape: Torment
      11
    • Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura
      17
    • The Elder Scrolls 3/4
      16
    • Gothic 1/2/3
      17
    • Fallout 1/2
      35
    • Vampire: The Masquerade - Bloodlines
      12
    • The Witcher
      9
    • Star Wars: Knights of the Old Republic
      11
    • Temple of Elemental Evil
      1
    • Divine Divinity/Beyond Divinity
      1
    • Arx Fatalis
      1
    • Nešto što nije ponuđeno
      14


Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ozivim temu iz mrtvih [:D]

Danas sam zavrsio Arx Fatalis, nikad je pre nisam igrao. Ne znam sta sam radio 2002. godine i kako mi je promakla ova igra.

Nemam rechi da opisem odushevljenje. Kada mislis da si odigrao sve rpg-ove vredne pomena u poslednjih 15+ godina i onda te ovako iznenadi igra koja je izasla pre 7 godina, e to je stvarno poseban osecaj :)

Igra na prvi pogled deluje tako plitka, a iza te "fasade" se krije jedan od najboljih rpg-ova koje sam ikada igrao. Da mi je neko prichao pre par dana da cu igru u kojoj nemas mogucnost da izaberes ni jednu jedinu liniju dijaloga da smatram za jedan od naj rpg-ova rekao bih mu da je lud :)

Sam dozivljaj me podsetio na to kad sam prvi put igrao Gothic...iako se na prvi pogled ne uklapa u stereotipe rpg igrice, u sebi ima nesto sto je chini vecim rpg-om od vecine izvikanih naslova tog zanra.

Posebno su me odushevili puzzle-ovi u igri, kao i chinjenica da je neko konacno napravio igru u kojoj resenja mnogih kvestova nisu ocigledna, nego treba ukljuciti mozak i stvarno se potruditi..samim tim je i zadovoljstvo kada ih resis vece.

Eto, sada mi je zao sto sam vec glasao na ovoj temi, jer bih vrlo rado udvostrucio broj glasova Arx Fatalisa :)

p.s. e da, igru sam igrao uglavnom nocu, i moram priznati da sam se par putao usrao od straha [:D]

Link to comment
Share on other sites

svi dizu u nebesa taj arks fatalis, ja sam ga igrao kad je bio aktuelan i brate, jebes ti najbolji rpg na svetu ako treba da se otelim sa interfejsom. to je moja dva dinara:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Interfejs jeste nepraktichan. Tacnije povezanost inventara i logbooka/character sheet/spellbook-a je ono sto je neprakticno.

Dosta vremena treba da se naviknes..ali posle desetak sati igranja vishe nije problem [:D]

Ali je zato pripremanje magija fantasticno (crtanje simbola po ekranu), samim tim sto sistem omogucava otkrivanje skrivenih magija (koje ne postoje u spellbook-u).

Inache, da napomenem, igru dosta olaksavaju prechice sa tastature:

g - koristi mana potion ako imas u inventaru

h - koristi health potion ako imas u inventaru

F1-F4 - mapa, spellbook, character sheet...

Ja sam tek na pola igre skontao ovo za tastere "g" i "h" bez kojih su neke borbe mnoogo teze.

Link to comment
Share on other sites

Zar je moguce da niko osim mene ne voli Divine Divinity?

:(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

a taj divinity je bleda kopija diabla

Odvali ga i ostade ziv.

Divinity je tako  drugachija igra od Dibala u svemu osim u samoj akciji ,tj h&s komponenti.

Prvo igra se na jednoj ogromnoj mapi, drugo kvestovi su tako jebano mocni, jedni od najboljih kvestova koje sam vidjao pored Arcanuma, dakle dobar deo njih morash apsolutno bez ikakvog navodjenja da sam reshish da obidjeh svaki pedalj mape da bi ih skontao,a chak i kad naidjesh na karike kvesta, one nisu tako ochigledne vec mora da ti kvrcne u glavi da je to vezano bash za taj kvest,a potom i kako to treba iskoristiti.Neke kvestove i zaboravish da ih imash i onda na nekom levom delu mape provalish neshto vezano za taj kvest.

Da ne govorim kako je pricha rashirenija i produbljenija od Dibala, i koliko su vishe pazili na detaljima u svetu, njegovoj pozadini i pozadinskoj prichi, i Istoriji sveta. Mogu 50% utroshenog vremena igranja da potroshim na chitanje tomova,skripti i ostalih sranja nadjenih po svetu.

Jedino shto je sjebalo tu igru jeste nevoljnost studija da popravlja neke bagove i ogroman abjuz magija, postojale su razne sheme da se igra predje odredjenim kombinacijama magija i itema.

Nazalost sa BD su tako jebano usrali igru da nemam rechi. Igrao sam je i trudio se iskreno da je zavolim, ali je igra do jaja smorila svojom bednom prichom i linearnoscu

Da ozivim temu iz mrtvih [:D]

Danas sam zavrsio Arx Fatalis, nikad je pre nisam igrao. Ne znam sta sam radio 2002. godine i kako mi je promakla ova igra.

Nemam rechi da opisem odushevljenje. Kada mislis da si odigrao sve rpg-ove vredne pomena u poslednjih 15+ godina i onda te ovako iznenadi igra koja je izasla pre 7 godina, e to je stvarno poseban osecaj :)

Igra na prvi pogled deluje tako plitka, a iza te "fasade" se krije jedan od najboljih rpg-ova koje sam ikada igrao. Da mi je neko prichao pre par dana da cu igru u kojoj nemas mogucnost da izaberes ni jednu jedinu liniju dijaloga da smatram za jedan od naj rpg-ova rekao bih mu da je lud :)

Sam dozivljaj me podsetio na to kad sam prvi put igrao Gothic...iako se na prvi pogled ne uklapa u stereotipe rpg igrice, u sebi ima nesto sto je chini vecim rpg-om od vecine izvikanih naslova tog zanra.

Posebno su me odushevili puzzle-ovi u igri, kao i chinjenica da je neko konacno napravio igru u kojoj resenja mnogih kvestova nisu ocigledna, nego treba ukljuciti mozak i stvarno se potruditi..samim tim je i zadovoljstvo kada ih resis vece.

Eto, sada mi je zao sto sam vec glasao na ovoj temi, jer bih vrlo rado udvostrucio broj glasova Arx Fatalisa :)

p.s. e da, igru sam igrao uglavnom nocu, i moram priznati da sam se par putao usrao od straha [:D]

Ja sam sve vreme ziveo u lazi da je to neko prosechno govno od igre, zajebo me "The Gamer" chijoj sam kritici tada verovao i redovno ga kupovao, ah zablude li goleme!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo pošteno, Arx mnogo toga duguje Lands of Lore-u 2 koji je ingeniozno-nadprosečna igra, iako nije klasičan RPG (što isto važi i za prvi deo). Mislim, zipa samo ovaj trejler, mislim da sam ga svojevremeno gledao minimum deset puta na dan:

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Interfejs jeste nepraktichan. Tacnije povezanost inventara i logbooka/character sheet/spellbook-a je ono sto je neprakticno.

Dosta vremena treba da se naviknes..ali posle desetak sati igranja vishe nije problem [:D]

Ali je zato pripremanje magija fantasticno (crtanje simbola po ekranu), samim tim sto sistem omogucava otkrivanje skrivenih magija (koje ne postoje u spellbook-u).

Inache, da napomenem, igru dosta olaksavaju prechice sa tastature:

g - koristi mana potion ako imas u inventaru

h - koristi health potion ako imas u inventaru

F1-F4 - mapa, spellbook, character sheet...

Ja sam tek na pola igre skontao ovo za tastere "g" i "h" bez kojih su neke borbe mnoogo teze.

okej sve to, ali ako uzmemo u obzir da ja nisam standardan konzument video igara, te da svaki rpg naslov cekam kao zemlja kisu, onda ti je jasno kako se arx fatalis primio kod standardnih igraca:) mislim, sve je to sjajno, sistem castovanja je super, ali opet, mora se voditi racuna i o drugim stvarima, jelte:)

abohac:

dam ti dinar kad se vidimo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Razumem te, ni ja ne igram nista osim RPG-a i avantura. U zivotu sam odigrao samo jedan FPS (Half Life pre 10 godina), tako da ni sam nisam najspretniji kad je real time borba u pitanju. Ali ne mogu zbog jedne nespretno izvedene stvari u igri da joj zanemarim sve ostale kvalitete :)

Link to comment
Share on other sites

bogami, ja volim maltene sve zanrove, ako je igra dobra, volim da je odigram. ali rpgovi em redje izlaze, em uglavnom po nekom degenskom receptu gde se u igri ne nadje nista sto ja smatram da je bitno za kvalitet, tako da se opet svodi na to da sam najvise gladan dobrih rpgova:) da ne pominjem da sam mnogo manje spreman da gledam kroz prste rpg naslovima.

sto se tice lands of lore, to je vanserijska igra stvarno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ARCANUM and Morrowind FTW! kakav Oblivion... ako nemas mogucnosti da ga pokrenes na High/Max onda mozes slobodno da batalis...über-Graphx je jedino sto je vredelo u TeS4, i eventualo to sto je spellcasting bio malo olaksan, nije bio potreban swap izmedju casting i weapon moda...(ali Fast Travel, Lockpick Minigames,??? ROFLOLMAO! )

Slicna situacija i sa NWN...sve le to lepo, vise clasa/rasa/skillova/featova/spellova...ali NWN2 nije ni blizu fun kao HotU....

[#10211] You may only use up to 0 images in your signature. <3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najbolji mi je bio Gothic 2 Night of the Raven, mada je i prvi Gothic bio odlican... treci ne komentarisem jer sam tek sad skinula poslednji community patch i mozda ga konacno odigram

Baldur's Gate 2 sa ekspanzijom

Morrowind ... ali ne Oblivion...

i naravno Planescape Torment i Fallout i Vampire i Arcanum i NWN ali nisam htela da dodjem u situaciju da sve stikliram pa sam stala posle treceg glasa :P

Edited by Sneaksy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...