Jump to content

Cinemania 2007


Recommended Posts

od stvari koje sam pogledao do sada:

cetvrti chovek - djubre zlo, no pogledajte ga da i vi spoznate moju patnju

Superbad - odlichno, za sada najbolji film tamo

Last Legion - mnogo loshe

Evan Almighty - opustena komedija

Becoming Jane - prosechan film sa dobrim glumcima

Good Luck Chuck - ok komedija, malo pre sirova ali funkcionishe

Premonition - odvratno nesto, jedini film na ovom spisku kog treba izbeci po svaku cenu

stvari koje bez sumnje valja pogledati

Shoot 'Em Up, The Heartbreak Kid, Lions for Lambs

malo manje sigurne preporuke su

Gone Baby Gone, He Was A Quiet Man, Elizabeth: The Golden Age, Michael Clayton i Assassination Of Jesse James By Coward Robert Ford

Link to comment
Share on other sites

Michael Clayton - klunijev novi film, tom williamson odlichan, kluni ima momenata, film je spor na makove ali sasvim gledljiv i kraj je odlichan

Assassination Of Jesse James By Coward Robert Ford - brad pitt, casey afleck, sam rockwell...(i mary louise parker kao kulisa)...interesantni kadrovi ali film nerealno rastegnut...da nije zhuljala stolica zaspao bih samo tako...

Elizabeth: The Golden Age - kejt blanshet kao elizabeta prva, period oko invazije spanske armade, klajv oven, dzhefri rash i more more odlichnih britanskih glumaca u manjim i vecim ulogama...chudno sniman film...saturacija bojama malo preterana... monstruozno hejtovanje shpanaca i katolika uopste . Jako chudno da film izgleda ko holivudska a produkcija a da je toliko politichki nekorektan u probritanskom smislu...

In The Valley Of Elah - tomi li dzhons nosi ceo ovaj film na svojim umornim ledjima...film je spor...suspensa nema a kao kvazi triler je...zapravo je platforma za politichko pridikovanje. kapiram da su poruku mogli da prenesu kratjim i dinamichnijim filmom...simpatichno gledati sharliz teron kako se trudi da ne izgleda prelepo chak i bez shminke u "mushkobanjastoj" ulozi =o) gluma i u ovom filmu top notch, suzan sarandon u hiperepizodnoj ulozi

Link to comment
Share on other sites

meni je utisak quiet manom malo drugachiji, nije film toliko losh (vecina logichkih ispada zapravo pada u vodu u zadnjoj sceni tj dogadjaji iz iste je potiru - omg spajl0r?) ali slejter iako se poruzhneo do nekih njemu prihvatljivih granica i jeste infintezimalno bolji no ikada pre ipak ostaje malo limitiran kao glumac (al se zao will h. macy taaako dobro zeza da je to divno nesto =o))

shoot'em up - sve sto ste ochekivali i josh vishe =o) odlichan film, lik koji ga je pravio je fan akcionih scena i to se vidi, sve je podredjeno njima, nema nikakvih limita zarad morala ili dobrog ukusa ovde je akcija alfa i omega...par scena su zaista dodir genija + nikad vishe necete gledati na shargarepe na isti nachin =o) owen i monika se zajebavaju samo tako ali paul giamatti krade ovaj film...znahci tako je dobar da je to neverovatno...e da film je smeshno, ali smeshno kratak...

gone baby, gone - interesantan film, kako je po knjizi "takvog" tipa podseca mnogo na istvudove docnije stvari, aflek zna sta radi tj znaju obojica, kejsi je ultradobar ispred a ben iza kamere zna sta radi...malo predugachak i malo previshe proziran film...cenim da je knjiga patila tokom ekranizacije =o) no kejsi + ed haris = gg. morgan frimen je mikronski malo u filmu ali da pleni svakim kadrom - jashta

Link to comment
Share on other sites

Devet filmova u okviru premijernog programa gledaoci će eksluzivno moći da pogledaju samo na prestojećoj reviji. U redovnoj bioskopskoj distribuciji neće se naći filmovi „Svemoćni Evan,“ „Pritajeno zlo: Istrebljenje,“ „Sa tobom do kraja sveta,“ „Kukavičko ubistvo Dľesija Dľejmsa od strane Roberta Forda,“ „Slutnja,“ „Next,“ „Konobarica,“ „Nestala,“ i „Gospodin Brooks.“

tako da sve sa ove liste sem na cinemaniji u bioskopu gledati netjete

od ovog sto josh mozhe da se pogleda u sledeca 2 dana ostalo je josh 6 filmova

KONOBARICA - Waitress

rezija: Adrienne SHELLY

uloge: Keri RUSSELL, Nathan FILLION

VATRENI OBRAČUN - Shoot 'Em Up

rezija: Michael DAVIS 

uloge: Clive OWEN, Monica BELUCCI, Paul GIAMATTI

NESTALA - Gone Baby Gone

rezija: Ben AFFLECK

uloge: Casey AFFLECK, Michelle MONAGHAN, Morgan FREEMAN, Ed HARRIS

SRCOLOMAC - The Heartbreak Kid

rezija: Bobby FARRELLY, Peter FARRELLY     

uloge: Ben STILLER, Michelle MONAGHAN, Malin AKERMAN

GLINENI GOLUBOVI - Lions For Lambs

rezija: Robert REDFORD,    

uloge: Tom CRUISE, Meryl STREEP, Robert REDFORD

GOSPODIN BRUKS - Mr. Brooks

rezija: Bruce EVANS

uloge: Kevin KOSTNER, Demi MOORE

konobaricu necu gledati...ne uklapa mi se u raspored tako da sa ovog spiska ostaje da pogledam josh 3 poslednja filma i to je moja cinamanija...kad pogledam heartbreak kida u sredu bitje skoro 20 komada od 23 sam pogledao...nije mi dobro =o))

ochekujte da ce biti jako malo karata za Lions for Lambs, sve ostalo garantujem da ce biti mesta, chak i za shoot'em up i za Heartbreak Kida koji su cenim najbolji filmovi u ova 2 dana..iako su i mr bruks i redfordov film veoma primising...

preporuka za sutra (utorak) : shoot 'em up

Link to comment
Share on other sites

GLINENI GOLUBOVI - Lions For Lambs

pored toga sto je loshe preveden naslov (rr objasni u filmu odakle je quote) film je u osnovi 3ipo dijaloga, izmedju profesora i studenta, novinarke i senatora i 2ce marinaca u avganistanu...film nikako nije losh (iako je kratak smeshno) ali nije univerzalan...ako niste na nekom nivou (patoloskom ako zhivite u srbiji) americhki patriota nece vam se svideti ovaj film

GOSPODIN BRUKS - Mr. Brooks

odlichno napisan film, odushevio me

lichno se bojim za svaki film u kom glumi kevin kostner ovde ne samo sto je odlichan on kao sajko + sto ga will hurt pomazhe u tome nego sto je film taaako dobro napisan da me odushevio...znachi 3 subplota tako maestralno upletena u jedan i kraj nije retardiran...svaka chast za ovaj film (koji je btw fejlovao na americhkom boxofisu...jebemti kretene...)

Link to comment
Share on other sites

odgledao i the heartbreak kid, film je odlichan, totlano u duhu svih komadija brace farrely...na granici dobrog ukusa i pravo u glavu...

sve u svemu moja lista po "kvalitetu i dopadljivosti" filmova na ovogodishnjoj cinemaniji:

#1 - Superbad

#2 - Shoot 'em up

#3 - Heartbreak kid

sve ostalo realno ne mora uopste da se pogleda, a ova 3 bi iblo steta da propustite

Link to comment
Share on other sites

ok je i zaista je cetvrti na teh listi, no svaki od ovih filmva je dopadljiviji i lepshe legne, mada ruku na srce bruks je napisan odlichno, mozda samo malo slabije od superbada, no bojim se da ce za 2-3 godine da prave sequel sto ce uniziti ovakav film dosta =o/

ne boj se bole kompajliracu sve sto sam pisao po forumu, proshiriti doraditi i organizovati i proslediti tebi na korichenje ;o))

Link to comment
Share on other sites

ja rekoh da je film pravljen za americhke patriote, ako si jedan od njih (ili posedujesh impresivno znanje o americhkoj politickoj sceni i sposobnost da se postavish u polozhaj amera dok gledash flm) onda je film prilichno interesantan...mada i tada drzhi pridike sto ne volem =o)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...