Jump to content

CS scena i tuzno stanje:)


Kojot

Recommended Posts

Au konacno procitah sve...

Dok sam citao ovih 12 strana svasta mi je padalo na pamet. Napisacu ono sto uspem da se setim.

Prvo sve sto imam da kazem je zasnovano na moje licno iskustvo.

Prvi put sam igrao Counter u Cacku na letnjem raspustu davne 2001. Koliko se secam tada su bile beta verzije igrice. Igrao sam i 1.3 sve sa matrix strafeom i sl, igrao sam i 1.4 za ono kratko vreme koliko je bila aktivna i naravno igrao sam i 1.5. Prestao sam da se lozim na counter kada je izasla 1.6 verzija, ili ti kada se zatvorila -=PanzeR=- igraonica na Dorcolu.

Elem da predjem na stvar. Ne verujem da me iko odavde zna, a i oni koji su me znali su me verovratno zaboravili (respect G-ovcima koji mi se uvek jave i sa kojima uvek malo popricam).Mi kada smo igrali counter pre 5-6 godina bilo je skroz drugacije. Kao sto su svi rekli bili je mnogo boljih ekipa i postojalo je mnogo vece medjusobno postovanje. Ja sam igrao sa mojim drugarima iz kraja u panzeru. Bilo je nas 6-7 koji smo non stop visili tamo i lozili se da smo neki igraci. Imali smo g-ovce uz nas u igraoni od kojih smo mogli mnogo da naucimo, ali bili smo glupi nalozeni klinci i nismo znali to da iskoristimo. Nemojte pogresno da me razumete, uvek je postojao respect, ali nikad nikome od nas nije palo na pamet da sedne sa predijem da porazgovara o nekim taktikama ili nesto slicno. Jedino nam je bilo vazno da se zezamo i igramo. Posle par godina igranja gazda nam je prvo dao besplatne sate vikendom ujutro da vezbamo. Nazalost ti sati nikad nisu bili iskorisceni kako treba. Igralo se sve sem countera. Pocev od gta, wc3, sc...Never the less i pored svega toga gazda je bio krajnje korektan u vezi svega. Cak je doslo do toga da nam je dao i besplatno igranje 24/7. Opet, nismo to znali da iskoristimo. Nismo vezbali jer smo svi bili odlicni ffa igraci. Svi smo znali da pucamo, da se krecemo, poznavali smo igricu do jaja, ali nam ja falio teamwork. Mi smo bili ortaci iz kraja ali su opet izbijale svadje, prozivke, gluposti...Verujem da sam upravu kada kazem da nismo bili jedini koji su se tako ponasali i koliko sam skapirao ni sada nije bolja situacija.

Ja sam prestao da igram ne zato sto sam izgubio interesovanje, nego zato sto sam ispizedeo od silnih gluposti koje su se desavale oko mene. Prohteva mojih drugara/saigraca koji su hteli sve moguce uslove a nikad nista nisu pokazali na nekom turniru. Smorilo me je da se cimam i kao pokusavam da organizujem neke klanske meceve kada niko drugi oko mene nije hteo to da shvati ozbiljno.

Iskreno verujem da je kvalitet igre bio mnogo bolji pre 5 godina kada sam ja igrao nego sada. Bila je jaca konkurencija i igrao se mnogo bolji counter. Pa jbt ja sada kada svratim do igraone i udjem na neki server pudetm u top-u. Pa gde je taj napredak. Koji su to igraci (cast izuzecima) ako ja posle 2-3 godine pauze udjem u igricu krenem da saljem hedove.

Slozio bi sa ljudima koji su kao i ja oldtimeri i koji kazu da su igrali ovu igricu zbog ljubavi prema njoj, zbog same igre i uzivanja. Pa jbt, igrali smo na takvim masinama da ih sada ne bih uzeo ni dzabe da mi ih das. Secam se kada je Mita (pilgrim (mozda gresim i to nije bio on ali sve jedno poenta je ista)) doneo logithec dual optical u pnr. Svi smo gledali u fazonu wow divi mu mis, a sada skoro svuda imate opticke miseve i opet vam ne valja.

Postoji jos jedna cinjenica, a to je da je u to vreme bilo mnogo vise igraonica (samo na dorcolu je bilo oko 6-7 a sada nema vise ni jedna) ali sa manje racunara. To znaci da tada nije postojala opcija da se igra ffa 16vs16 nego se u naboljem slucaju igralo 5v5 i samim tim je klansko igranje bilo mnogo vaznije i razvijenije. Isto tako je counter bio mnogo popularniji. U koju god igraonu bi usao igrao se na 99% masina samo CS. Secam se kada sam bio na raspustu izmedju 7 i 8 razreda da sam jedno vece blejao u panzeru i kaze meni Stojke da se javljam na fon, jer oni moraju da idu u "manastir" da pricaju nesto, i da ako neko hoce da igra ili da rezervise da kazem da nema mesta sve do cetvrtka uvece (bio je vikend). Zato mislim da bi veci broj turnira ili eventualno neka liga poboljsala trenutnu situaciju. Mozda ne preko noci, ali u periodu od 6 meseci ili godinu dana sigurno bi.

Isto tako se secam kada je bio turnir u Panzeru i kada su dosli Hrvati. Mislim da je to bio jedan od prvih turnira, ako ne i prvi na koji je dosao neki klan iz neke druge zemlje. Oni ljudi su vec tada igrali i vezbali online. Isto tako su doneli svoje tastature, podloge i miseve. Igrali su extra i bili su drugi na tom turniru (izgubili su u finalu od G ako se dobro secam)

Zato prestanite da kukate i ako vam je vec toliko stalo do cs uradite nesto povodom toga.

Iskreno voleo bi kada bi mogao opet da igram cs i da uzivam u njemu kao nekada, ali za to je potrebna mnogo veca ozbiljnost cs scene i vreme koje nazalost trenutno nemam.

Posto je ovo moj najduzi post koji sam ikada do sada postavio prestacu da serem. Ko je razumeo razumeo je, a ko nije jbg.

P.S.

Iskoristio bi ovu priliku da pozdravim Corka (gazdu panzera) kao i Djilasa, Misketa, Misketovog brata, Ron-J, Kalimera, Predija, Stojketa, Headija, Kicu Neverhooda, Malog Zena, Mitu Pilgrima, kao i sve ostale koji su bili deo Panzera u bilo kom trenutku njegovog zivota.

Naravno veliki poz i za sve oldtimere.

P.S.2

Predi ako otvorite tu igraonu baci neku poruku pa da navratim.

PoZzZ

Edited by Velicko
Link to comment
Share on other sites

Iskoristio bi ovu priliku da pozdravim Corka (gazdu panzera) kao i Djilasa, Misketa, Misketovog brata, Ron-J, Kalimera, Predija, Stojketa, Headija, Kicu Neverhooda, Malog Zena, Mitu Pilgrima, kao i sve ostale koji su bili deo Panzera u bilo kom trenutku njegovog zivota.

Naravno veliki poz i za sve oldtimere.

P.S.2

Predi ako otvorite tu igraonu baci neku poruku pa da navratim.

PoZzZ

pozdrav i za tebe ...

a sto se tice goge on je mislio na ograonu kod nemanje jel svake godine mi umrezimo kod njega kuci i to je to...

pa ovaj put to ce da bude malo ozbiljnije ...:P

salim se

poz svima..

bata

Link to comment
Share on other sites

Au konacno procitah sve...

Dok sam citao ovih 12 strana svasta mi je padalo na pamet. Napisacu ono sto uspem da se setim.

Prvo sve sto imam da kazem je zasnovano na moje licno iskustvo.

Prvi put sam igrao Counter u Cacku na letnjem raspustu davne 2001. Koliko se secam tada su bile beta verzije igrice.

O poz Velicko, ja te se secam :D

turnir u unreal-u, 4v4 :D

tvoja ekipa izbacila moju ekipu :)

ti mene ne znas, posto sam tad bio napic veliki :D ali to je to :)

pozz jos jednom

Edited by shok1ca

Zivot je lep ^^

www.HDx-gaming.com

<@DPS|pecoNi> celo mi se najezilo

<@DPS|pecoNi> kolko mi se kenja

<@DPS|pecoNi> au znas koja je to sad situacija shokice

<@DPS|pecoNi> da ja odem do wc-a

<@DPS|pecoNi> i dignem nogu na kofu jebenu

<@DPS|pecoNi> jebeno :@:@:@

<@HDx|shok1ca> AHAHAHAHAHHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH

<@DPS|pecoNi> a tek da se obrisem..

Link to comment
Share on other sites

mislim da je nemoguce zaboraviti ga :)

TNK bese ekipa ?

da da stari dobar total net...ne toliko u dobrom secanju za bg-ovce...mislim da su neki lokalci jurili zena valjda :(

ali je bio vrh ponude druzenja i cs-a zajedno...posle svakog turnira u ns-u 3v3 se tada igralo dodjemo tamo

gjba piva...klopa i udri do ujutro...

sava je KRALJ :)))

Link to comment
Share on other sites

jel se secate vi begeshari oldschooleri total neta u ns? :D

se secas ti u NS-u Brave Heart-a kod hotela Putnik,Net21 u Zmaj Jovinoj dok je radila Sonja itd itd...??

Edited by r0n^10

svi su u dissu pa nisu nam blizu,svi bi u nash svet,al ne damo im vizu,imamo harizmu al opet nas mrze,kurve nas jure pa krecemo se brze

Link to comment
Share on other sites

e meni je bash te ekipe zao,Mykel,Barci,Slayer,ZiS,svi poceli da igraju WOW....svako jutro za dz od 5 do 9 ako se secam...

kasnije se preselio BH u Kosovsku pa je secam se 1h bio 25 dinara,to je trajalo nesto malo koliko se secam i onda su se preselili u Mitrovicu.....ne znam dali ta igraonica josh postoji??

Edited by r0n^10

svi su u dissu pa nisu nam blizu,svi bi u nash svet,al ne damo im vizu,imamo harizmu al opet nas mrze,kurve nas jure pa krecemo se brze

Link to comment
Share on other sites

procitao sam samo ovaj tvoj ceo post i vec me zamororio,ja sam iz Nisha ovde je cs puko,nema 1 klan..o cemu pricati onda,igrao bih ga uvek,eh a nekad smo bili klancina,slazem se ja sa tobom oko 90 % stvari,ali da je neki klan 5 % vezbao kolko vezbaju sk itd... bilo bi dovoljno jer ima mnogo inteligentih momaka sa ovih prostora,sta li ja serem nisam igrao godinu dana kako treba... pozdrav iz nisha

Link to comment
Share on other sites

procitao sam samo ovaj tvoj ceo post i vec me zamororio,ja sam iz Nisha ovde je cs puko,nema 1 klan..o cemu pricati onda,igrao bih ga uvek,eh a nekad smo bili klancina,slazem se ja sa tobom oko 90 % stvari,ali da je neki klan 5 % vezbao kolko vezbaju sk itd... bilo bi dovoljno jer ima mnogo inteligentih momaka sa ovih prostora,sta li ja serem nisam igrao godinu dana kako treba... pozdrav iz nisha

znaci koja izjava,da je neki klan 5% vezbao kolko vezbaju sk,i dalje bi bili losiji za 95%

to sto ovde ima inteligentnih momaka ne znaci da ih tamo nema,nisu idioti sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Kako svi kukate kako nema uslova, kesha, vremena.. ;d

Ovo je iz intervjua sa get_rightom (begrip, nip, mym, sk)

I'm assuming that the more fans there are in CS, the more advertising there is in e-sports, the more CS-pros shown on TV and other media the money within the sport will grow and more and more players pop up that make an actual living out of the game. How much does one actually make in CS nowadays?

I really don't know. I never received a salary from the clans I played for. So that question probably is nothing to ask me about.

How much CS practicing do you do in a day?

It depends. Some days it's from when school lets out until bedtime. Other times it's an hour and then it's time for other chores.

Link to comment
Share on other sites

O poz Velicko, ja te se secam :D

turnir u unreal-u, 4v4 :D

tvoja ekipa izbacila moju ekipu :)

ti mene ne znas, posto sam tad bio napic veliki :D ali to je to :)

pozz jos jednom

Lol. Pa lepo je cuti da ima nekog...

Inace secam se tog turnira, a i tebe bi verovatno prepoznao kada bi video. Mozda navratim sada na leto. A taj turnir je bio prvi put da se u cacku igralo klanski i takticki. To sam ja insistirao i ucenjivao da na necu da igram ako ne skinu cpl pravila sa neta. Jesam jeo govna ali je upalilo [:D]

PoZzZ

Link to comment
Share on other sites

da bre!

ftw

dobra stara vremena <3

Zivot je lep ^^

www.HDx-gaming.com

<@DPS|pecoNi> celo mi se najezilo

<@DPS|pecoNi> kolko mi se kenja

<@DPS|pecoNi> au znas koja je to sad situacija shokice

<@DPS|pecoNi> da ja odem do wc-a

<@DPS|pecoNi> i dignem nogu na kofu jebenu

<@DPS|pecoNi> jebeno :@:@:@

<@HDx|shok1ca> AHAHAHAHAHHAAHAHAHAHAHAHAHAHAH

<@DPS|pecoNi> a tek da se obrisem..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...